Menüsü

Air Belgium

En uygun Air Belgium uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Belgium havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Belgium ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Belgium havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Belgium havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Belgium uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Belgium

Air Belgium

Blue1 SAS Grubu'na ait Fin havayolu şirketidir. Dünyanın en büyük havayolu birliği olan Star Alliance'ın tam üyesi olan şirketin merkez havalimanı Helsinki-Vantaa Havalimanı'dır. Finlandiya, İskandinavya ve Avrupa'da 30'a yakın uçuş noktasına seferler düzenleyen şirket, yolcu sayısına göre Finlandiya'daki en büyük ikinci havayolu şirketidir. 2009 yılında Blue1 1.4 milyon yolcu taşımıştır.
Hava yolu ilk olarak Air Botnia adı altında 1987 yılında kurulmakta olup, 1988 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Embraer EMB-110 Bondeirantes modeli uçakla kargo ve yük taşıyan gece uçuşlar gerçekleştirmeye başladı ve aynı zamanda Helsinki’den Kauhajoki ve Seinäjoki’ye yolcu seferleri başlatmıştır.
1988 yılında taşıyıcıyı SAS grubu satın alır ve hava filosunu  Saab 340 ve  Jetstreams modeli uçaklarla değiştirmiştir. Bir sonraki yıl filosuna Fokker F23 modeli uçaklarda eklemiştir.
2006 yılında toplam kapasitesini 50% oranında attırır ve uçuş ağına  Avrupa’da direkt olarak 10 destinasyon eklemiştir. İki yıl sonra faaliyetlerini Londra Stansted havaalanından Heathrow Havaalanı'na taşımakla, hedefleri  iş amaçlı iç hat ağını genişletmek oldu. Sonrasında uçuş ağına Lapland, Dubrovnik ve bir çok destinasyon eklenmiştir. Şirket ayrıca ISO 14001 sertifika sahibi olan ilk  Kuzey Avrupa havayolu olmuştur. 26 Mart 2012 tarihinde Kopenhag Havaalanı  yeni ticari işletme merkezi olur. 1 Kasım 2012 yılı itibari ile SAS grubu şirketin pazrlama ve satış hizmetlerini yürütmektedir.

Bagaj

Kabin bagajı – 8 kg kadar
Kayıtlı bagaj- Ekonomi sınıfında -23 kg,  Ekonomi ekstra 2 adet- 23 kg, Business – 2 adet/ 32 kg.

Rezervasyon sınıfları

Blue1 havayolları müşterilerine üç farklı uçuş sınıfı sunmaktadır.B u yolcu sınıfları Economy ve Economy Extra ve bazı uçaklarında Business class şeklindedir.
Blue1 tarafından sağlanan uçuşların Economy sınıfı müşterilerine ücretsiz çay ve kahve servisi vardır. Ayrıca yolcular Cafe1 dan sandviç ve diğer içecek türlerinden sipariş verebilir. Economy Extra ve Business sınıfında yolcular öncelikli kayıt  terminallerinden yararlanabilirler.

Online check-in

Blue1 uçaklarında şu an için online check- in hizmeti sunulmamaktadır.

Filo

Blue1 hava yolu filosu Mayıs 2015 verilerine göre Boeing 717-200 modeli toplma 5 uçaktan oluşmaktadır.

Kopenhag Havalimanı

Kopenhag Havalimanı Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki ana uluslararası havalimanıdır. Danimarka'nın Oresund Bölgesi'ndedir. Amager Adası'nda yer alan havalimanı, Kopenhag şehir merkezinden 8 kilometre; Oresund Köprüsü'nün diğer kıyısında yer alan Malmö şehir merkezinden ise 24 kilometre uzaklıktadır. İskandinav ülkeleri'ndeki en büyük havalimanı olup Avrupa'daki en eski uluslararası havalimanlarından biridir.
Scandinavian Airlines, Cimber Sterling, Norweigan Air Shuttle gibi havayolu şirketleri için ana merkezdir. Günlük 60 tarifeli uçuş yapılmakta ve 62.000'den fazla yolcuya hizmet verilmektedir. 2011 yılında 22.7 milyon yolcu havalimanını kullanmıştır. Havalimanının sahibi Københavns Lufthavne'dir. Havalimanında 1.700 kişi çalışmaktadır.
Havalimanının diğer adı Kastrup Havalimanı'dır.
Havaalanını kullanan taşıyıcılardan bazıları- air Baltic, Air Canada, Air Europa,  Air Greenland, Air France, B H Airlines, Austrian Airlines, Golden Air vs.

Yemekler

Ekonomi sınıfında yolculara çay kehve ve alkolsüz yiyecekler sunulmaktadır. Diğer sınıflarda uçuş saatine bağlı olarak çok sayıda sıcak ve soğuk yiyecek servis edilir.

Ek hizmetler

Blue1 yolcularına Euro Bonus adı altında sadık yolcu programı sunmaktradır. Yolcular her seyahatinde puan toplayarak, çok sayıda indirimlerden faydalanabilirler.