Menüsü

El Al Israel Airlines

Advertisement

En uygun El Al Israel Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ El Al Israel Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ El Al Israel Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

El Al Israel Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

El Al Israel Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ El Al Israel Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about El Al Israel Airlines

El Al Israel Airlines

El Al İsrail’in ulusal havayolu şirketi 15 kasım 1948 yılında kurulmuştur. Şirketin ismi „Cennete” anlamına gelmektedir. Şirketin ticari işletme merkezi Tel Aviv'deki Ben Gurion Havaalanıdır ve ilk uçuşunu Tel Aviv’den Roma ve sonrasında Paris’ e ve Londra’ya gerçekleştirmiştir. Günümüzde EL Al havayolunun 77 ofisi olup, tüm kıtalara uçuşları bulunmaktadır.
Havayolu dünyanın en güvenli taşıyıcısı olarak bilinir. El Al şirketinde pilotların bir çoğu eski askeri pilotlardır. Tüm mürettebat acıl durumlar ve terrorist saldırılarına karşı özel eğitimden geçmektedirler.
El Al havayolunun tüm uçaklarında pilot kabini yolcu kabininden çift kapı ile ayrılmıştır. Her kapıda özel şifreli system bulunmakta olup, ,llk kapı pilotun veya yardımcı pilotun, kabine girin kişiyi tanımasından sonra açılmaktadır. Bagaj bölümü herhangi bir patlamaya karşı, daha fazla güvenlik açısından çelik ile takviye edilmiştir.
Havaalanında yolcu kontrolü El Al şirketinin özel eğitimli kişileri tarafından kontrol edilmektedir. Gerektiği taktirde bazı yolcuları havaalanının „steril“ dedikleri odalarında özel sorguya alabilirler. Yolcular uçağa binmeden önce güvenlik açısından tüm bagajları kontrol edilmektedir. Bukadar sıkı güvenlik önlemleri 1968 yılında, iki İsraillinin yolcu uçağını kaçırmasından sonra uygulanmaktadır. Bu durum tarihte bir İsrail uçağının başarılı kaçırması kalır.

Bagaj

Kabin bagajı: First class yolcuları kabine iki adet, toplam 24 kg ağırlığında bagaj alabilirler ( bir maksimum 16 kg diğerı 8 kg).  Busiıness class- iki adet toplam ağırlık 20 kg ( biri max 16 kg, diğeri 4 kg). Ekonomi sınıfında ise max 8 kg ağırlığında bagaja izin verilmektedir. Tüm sınıftaki yolcuların bagaj boyutları 56х45х25 cm geçmemelidir.

Kayıtlı bagaj: Kuzey Amerika ve Brezilya dışında izin verilen bagaj sınırlamaları: First class- 40 kg, business- 30 kg, economy- 20 kg.
Kuzey Amerika ve Brazilya için- First: 4 adet ağırlık 32 kg, Business: 3 adet ağırlık 32 kg, Economy: 2 adet ağırlık 23 kg.

Rezervasyon sınıfları

El AI havayolu yolcularına dört farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır: Ekonomi, Ekonomy Plus, Business ve First class.Economy Class kabin ve kayıtlı bagaj, özenle seçili menu, içecekler, konforlu koltuklar ve eğlence programı sunmaktadır.
Economy Plus sınıfı özellikle 747-400, 767 ve 777 modeli uçaklarda  daha fazla konfor, alan ve sessizlik sunulmaktadır. Bu sınıftaki koltuklar ergonomik, geniş ve ekonomi sınıfına nazaran 33% daha fazla genişletilebilir. Yolcular özel check- in gişelerinden geçmektedirler.
Business sınıfında yolcular daha fazla bagaj taşıyabilir, özel kayıt gişelerini kulllanabilirler, ayrıca yolcu bekleme salonlarına erişim sağlanmaktadır. Koltuklar hem eğlenceli hem de rahat çalışma ortamı  ve koşulları sağlamak için tasarlanmıştır. Ayını zamanda geniş eğlence sistemi sunulmaktadır. 
Birinci sınıfın konforu 777 ve 747-400 uçak modellerinde sunulmaktadır. Bu hizmetin keyfini daha evinizden hissedebilirsiniz- evinizden özel araçla havaalanına transfer. Aynı zamanda varılacak destinasyon da aynı şekilde transfer sunulmaktadır. Tüm yolculuk boyunca EI AI havayolunun mürettebatının bir kısmı  sizinle özel ilgilenecektir. Yolcu koltukları tammenn 2 metrelik yatak konumuna getirilebilir ve ortopedik olmaları yolculuğu daha keyifli kılar.

