Menüsü

China Eastern Airlines

En uygun China Eastern Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ China Eastern Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ China Eastern Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

China Eastern Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

China Eastern Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ China Eastern Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about China Eastern Airlines

China Eastern Airlines

China Eastern Airlines Corporation Limited ya da China Eastern Airlines Çin'in Şanghay şehri merkezli havayolu şirketi. 1988'de kurulan şirket, Mart 2015 itibarı ile 26 ülkede 217 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. China Eastern Airlines, 2011'den bu yana SkyTeam üyesidir. Hava yolunun merkezi havaalanları Şanghay Hongqiao ve Shanghai Pudong Uluslararası Havaalanı  dır. Şirket Çin Sivil Havacılık Doğu bölgesel bölünmesi dayalı, 25 Haziran 1988 tarihinde kurulmuştur. China Eastern Airlines 1997 yılında China General Aviation şirketinin dağılmasını kontrol altına alması ile birlikte ülkenin ilk havayolu şirketi olmuştur. Şirket hisseleri dünya borsasında işlem görmeye başlamıştır. Bir yıl sonra taşıyıcı China Cargo Airlines şirketini kargo hizmetleri için kurmuştur. 2001 yılında Air Great Wall şirketini satın alır ve bundan 1 yıl sonra bünyesine iki şirket daha eklemiştir- China Yunnan Airlines ve China Northwest Airlines. 
Şirket, Bangkok, Vancouver, Hong Kong, Delhi, Kuala Lumpur, Londra, Moskova, New York, Seul, Tokyo, Sidney, Okinawa, Frankfurt vs. gibi ülkelere uçak bileti sunmaktadır.
2014 yılında, China Eastern Airlines % 73 ortalama doluluk ile 83.080.000 yurtiçi ve yurtdışı yolcu taşımıştır.

Bagaj

Kabin bagajı- ekonomi sınıfında- 5 kg kadar, business- 10kg ve first class -15 kg kadar izin verilmektedir.
Kayıtlı bagaj- seçilen destinasyona göre değişiklik gösterebilmektedir. Ekonomi 20 kg, business- 30 kg ve first class- 40 kg kadar izin verilmektedir.

Rezervasyon sınıfları

China Eastern Airlines yolcularına üç farklı uçuş sınıfı sunmaktadır- Ekonomi, Business ve First class.

Online check-in

China Eastern Airlines yolcularına online check- in hizmetini de sunmaktadır.  İlgili işlem planlana uçuş saatine 24 saat kalana kadar kullanılabilmektedir. İşlem sırasında koltuk seçiminde bulunulabilir ve aynı zamanda özel yemek siparişlerinizi de belirtebilirsiniz.

Filo

Havayolu filosu toplam 455 uçaktan oluşmaktadır. Bunlar - A300-600/A319-100/A320-200/A321-200/A330-300/ A340-300/ A340-600/B737-700/B737-800/EMB-145 modelleri dir.

Şanghay Pudong Uluslararası Havalimanı

Şanghay Pudong Uluslararası Havalimanı Çin'in Şanghay şehrine hizmet veren uluslararası havalimanıdir. Şehir merkezine yaklaşık 30 km. mesafede bulunam havalimanı, Çin'in yanı sıra Güneydoğu Asya'nın en işlek havalimanlarından biridir.
Pudong Uluslararası Havalimanı, 2014 yılında toplam 51,651,880 yolcuya ev sahipliği yapmıştır. Havaalanında ilki terminal bulunmaktadır. Terminal 1 bir kargo hub içeren  4000m Pist ve birlikte 1 Ekim 1999 tarihinde açılmıştır. Terminalin kapasitesi 20 milyon yolcudur. Şu anda 204 check-in bölümü, onüç bagaj taşıma kayışları ve 280.000 metrekarelik bir alanı kapsayan sahiptir.
Terminal 2 26 Mart 2008 yılında açılmıştır. Yıllık yolcu kapasitesi 60 milyon yolcu ve 4,2 milyon ton kargo kapasitesine sahiptir. Havaalanını kullanan şirketler arasında Air India, Northwest Airlines, Qatar Airways, Alitalia, British Airways, Qantas, Virgin Atlantic Airways, Philippine Airlines, Malezya Havayolları, Transaero Airlines, Cebu Pacific vs. yer almaktadır.

Yemekler

Yemek seçenekleri rezervasyon sınıfına ve destinasyona göre değişiklik göstermektedir. Ana menüsü üçtip menüden oluşmaktadır- Çin yemeği, Batı yemekleri, meyve ve kahvaltılık. Özel yemek siparişlerinizi uçuş kayıt sırasında veya rezervasyon sırasında belirtebilirsiniz.

Ek hizmetler

China Eastern Airlines uçakta çok sayıda eğlence sistemi sunmaktadır- oyun, video, dergi ve gazete. Bu seçenekler rezervasyon sınıfına göre değşiklik gösterebilmektedir. Ayrıca taşıyıcı Eastern Miles adı altında yolcu programı sunmaktadır. Seyahatlerinizde para puan toplayarak çok sayıda indirimden faydalanabilirsiniz.