Menüsü

Kuwait Airways

En uygun Kuwait Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Kuwait Airways

Kuwait Havayolları, 1953 yılında Kuveyt de kurulmuştur. Ortadoğu, Hindistan ve adaları, Avrupa, Afrika, Asya ve Kuzey Amerika ya 34 farklı noktaya uçuşlar düzenlemektedir. Şirket, Kuveyt Devleti tarafından idare edilmektedir. 2015 yılında, 9 milyon yolcuya hizmet vermiştir.

Bagaj

First Class: Maksimum 40 kg ağırlığında check-in bagajı olarak kabul edilmektedir. 1 parça maksimum 11 kg ağırlığında ki el bagajı kabul edilmektedir.

Business Class: Maksimum 30 kg ağırlığında check-in bagajı olarak kabul edilmektedir. 1 parça maksimum 11 kg ağırlığında ki el bagajı kabul edilmektedir.

Economy Class: Maksimum 20 kg ağırlığında check-in bagajı olarak kabul edilmektedir. 1 parça maksimum 8 kg ağırlığında ki el bagajı kabul edilmektedir.


Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.”

Rezervasyon sınıfları

First Class, Business Class ve Ekonomi Class olarak 3 tür rezervasyon sınıfı hizmet vermektedir.

Online check-in

Online check-in hizmeti, uçuştan 24 saat öncesinden 3 saat öncesine kadar hizmet vermektedir.

Filo

2016 yılı itibariyle, A320-200s, A310-308s, A300-600s, A340-313, Boeing 777-200ER, Boeing 777-300ER ve B77-269 modelleriyle toplamda 22 uçaklık filosu bulunmaktadır.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı

Kuveyt Uluslararası Havalimanı, 1927 yılında Kuveyt ülkesinde kurulmuştur. Kuveyt şehir merkezine 15 km uzaklıktadır. Jazeera Airways ve Kuwait Airways şirketlerinin ana merkezi havalimanında bulunmaktadır. Havalimanı, Kuveyt Askeri uçuşları içinde kullanılmaktadır. 50 farklı havayolu şirketi ile 2015 yılında, 93 bin uçuşla 11 milyon yolcuya hizmet vermiştir. Havalimanında; Wi-fi, duty- free mağazaları, alış veriş mağazaları, kafeterya, restoranlar, bankamatik ve döviz büroları, otopark, araba kiralama, seyahat ofisleri ve lounge salonları hizmet vermektedir.

Yemek

Kuwait Havayolları, uçuş zamanına bağlı olarak kahvaltı veya akşam yemeği ikram edilmektedir. Ana yemek, tatlı, soğuk ve sıcak içecekler ikram edilmektedir. Özel diyet, vejetaryen veya farklı yemek tercihi olan yolcular, uçuşlardan önce yemek tercihinde bulunabilmektedir. Uçuşlarda alkol ve domuz ürünleri servis edilmemektedir.

Ek hizmetler

Uçuşlarda gazete, dergi, müzik, film, battaniye ve oyun hizmeti kişisel ekranlarla hizmet vermektedir.