Online check-in

EI AI havayolunun online check- in işlemi, planlanan uçuşa 24 saat kala başlamakta olup, 3 saat kalana kadar yapılabilmektedir. Bu hizmet yolculara ücetsiz sunulmaktadır, ancak ekonomi sınıfı yolcuları özel koltuk seçiminde bulunduklarında, ek ücret ödemeleri gerekecektir. İlgili işlemden sonra, havaalanında sunulacak olan, biniş kartı düzenlenecektir.

Filo

2011 verilerine göre EI AI havayolunun toplam filosu 41 adet Boeng uçaktan oluşmaktadır. Bunların arasında 737-700, 737-800, 737-900ER, 747-400, 767-300ER, 777-200E modeli ve bir adet  Boeing 747-400F kargo uçağı bulunmaktadır. Uçakların ortalama yaşı 11,1 yıl dır.

Ben Gurion Havaalanı, Tel Aviv

Ben Gurion Havaalanı İbranice kısaltması – Natbag,  İsrail’in en büyük havaalanı ve  Tel Aviv’e hizmet veren iki havaalanından biridir. Genellikle İsrail kalkışlı ve varışlı uluslararası uçuşlara hizmet vermektedir. 2014 yılında havaalanı 15 milyon yolcu tarafından kullanılmıştır. Aynı zamanda bu havaalanı El Al, Israir Airlines ve Arkia Israel Airlines şirketlerinin ticari işletme merkezidir. Ben Gurion havaalanı Tel Aviv merkezinin 19 km güneydoğusunda, Lod şehrinin eteklerinde yer almaktadır. 1936 yılında inşaa edilmiş ve ismini 1973 yılında ilk İsrail Başbakanı David Ben – Gurion adı verilmiştir. Havaalanında faaliyet gösteren iki ayrı terminal bulunmaktadır- T1 iç hat seferleri için ve T3 uluslararası uçuşlara yöneliktir. Tel Aviv havaalanına seferleri bulunan havayolu şirketleri arasında Sun d’Or, Lufthansa, Air Via, Bulgaria Air, Bulgarian Air Charter, Air Berlin, Turkish Airlines, Pegasus Airlines, Aliatalia, Air France, Air Canada, British Airways, Austrian Airlines, BH Air, easyJet, Delta Air Lines, Iberia, Czech Airlines, Niki, Swiss, Olympic Air, Egypt Air, Royal Jordanian, US Airways, United Airlines vs. 

Yemekler

Ekonomi sınıfında özenle seçilmiş menünün kefini çıkarabilir ve aynı zamanda EI AI şirketinin  özel şefi ve İsrailin  en iyi şeflerinden biri olan Moshe Segev tarafındna taratıcı bir şekilde yazırlanan yiyecekler bulunmakatadır. Kabinde sunulan yiyecek ve içecekler uçuş saatine uygun olarak hazırlanmaktadır- sabahları lezzetli kahvaltı, öğlen ve akşam seferlerinde sıcak yemek ikram edilmektedir. Bunların dışında çeşitli içecek ve şaraplar ikram edilir.
Economy Plus sınıfında yukarıdakilere ek olarak daha fazla konfor sunulmaktadır.
Business Class’ta  EI AI şirketinin özel şefi tarafından hazırlanılan meze, ana yemek ve tatlıdan uluşan menü sunulmaktadır. El AI havayolunda yolculara  dünyaca ünlü içecek ve şaraplar ikram edilir. Özellikle vazgeçilmez İsrail şarapları tercih edilenler arasındadır. First class yolcuları özel hizmet dışında çok sayıda yiyecek seçeneklerinin kefini çıkarmaktadırlar.

Ek hizmetler

EI AI havayolu sadık yolcu programının ismi – „Kral David Club“. Bu yolcu programını kullananlar, seyahat ettikçe puan toplayabilir ve sonrasında bu puanları çeşitli  yerlerde indirim olarak kullanabilirler. Bu Kulübe üye olabilmeniz için, EI AI şirketinin hizmetlerini kullanıp, bir yıl içinde 1000 puan toplamanız gerekecektir.