Menüsü

Korean Air

En uygun Korean Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Korean Air havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Korean Air ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Korean Air havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Korean Air havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Korean Air uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Korean Air

Korean Air

Korean Havayolları, Güney Kore’nin en büyük havayolu şirketidir. 1962 yılında ulusal havayolu şirketi olarak kurulan firma, 1969 yılında özelleştirilmiştir. Genel merkezi, başkent Seul Gimpo Uluslararası Havalimanı ve Seul Incheon Uluslararası Havalimanında bulunmaktadır. SkyTeam uluslararası hava birliğinin de üyesi olan Korean Havayolları, Business Traveler dergisi okuyucuları tarafından 2012 yılında, Asya’nın En İyi Havayolu Şirketi Ödül’üne layık görülmüştür. 

Bagaj

Kore havayollarında üzcretsiz olarak bir adet kabin bagajı ve kayıtlı bagaj taşıma hakkı bulunmaktadır. Taşıyıcı üç farklı rezervasyon sınıfı sunduğundan, serbest bagaj taşıma hakkı değişiklik göstermektedir. Fırst ve Prestige sınıfı biletlerinde serbest kabin bagaj hakkı 2 parça olup, her biri 18 kg aşmamalı. Economy sınıfında ise 1 adet ve maksimum ağırlık 12 kg dır. Buna ek olarak, kabin içine 1 adet lap-top, evrak çantası veya bayan çantasını ücretsiz olarak alabilirsiniz. Kyıtlı bagaj taşıma hakkı ise- uluslararası uçuşlarda, first class biletiniz için 3 adet olup parça başı 32 kiloyu ebatlarda ise 158 cm’yi aşmamalıdır. Prestige sınıfı biletiniz için bagaj hakkınız 2 adet olup 32 kiloyu ebatlarda 158 cm’yi aşmamalıdır. İç hatlarda ise parça başı kilo hakkınız 30 kilo olarak belirtilmiştir. Uluslararası ekonomi sınıfı biletlerde 2 adet olan ve parça başı 23 kilo olarak belirlenen bagaj hakkınız iç hatlarda 20 kg ile sınırlandırılmıştır.

Rezervasyon sınıfları

Korean Hava Yolları yolcularına üç farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır:
Economy sınıfı- yolculuğun keyifli geçmesi için gereklü tüm önemli gereksinimler sunulmuştur. Yolcuların hem kayıbin hem de kayıtlı serbest bagaj hakları bulunmaktadır.
Prestige - daha fazla alan, daha rahat koltuklar, biletlemede esneklik, daha fazla serbest bagaj hakkı bulunmaktadır.
Firrs class - yolculuğu adeta bir keyif haline dönüştürülmüş, kişisel alan, özel menü seçenekleri, daha fazla bagaj, çok sayıda eğlence seçenekleri.

Online check-in

Korean Hava Yolları yolcularına online check- in işlemi sunmaktadır. İlgili işlem planlanan uçuş saatinden 24 saat önce başlamakta olup, uçuşa 4 saat kalana kadar kullanılabilmektedir.  Böylece havaalanında sırada beklemenize gerek kalmadan uçuşunuzun kaydını yapmış olursunuz.

Filo

Korean Hava Yolları filosu toplam 123 uçaktan oluşmakta ve ayrıca 53 adet uçak sipariş edilmiştir.

Gimpo Uluslararası Havaalanı

Gimpo uluslararası havaalanı Seoul'un kuzeybatısında yeralmaktadır. Incheon havalanı 2001'de uluslararası havaalanı değiştirilmeden önce Seoul ve Güney Kore için ana uluslararası havaalanıydı, şimdi Kore'nin ikinci en büyük havaalanı olma özelliğine sahiptir.
Bilgilere göre 2006 senesinde yaklaşık 14 milyon yolcu havaalanının hizmetlerinden faydalanmıştır.
Gimpo Uluslararası havaalanı hem uluslararası uçuşlara hemde iç  hat uçuş noktalarına da hizmet vermektedir. Havaalanın pisti Kore Savaşı esnasında 1951'de ABD kuvvetleri tarafından inşa edildiği gibi kaldığı yerden başlayarak ve bir yılda da 226 bin uçuşu da bölgesinde tutarak yetenekli olan önemli bir havaalanı olma özelliğine o konumundan bu yana hala sahiptir.
Birçok yıl boyunca, havaalanına kara ulaşımı Gimpo anayolu ile hizmet edildi, artık yeni ulaşım yolu ile 1990'lar da Seoul'dan alt geçit inşa edilerek yeni yapılan anakarayolu ile Gimpo'ya ulaşımı daha rahat olma düşüncesi ile uzatılmış oldu. 23 Mart'ta 2007 tarihinde AREX havaalanı acele posta servisiyle, Incheon'a başlanan çalışmaları uluslararası havaalanın anayolu taşımacılığını da sektörüne katmıştır, 2010'da açmayı programlanan gelecek planları, Banpo dan Seoul alt geçit yolunun projesini gerçekleştirmektir.

Yemekler

Korean Havayollarında ücretsiz olarak sunulan yiyecek ve içecek menüleri, yüksek kalitede malzemeler kullanılarak, lüks otel standartlarında sunulmaktadır.

Ek hizmetler

Uçak içinde dağıtılan alışveriş broşürlerini unutun. Kore Havayolları’nın A380’inde dünyanın ilk duty free sunum alanı var. Merdivenlerden inen veya çıkan yolcular Uçağın alt katında arka bölümde yer alan duty free mağazasıyla karşılaşıyor. Uçak içindeki mağazada parfüm, kozmetik, içki ve aksesuar gibi 60 farklı ürün incelenip, alışveriş yapılabiliyor.