Menüsü

Azerbaijan Airlines

Advertisement

En uygun Azerbaijan Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Azerbaijan Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Azerbaijan Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Azerbaijan Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Azerbaijan Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Azerbaijan Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Azerbaijan Airlines

Azerbaijan Airlines

Azerbaycan'ın en büyük hava yolu şirketidir. Merkezi Bakü'de bulunmakta olup, Uluslararası Haydar Aliyev Havalimanı, Azerbaycan hava yollarının merkez ofisidir. Uluslararası Haydar Aliyev Havalimanı, Bakü'den 20 km uzaklıkta yer almaktadir. Şirket 7 Nisan 1992 yılında kurulmakta olup, ilk uçuşunu da aynı yıl içerisinde gerçekleştirmiş.
Azerbaycan hava yolları genellikle Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu ya uçuşlar düzenlemektedir.

Bagaj

Azerbaycan hava yollari bagaj sinirlamasi seçilen destinasyona göre değişmektedir. Genellikle izin verilen bagaj sınırlamaları:
Economi sınıfında bilete dahil 1 adet 23 kg’a kadar bagaj dahildir. Busines sınıfı içinse 2 adet ve her birinin ağırlığı 32 kg geçmemesi gerekir.

Rezervasyon sınıfları

Taşıyıcı yolcularına iki farklı rezervasyon sınıfı sınmaktadır:  
Economy class: ilgili sınıfta yolcunun konforu sağlanması açısınıdan gerekli tüm hizmet sunulmaktadır. Tercih edilen uçuş rotasına bağlı olarak, yer yolcuya yiyecek ve içecek ikram edilmektedir. Bilet fiayatına bir adet kayıtlı bagaj dahildir.
Busines class: bu yolcu sınıfında yolcu konforu ve hizmeti daha üst düzeydedir. Yolcu daha fazla bagaj taşıma hakkına sahipir. Kabinde çeşitli eğlende sistemleri de yolculuğa ayrı bir keyif sunmaktadır. Rahat ve ferah bir kabin içinde dinlenirken, üç taze hazırlanmış uluslararası yemekler ve içecekler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Online check-in

Online check- in işlemi çoğu destinasyona yapılması mümkündür. İzin verilen rotalara online check – in planlan uçuş saatine 20 saat kalana kadar yapılabilmektedir.
Ankara, Londra, Roma, Milano, Paris, Dubai, Tahran, Rostov, Simferopol, Urumçi, Lviv ve Astrahan havaalanlarında online check – in işlemi henüz kulllanılmamaktadır.  Madde müzakere  aşamasındadır.

Filo

17 Temmuz 2015 verilerine göre, Azerbaycan Hava Yolları filosu toplam 24 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan  1 adet Airbus A319CJ; 3 - Airbus A319-100; 7- Airbus A320-200; 2- ATR 42-500; 4- ATR 72-500; 4- Boeing 757-200; 2- Boeing 767-300ER ;1- Tupolev Tu-154M. Ayrıca  2 adet Boeing 787-8, 2 adet Boeing 767-300F ve 1 adet Boeing 767-300ER modelleri uçaklar sipariş edilmiştir.

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün 20 km kuzeydoğusunda yer alan uluslararası bir havalimanıdır. Bütün Kafkasya bölgesinin en büyük ve en işlek havalimanıdır ve uçuş merkezdir.Ulusal bayrak taşıyıcısı Azerbaycan Hava Yolları'nın ana operasyon merkezidir. 10 Mart 2004'te havalimanına eski Azerbaycan Başkanı Haydar Aliyev'in adı verilmiş ve IATA kodu değiştirilmiştir (eski IATA kodu: BAK). Kuzey ve güney olmak üzere iki yolcu terminali ve bir kargo terminali bulunmaktadır. Ayrıca hemen yakınında bir kamyon-tır otoparkı ve otel vardır.
Havalimanı yenileme projesi 1982’nin başından Haziran 1999'a kadar sürdü. Bina iki terminal (kuzey ve güney) olarak işletilecek şekilde dört modülden oluşur. Bir terminal yurtiçi, Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri yolcuları ve kargo, diğer terminal yurtdışı yolcuları ve kargo için kullanılmaktadır.
Yenileme, iki faz şeklinde bir grup uluslararası bankalar tarafından finanse edildi. 1. Faz (kuzey terminali ve Kapı 1) çalışması Mart 1999'da tamamlandı. 2. Faz (güney terminali ve idari binalar) Haziran'da tamamlandı.
Birinci pist, 16/34 yönünde ve 2,700x60 m (8,858x197 ft), ikinci pist ise 18/36 yönünde ve 3,200x45 m (10,499x148 ft) boyutlarındadır. 
Haydar Aliyev Havalimanı, Azerbaycan'nın ana havalimanı ve bütün Kafkasya bölgesinin önemli bir merkezdir. Bundan dolayı öngörülen yıllık yaklaşık 3 milyon yolcu kapasiteli yolcu terminali tasarlanmıştır.

Yemekler

Yolcuların uçuş güzergahı, kalkış zamanı ve süresine bağlı olarak sıcak veya soğuk yemekler servis edilmektedir.
Business ve ekonomi sınıfları yolcularına çeşitli üç döngü menü sunulmaktadır.

1- Mayıs, Ağustos; 2- Haziran, Eylül; 3- Temmuz, Ekim
Business Class yolculara sunulan yemekler:
Bakü kalkışlı uçuşlarda: Sıcak yemek, sandviçler,kahvaltı
Bakü varışlı uçuşlarda: sıcak yemek, pişmiş ürünler
Economy Class yolculara sunulan yemekler:
Bakü kalkışlı uçuşlarda: sıcak Kahvaltı, sıcak yemek, soğuk yemek
Bakü varışlı uçuşlarda: sıcak Yemek, soğuk yemek, sandviçler, pişmiş ürünler.
Uçakta özel yemek sipariş işlemi uluslararası uçuşlarda geçerlidir ve planlan uçuş süresine 20 saat önceden bilirilmesi gerekiyor.

Ek hizmetler

Business class: Taşınabilir eğlence sistemi, çok sayıda film ve yabancı TV programaları vs. uzun mesafel uçşlarda yolculara sıca bir battaniye verilir, dinlenmeleri için tüm imkanlar sunulmuştur.
Economy class: Yukarıdak belirtilen tüm hizmetler sunulmaktadır, ancak diğer yolcu sınıfına hizmet kalitsi son derece yüksek standarttadır.