Menüsü

Qatar Airways

Advertisement

En uygun Qatar Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Qatar Airways havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Qatar Airways ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Qatar Airways havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Qatar Airways havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Qatar Airways uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Qatar Airways

Qatar Airways

QATAR Airways 1993 yılında kurulmuştur. Şu anda dünyadaki en hızlı gelişen taşımacılık şirketidir. Qatar National Airways hisselerinin %50’si ülkeye ait olup, geri kalan hisseler özel yatırımcılar arasında paylaşılmıştır. Şirket ayrıca Arab Air Carriers Organization üyesidir. Merkez ofisi devletin başkenti Ad Dauha şehrinde bulunmaktadır. 2004’te Qatar Airways, SKYTRAX tarafından 8 kere Orta Doğu’nun en iyi hava yolu şirketi olarak tanınmıştır.

Bagaj

Qatar havayolu ile seyahat ederken yanınıza kabin bagajı alabilirsiniz. Kayıtlı bagaj boyut ve ağırlık limitleri seçilen rezervasyon sınıfı ve destinasyona göre değişiklik göstermektedir. İlgili hava yolunun detaylı bagaj bilgilerini seyahat rehberimizden inceleyebilirsiniz.

Rezervasyon sınıfları

First class yolcuları için rahat bir yatak ve kişisel hizmetler sunulmaktadır. Şirket dünyaca ünlü şefler tarafından hazırlanan yemeklerden, Christian Dior tarafından imzalanan seyahat paketlerine varana kadar, en ince detaylarıyla hizmet kalitesini göz önünde bulundurmaktadır. Business sınıfında yolcularına yatak olarak kullanılabilen özel koltuk aksesuarları verilmiştir. Yolculara ayrıca Boeing 787 uçaklarda elektrik prizleri ve Wi-Fi bulunan bir çalışma bölümü de sağlanmaktadır. Ekonomi sınıfında bulunan yolcular da koltuk aksesuarlarını kullanabilmekte,ek olarak geniş bacak bölmesi, yastıklar ve battaniyelerden yararlanabilmektedir. Boeing 787 uçaklarda her koltuğun yanında güç kaynağı,.

Devamını oku

Online check-in

Çoğu bölgeye yapılan uçuşlarda online check – in yapılması mümkündür. Bu işlemler genelde uçuştan önceki 36-90 dakikalık sürelerde mümkündür. Ayrıca telefon aracılığı ile kullanılan özel bir uygulama ile de self-check – in yapılabilmektedir. Bu uygulama Android, BlackBerry ve IOS için sunulmaktadır. Havaalanında check – in işlemleri uçuşa 3 saat kala başlamaktadır. Ekonomi sınıfı için uçuşa 60 dakika kala, business sınıfı için ise 45 dakika kala sona ermektedir.

Filo

Qatar Airways toplam 200 uçağa sahiptir. Airbus 321-200, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A340-600, Boeing 777-200, Boeing 777-300, Boeing 787-8, Airbus A330 Freighter, Boeing 777 Freighter, Bombardier Challenger 605, Bombardier Global 5000, Bombardier Global Express XRS.

Hamad Uluslararası Havaalanı

Qatar Airways merkez ofisi Qatar’ın başkenti Ad Dauha’da bulunan Uluslararası Hamad Havaalanı’da bulunmaktadır. Havaalanında Qatar Airways Mourjan business lounge bulunmaktadır. Yolculara burada zengin bir menü sunulmakta, uçuştan önce dinlenmek için dinlenme odaları ve aile odaları sağlanmaktadır. Yolcuların ihtiyaçlarına göre monitörler ayarlanmakta, çalışmak için Wi-Fi ile F1 simulasyonunun da dahil olduğu oyun odaları sunulmaktadır. 2014 yılında şirket SKYTRAC tarafından en iyi business lounge ödülünü almıştır.

Yemekler

Yemekler dünyanın değişik bölgelerinden gelen dört ünlü şef tarafından hazırlanmaktadır. Yolculara Arap mutfağına özel mevsimsel salatalar, et yemekleri, tatlılar ve yemekler ikram edilmektedir. Uçuşa 72 saat kala olmak şartıyla, özel olarak glutensiz, diyabetik vb yemek türleri de talep edilmesi halinde, bu yemekler yolcular için hazırlanmaktadır.

Ek hizmetler

Engelliler ve özel yardıma ihtiyacı bulunanlar için rezervasyon sırasında veya uçuşa 48 saat kala bilgilendirme yapılmalıdır. Kılavuz köpekler sadece ABD’ye ve ABD’den dönüşte yolcu kabinine girebilmektedir. Diğer durumlarda köpekler ücretsiz olarak bagaj girişi bölgesinde tutulmaktadır. Çocuklar film izleyebilir, oyun oynayabilir, resim çizebilir ve tatlı ikramlarını yiyebilmektedir. Daha ufak yaşlı çocuklara sahip ebeveynler için bebek bezi, ıslak mendil vb servisi de yapılmaktadır.