Menüsü

LOT

Advertisement

En uygun LOT uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ LOT havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ LOT ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

LOT havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

LOT havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ LOT uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about LOT

LOT

Polish Airline dünyanın en eski taşımacılık şirketlerinden biri olup, 1929 yılından bu yana aktif ve başlıca Polonya uçak şirketi olarak hizmet vermektedir. İlk uluslararası uçuş Varşova ile Bükreş arasında 1 Nisan 1930 yılında yapılmıştır. Kısa bir süre sonra da Atina, Beyrut ve Helsinki’ye uçuş yapmaya başlamıştır. 1931 yılından bu yana Turna Kuşu simgesi, PLL LOT şirketinin amblemi olmuştur.

Bagaj

Bagaj ağırlık boyut limitleri seçilen rezervasyon sınıfına ve destinasyona bağlı olarak değişmektedir. Detaylı bilgi için seyahat rehberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgi

Rezervasyon sınıfları

Güzergahın uzunluğuna göre hava yolunda iki adet rezervasyon sınıfı bulunmaktadır. Hem uçuştan önce, hem de uçuştan sonra farklı hizmetler sunulmaktadır. LOT Economy Simple kısa uçuşlar yapan ve fiyat konusunda tutumlu olan yolcular için sunulmaktadır. Bu sınıfta bulunan yolcular bilet yenileme ve check – in şeklini belirleme imkanı sunmakta, ayrıca ücretli olarak yemek, bagaj ve yer servisleri de yapmaktadır. LOT Economy Plus daha çok talepkar müşterilere hizmet vermektedir. Özel müşteri hizmetleri hattı, öncelikli check – in, biniş ve bagaj hakkı gibi hizmetler olduğu gibi, gazete, uçağın ön kısımlarından koltuklar ve business lounge için ücretli giriş fırsatı da sunulmaktadır. LOT.

Devamını oku

Online check-in

Online check – in işlemleri uçuşa 24 saat kala başlamakta ve uçuşa 120 dakika kala bitmektedir. Biniş kartını yazıcı ile çıktısı alınarak temin edilebilir veya sanal olarak internet linkinde tutulan biniş kartları SMS yoluyla cep telefonuna talep edilebilmektedir. Ayrıca telefonla check – in de uçuşa 24 saat kala mümkün olmaktadır ancak uçuşa en geç 30 dakika kalana kadar havaalanından biniş kartının alınmış olması gerekmektedir. Standart check – in işlemleri ise güzergaha göre farklı olarak uçuşa 30 dakika kala kapatılmaktadır. Ayrıca havaalanında bulunan cihaz ile yolcunun kendi check – in işlemlerini yapması mümkündür. Bu durumda yolcunun adını, soyadını, rezervasyon kodunu girmesi.

Devamını oku

Filo

Polonya hava yolu şirket i LOT’un 36 uçağı bulunmaktadır. Embaraer 70, Ambaraer 195 ve Boenging 737-400 modelleri yerel ve orta mesafeli uçuşlarda kullanılmaktadır. Uluslararası uçuşlar için ise şirket Boeing 787 Dreamliner model uçağını kullanmaktadır.

Varşova Fryderyk Chopin Havaalanı

LOT hava yolu şirketinin merkez ofisi Varşova’da bulunan Fryderyk Chopin Havaalanı’nda bulunmaktadır. Havaalanında yolcular bazı şirketlere ait lounge odalarından hizmet alabilmektedir. Başlıca lounge hizmetleri; LOT Business Lounges, Polonez ve LOT Elite Lounge olarak sunulmaktadır. Lounge hizmetleri kapsamında duş imkanı bulunan banyolar, sıcak yemek, yiyecekler ve içecekler (alkol dahil), gazete, bilgisayar, televizyon ve Wi-Fi sunulmaktadır. Lounge hizmetinden yararlanmak rezervasyon sınıfına bağlıdır.

Yemekler

LOT tarafından uçuş sırasında sunulan yemekler uçuş uzunluğu ve reservasyon sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Yemekler Business ve Economy Plus sınıfına 6 saate kadar çıkan uçuşlar için sunulmaktadır. Diğer yolcular ufak atıştırmalıklar ve LOT Gourment hizmetinden yararlanabilir. Bu hizmete sandviç, içecekler ve diğer atıştırmalıklar dahildir. Uzun uçuşlarda ise yemek ücreti Business ve Premium sınıfı biletine dahildır. Economy sınıfına dahil olan yolcular uçuşa 12 saat kalana kadar rezervasyon işlemi boyunca My Menu Premier hizmetinden yararlanabilirler. Uçuş sırasında ayrıca glutensiz yemek, vejetaryen ve düşük laktozlu diabetik yemek talep edilebilir.

Ek hizmetler

12 yaşına kadar olan çocuklar önceden yapılan bir rezervasyona tabidir ve check – in işlemlerinden sonra, kendilerini havaalanında yetkili bir yetişkin teslim alana dek, LOT çalışanı tarafından refakat edilmektedir. Uçuşta spor ekipmanı, müzik enstrümanı veya boyutları normal bagajdan daha büyük olacak eşyalar için, uçuşa 24 saat kalana dek bilgilendirme yapılması halinde bu hizmetten yararlanılması mümkündür. Evcil hayvanlar kilolarına ve boyutlarına göre yolcu kabinlerinde veya kargo kapısı kısmında taşınabilmektedir. Evcil hayvan bildirisinin uçuşa en geç 48 saat kalana kadar yapılması gerekmektedir.