Menüsü

Luxair

En uygun Luxair uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Luxair havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Luxair ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Luxair havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Luxair havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Luxair uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Luxair

Luxair

Luxair Lüksemburg'un bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Luxair Avrupa, Kuzey Afrika, Akdeniz ve Ortadoğu bölgelerinde tarifeli uçuşlar, ek charter uçuşlar ve mevsimlik hizmetler sunmaktadır. 1962 yılında kurulmuş olan Luxair Lüksemburg'un tek havayolu şirketi konumundadır. Şirket bugün 60'ın üzerinde noktaya ulaşım sağlamak.

Bagaj

Luxair şirketinin yolcuları için belirlediği bagajı sınırlaması farklı rezervasyon sınıflarına göre değişmektedir. Economy sınıfları için belirenen kabin bagajı limiti 55 x 40 x 20 cm boyutlarında okmak üzere 1 adet ve 7 kg iken, Business sınıfları için 2 adet ve 7 kg olarak belirlenmiştir. Kayıtlı bagaj için belirlenen limit ise Economy sınıfı için 20 kg, Business sınıfı yolcuları için ise 30 kg olarak belirlenmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Şirket müşterilerine Economy ve Business sınıflarından oluşan iki ayrı seçenekle hizmet vermektedir. 

Online check-in

Şirket yolcularına check-in hususunda farklı alternatifler sunmaktadır. Yolcular  check-in işlemlerini havalimanından yapabildikleri gibi, web check-in  ve mobile check-in gibi pratik alternatiflere sahiptirler. 

Filo

Luxair şirketi Boeing 737-700, Boeing 737-800, Bombardier Dash 8 Q400 ve Embraer ERJ 145 uçaklarından oluşan filosu ile havayolu ulaşımı sağlamaktadır.

Lüksemburg-Findel Havalimanı

Lüksemburg Findel Lüksemburg'un ana havaalanıdır. Lüksemburg'un tek uluslararası havalimanı olup, ülkedeki döşeli piste sahip tek havaalanıdır. Havalimanı Lüksemburg  şehrina 6 km mesafede yer almaktadır. Terminal A ve Terminal B olmak üzere iki terminali  bulunan havalimanı 2015 yılında 2.687.086  yolcuya hizmet vermiştir.  Havalimanına ulaşım otobüsler ve taksiler vasıtası ile sağlanmaktadır.  Havalimanında yolcuların yemek yiyecekleri restoranlar ve alışveriş merkezleri yer almaktadır.

Yemek

Havayolu şirketi müşterilerine farklı rezervasyon sınıflarına göre belirlenmiş yemek hizmeti sunmaktadır. Ekonomi sınıfı yolcuları için ağırlıklı olarak sandiviç gibi yiyecekler ve alkolsüz içeceklerden oluşan bir yemek hizmeti verilirken, Business sınıfı yolcuları için ise kahvaltı ve alkol içeren bir menü yer almaktadır.

Ek hizmetler

Luxair müşterilerine Miles & More hizmeti sunmaktadır. Şirketin devamlı müşterilerine bu hizmet ile birlikte bagaj limitlerinde veya başka hizmetlerde ayrıcalıklar sunmaktadır.