Menüsü

Ukraine International Airlines

Advertisement

En uygun Ukraine International Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Ukraine International Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Ukraine International Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Ukraine International Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Ukraine International Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Ukraine International Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Ukraine International Airlines

Ukraine International Airlines

Ukraine İnternational Airlines (UIA) Ukrayna'nın ulusal ve en büyük havayolu şirketidir. Ticaret işletme merkezi başkent Kiev’de Boryspil havaalanında bulunmaktadır. İş ve dış hatlar olmak üzere (75 destinasyona) hizmet vermektedir, aynı zamanda Avrupa, Orta Doğu, ABD ve Asya olmak üzere kargo hizmeti de vermektedir.
Havayolu 1992 yılında kurulmakta olup, 25 Kasım da ilk uçuşunu Kiev- Londra arası gerçekleştirmiştir. 2013 yılında hizmet verdiği yolcu sayısında 60% oranında artış görülmekte olup, toplam sayı 2,2 milyon yolcuya ulaşmıştır. 2013 yılın başlarında ana rakibi olan Aerosvit havayolunun batmasından sonra , kendi uçuş ağını oldukça genişletti ve sefer düzenlediği ülkelerden bazıları Bakü, Erivan, Larnaka, Münih, Varşova, Vilnius, Prag, Atina, Batum, Sheremetyevo, Yekaterinburg, St. Petersburg, Kaliningrad, Novosibirsk, Rostov-on-Don, Soçi, Bişkek vs. Nisan 2014 yılından itibaren Kiev ve New York arası direk seferler düzenlemektedir.

Bagaj

Bilet fiyatına bagaj dahil olup, ağırlık ve boyut sınırlamaları seçilen sınıfa göre değişmektedir- economy ve business.

Rezervasyon sınıfları

UIA havayolunun farklı uçaklarında ekonomi sınfında koltuk arasındaki mesefe 74 ila 81 cm dir. Çoğu uçaklarda  eğlence sistemi bulunmaktadır.  Uzun mesafeli uçuşlarda sunulan Premium Economy sınıfında, daha fazla konfor ve daha fazla bagaj taşıma imkanından faydalanabilirsiniz. 
Business sınıfındaki yolcular için ayrı kayıt gişesi, uluslararası havaalanlarında dinlenme salonlarına erişim, daha fazla kabin ve kayıtlı bagaj, yolcu programlarında 50% daha fazla para puan, koltuklar oynatılabilir, koltuk başlarıda aynı şekilde, gazete  ve dergi, nefis yiyecek ve içecek ikramları, yiyecekler porselen tabaklarda sunulmaktadır. Uçak biletinizi almadan önce yolculuk edeceğiniz sınıfı iyi seçmekte fayda var.

Online check-in

Ukraine International Airlines ile online check- in işlemi planlanan uçuş saatinden 23 saat önce başlamakta olup, uçuşa 2 saat kalana kadar yapılabilmektedir. Bu işlem havayolunun Ukrayna kalkışlı, düzenli ve charter uçuşları için geçerlidir.

Filo

Şubat 2015 yılı itibari ile Ukraine Internationale Airlines filosunda toplam 33 uçak bulunmaktadır, bunlardan Boeing: 737-300 (3 ad.), 737-400 (1 ad.), 737-500 (7 ad.), 737-800 (8 ad.), 737-900ER (4 ad.), 767-300 ER (4 ad.),  bir adet 737-300F kargo taşımacılığı için  ve 5 adet Embraer E-190.

Borispol Havaalanı

Borispol Havaalanı Ukrayna’nın en büyük havaalanı dır ve başkent Kiev’e hizmet vermektedir. Borıspol kentinin batısında Kıev’den 29 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Ukraine International Airlines şirketinin ticari işletme merkzi olarak da görev almaktadır. Havaalanında toplam dört adet ylcu terminali bulunmakta olup, bunların arasında VIP terminal ve aynı zamanda 2015 yılında yeni bir terminal inşaa edilmesi planlanmaktadır- Terminal E. İç hat uçuşlarına hizmet veren Terminal A kapalıdır ve yolcular Terminal B’ ye yönlendirilmiştir. Uluslararası yolcu trafiğinin çoğunu, 28 Mayıs 2012 yılında inşa edilen en yeni ve en büyük olan Terminal D tarafından karşılanmaktadır. Terminalin inşaati tamamlanmasından sonra yılda 15 milyon yolcu tarafından kullanılmaktadır. Bir diğer uluslararası terminal F 2012 yılından sonra düşük tarifeli charter uçuşları tarafından kullanılmaktadır.
Borispol Havaalanı'na uçuş gerçekleştiren havayollarının arasında Aeroflot, Lufthansa, Austrian Airlines, Belavia, Air France, Wind Rose Aviation, Air Arabia, Gürcü Airways, KLM, S7 Airlines, Air One, LOT, RusLine, Türk Hava Yolları vs. bulunmaktadır.

Yemekler


Uçakta ücretsiz yiyecek ve içecek UIA tarafından işletilen business class ve uzun mesafeli uçuşlarda mevcuttur. Bu sınıftaki yolcular lezzetli Ukrayna ve Avrupa yemeklerinin yanı sıra, alkollü ve alkolsüz içecekler arasından seçim yapabilirler.
Kısa mesafeli uçuşlarda ve ekonomi sınıfında ücretsiz çay, kahve ve su ikram edilmektedir. 1 Mart 2014 tarihi itibari ile havayolunda Buy On Board hizmeti sunulmaktadır, böylece yolcular uçakta çok sayıda yiyecek ve içecek seçeneklerinden sipariş verebilmektedirler. İlgili hizmet sürekli geliştirilmekte olup, şu anda Kiev’den Amsterdam, Atina, Barselona, Batum, Berlin, Brüksel, Chisinau, Dubai, Cenevre, Frankfurt, Helsinki, İstanbul, Kaliningrad, Larnaka, Lizbon, Londra, Madrid, Milano, Odesa gibi ülkelere düzenlene seferlerde sunulmaktadır. Bir saaten fazla süren seferlerde yolcular tam menü siparişinde bulunabilirler, içeriği- taze sebzelerden ve beyaz peynirli salata, tavuk yanında közlenmiş biber, patates, ıspanak ve tatlı olarak çikolatalı mouss ve içecek.

Ek hizmetler

UIA havayolunun Panorama Club adlı yolcu programında 220 000 üye bulunmaktadır. Bu program sayesinede seyahat ettikçe mil puan kazanıp, daha sonrasında bunları çeşitli indirimlerde kullanabilirsiniz. Havayolunun sunduğu Sky Shop sayesinde, en ünlü markaların parfümlerini veya alkoleri satın alabilirsiniz. Sunmuş oldukları çok sayıda ürünler maazalarda sunulmamaktadır.