Menüsü

Kenya Airways

En uygun Kenya Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Kenya Airways havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Kenya Airways ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Kenya Airways havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Kenya Airways havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Kenya Airways uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Kenya Airways

Kenya Airways

Kenya Airways East African Airways şirketinin dağılmasından sonra 1977 yılında kurulmuştur. Kenya Airways Kenya'nın bayrak taşıyıcısı bir havayolu şirketidir. Merkez ofisi Kenya’nın başkenti Nairobi’ye bağlı Embakasi’de yer almaktadır. Havayolu şirketi yurtiçine başta olmak üzere Avrupa ve Asya’ya tarifeli uçak seferleri düzenlemektedir. 

Bagaj

Havayolu şirketinin tarafından belirlenen  kayıtlı bagaj limiti farklı destinasyonlara ve rezervasyon sınıflarına göre 1 veya 2 adet ve 23 veya 32 kg olarak belirlenmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Kenya Airways  şirketi müşterilerine Economy ve Business sınıflarından oluşan rezervasyon seçenekleri  ile hizmet vermektedir.

Online check-in

Şirket müşterilerine daha konforlu bir yolculuk sağlamak adına online check-in hizmeti sunmaktadır.  Online check-in hizmeti  uçağın kalkışından 30 saat öncesinden uçağın kalkışına 3 saat kalana kadar yolcuların hizmetine sunulmaktadır.

Filo

Havayolu şirketi Boeing 737-300, Boeing 737-700 , Boeing 737-800 , Boeing 777-200ER , Boeing 777-300E , Boeing 787–8 , Embraer ERJ-190  ve Boeing 737-300F uçaklarından oluşan filosu ile havayolu ulaşımı sağlamaktadır.

Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı

Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı, Kenya'nın en büyük şehri ve başkenti Nairobi'de yer alan uluslararası bir havaalanıdır. Nairobi bölgesindeki Embakasi’nin 15 kilometre (9 mil) güneydoğusunda bulunan havaalanı 50'den fazla ülkeye tarifeli uçuşlar sağlamaktadır. Havaalanı ismini Kenya'nın ilk Cumhurbaşkanı ve Başbakanı olan Jomo Kenyatta'dan  almıştır. Havaalanı, toplam yolcu bakımında Afrika'da dokuzuncu en işlek havaalanıdır. Şirket yıl içinde 7 milyon civarında yolcuyu ağırlamaktadır. Havalimanının bir terminali bulunmaktadır. Havalimanı gelecekte 20 milyon kapasiteye ulaşabilmek adına yeni bir terminalin yapılması konusunda girişimlere başlamıştır. Yeni terminalin "Greenfield Terminal"  adı altında inşaa edilmesi planlanmaktadır. Havalimanına ulaşım toplu taşım aracı olan otobüs ve taksiler vasıtası ile sağlanmaktadır. 

Yemek

Kenya Airways müşterilerine farklı rezervasyon sınıflarına göre belirlenmiş zengin bir yemek hizmeti sunmuştur. Şirket yolcularına uçağın kalkışına 24 saat kalana kadar özel yemek siparişi verebilmelerine imkan sağlamaktadır.

Ek hizmetler

Havayolu şirketi müşterilerine uçakta hamile, özürlü veya çocuk yolcular için özel asistan tayin etmektedir. 
Şirket ayrıca MSAFIRI dergisini yolcuların hizmetine sunulmaktadır.