Menüsü

Air New Zealand

En uygun Air New Zealand uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air New Zealand havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air New Zealand ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air New Zealand havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air New Zealand havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air New Zealand uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air New Zealand

Air New Zealand

Air New Zealand Limited, Yeni Zelanda'nın ulusal ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketi. Auckland merkezli, uçuşlarını Auckland Uluslararası Havalimanı'ndan gerçekleştiren Air New Zealand, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya kıtalarında 16 ülkede 51 farklı noktaya uçmaktadır. Air New Zealand, Mart 1999 yılından bu yana Star Alliance üyesidir. İlk uçuşunu Oakland-Sydney arasında gerçekleştirmiştir. 20. Yüzyılın 60’lı yıllarında olası hedeflerinde Amerika Birleşik Devletleri  ve Japonya vardı ve 2013 yılında havayolu çok önemli gelişme kaydetmiştir  ve sunmuş olduğu uçuş destinasyonları ile dünya çapında bir seyahat tamamlanabilmektedir.
Şirket ilk olarak TEAL (Tasman Empire Airways Limited) adı altında hizmet sunmaktaydı ve uçuşları genellikle Avustralya ve Yeni Zellanda arasında gerçekleştirmektedir. 1965 yılında şu anki ismini alır ve 1989 yılında da özelleştirilmiştir. 12 yıl sonra Yeni Zelanda hükümeti satın almaya karar verir ve günümüzde ulusal havayolu konumuna gelir.
Air New Zealand havayolu Safe Air ve National Airways Corporation şirtlerinin ortağı olup, genellikle Avustralya ve Okyanusya arası uçuşlara yoğunlaşmıştır. Havayolu üç yan (Air New Zealand Consulting, Air New Zealand Holidays ve Air New Zealand Cargo) ve dört havaylu (Air Nelson, Eagle Airways, Mount Cook Airline ve Zeal320) şirketlerine sahiptir.
70 yılı aşkın için havayolu filosunun iç tasarım konseptini değiştirir ve uçaklarını modernize olması devam etmektedir. Son satın alınan sistemlerden biri  AVOD (Audio Video On Demand) 'dir.
Havayolunun önemli gelişmelerinin arasında 2010 yılındaki Virgin Australia şirketi ile işbirliğidir.
2012 yılında Air New Zealand havayolu yılın en iyi havayolu ödülünün sahibi olmuştur.

Bagaj

Kayıtlı bagaj- 118 cm (57 cm / 37 cm / 24 cm) boyutlarında / business sınıfında – 2 adet/7 kg kadar, ekonomi ise 1 adet/ 7 kg kadar.
Kayıtlı bagaj-Rezervasyon sınıfına ve uçuş noktasına göre adet sınırı değişmektedir. Ağırlık 23 kg aşmamalıdır.

Rezervasyon sınıfları

New Zealand Hava yolu yolcularına iki farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır- Ekonom, Ekonomi Premium ve Business.
Ekonomi- Air New Zealand havayolunun  777, 787, 767 and A320* modeli uçaklarında yolcular bireysel yüksek çözünürlüklü eğlence ekrana sahiptirler. A320 modeli uçaklarda bireysel ekran bulunmamaktadır.
Ekonomi Premium sınıfı uzun menzili uçuşlarda bulunmaktadır. Yolculara eksta konfo, daha fazla bacak mesafesi sunmaktadır. Premium Economy  Boeing 777-200 ve 787-9 modeli uçaklarda mevcuttur ve Premium Economy Spaceseat 777-300 uçaklarında mevcutur. Busines class sınıfnda konfor adına tüm herşey sağlanmıştır. Kişisel alan, geniş koltuk mesafesi, koltuklar yatak konumuna getirilebilir, kişilere battaniye, yastık gibi ihtiyaçlar sunulmaltadır. Bu Ssınıftaki yolcular çok sayıda hizmetten yararlanmaktadır, bunlardan bazıları- havaalanında öncelikli geçiş, özel yemek menüsü, dünya çağpında ünlü şaraplar servis edilir, sayısız eğlence sistemi, günlük gazete ve dergi.

Online check-in

Online check- in hizmeti planlanan uçuş saatine 24 saat kala başlamakta olup, iç hat seferlerinde  uçuşa 30 dakika kalana kadar ve uluslararası uçuşlarda 90 dakika kalana kadar kullanılabilmektedir.

Filo

Havayolu filosu toplam 50 uçaktan oluşmaktadır, bunlar: 
Airbus A320-200- 22
Boeing 737-300 7
Boeing 747-400 -2
Boeing 767-300ER-5
Boeing 777-200ER- 8
Boeing 777-300ER-5
Boeing 787-9- 1

Auckland Havalimanı

Auckland Havalimanı Yeni Zelanda Sivil Havacılık Otoritesi tarafından tanımlanan Yeni Zelanda'da bir havaalanıdır. Auckland kentinde 21 km uzaklıktadır .
Her 15 dakikada bir çalışan bir otobüs servisi tarafından şehre bağlanmıştır.
Havaalanı iki terminale ayrılmıştır- Uluslararası bağlantıları için Auckland İnternational ve iç hat için Auckland Domestic. Havaalanı Air New Zealand ana merkezidir.

Yemekler

Her rezervasyon sınıfında yiyecek ve içecek ikramı sunulmaktadır. Ekonomi sınıfındaki yemek ikramı hafif atıştırmalıktır. Business sınıfında ise çok sayıde sıcak ve soğuk yemek ikramı bulunmaktadır. İç hat bazıcseferlerinde sıcak yiyecek ikramı yapılmaktadır. Uçusi sırasında soğuk, sıcak, alkolsüz ve alkollü içeceklerin keyfini çıkartabilirsiniz.

Ek hizmetler

Havayolu yolcularına Airpoints adı altında yolcu programı sunmaktadır. Her seyahatinizden para puan toplayabilir ve daha sonra bunları çeşitli yerlerde indirim olarak kullanabilirsiniz.