Menüsü

Atlantic Airways

En uygun Atlantic Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Atlantic Airways havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Atlantic Airways ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Atlantic Airways havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Atlantic Airways havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Atlantic Airways uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Atlantic Airways

Atlantic Airways

Atlantic Airways, Faroe Adaları'nın ulusal havayoludur. Faroe adaları'nda ki Vágar'da bulunan Vágar Havaalanı'nda, yerli helikopter hizmetleri ve uluslararası yolcu taşımacılığı hizmetlerinin yanı sıra arama ve kurtarma sorumlulukları bulunur. Pilotların çoğu Faroe Pilotlar Derneği üyeleridir. Son 5 yıllik dönemde, Atlantic Airways 8 ila 13 milyon Danimarka kronu arasında  kar yapmıştır. Adalarda yerli helikopter servisi yoktur. Helikopterler, Pazar, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü Vágar Havaalanı'na hareket etmektedir.

Bagaj

Atlantic Airways şirketinin belirledigi bagaj limitleri farklı destinasyona ve rezervasyon seçeneklerine bağlı olarak değişmektedir. Kayıtlı bagaj Flex sınıfları için 30 kg iken, Ekonomi  sınıfı yolcuları için ise 20 kg dan ibarettir. Kabin bagajı olarak da her sınıf için maksimum 8 kg ağırlıkta, 55x40x25 cm boyutlarında olmak üzere bir adet olarak ifade edilmiş iken, yolculara eksta olarak bir bilgisayar çantasına da izin verilmektedir. 

daha fazla bilgi

Rezervasyon sınıfları

Atlantic Airways  müşterilerine , Ekonomi ve Flex olak üzere iki  farklı rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir. 

Online check-in

Atlantic Airways yolcularına online check-in, mobil check-in ve check-in kiosk hizmetinden yararlanma olanağı sunmaktadır. Online check-in hizmeti seçilen destinasyona göre uçağın kalkışından 22 saat öncesinde başlayıp, 1 saat kalana kadar devam etmektedir. 

daha fazla bilgi

Filo

Havayolu şirketinin uçak filosu: 4 uçak ve 2 helikopterden oluşmaktadır. Bunlar Aguawestland AW139,Airbus A319-100, Airbus A320-200,Avro RJ100 ve Bell 412EP toplamda 6 adettir.

Vágar Havaalanı

Vágar Havaalanı  Danimarka'ya bağlı Faroe Adaları'nda kendi kendini yöneten bir bölgede yer alan tek havaalanıdır.Şehir merkezinin 1,5 km doğusunda yer almaktadır. Havalimanının pist uzunluğu 1250 metredir. Bunu daha fazla genişletebilmek, daha fazla uçak tipleri kullanılmaya izin verecek ve daha fazla havayolları çekmek için yeni bir terminal inşa etmek için planlar yapılmaktadır. Havalimanı yolcularında tek terminali ile hizmet vermektedir. 2013 yılı verilerine bakıldığında havalimanı 236,181 yolcuyu ağırlmıştır. Havalimanına ulaşmak için yolcular otobüs, taksi veya feribot seçeneklerinden birini seçebilmektedirler. 

daha fazla bilgi

Yemek

Havayolu şirketi müşterilerine farklı rezervasyon seçeneklerini de dikkate alarak buna göre yemek hizmetini belirlemiştir. Şirket yolcularına orta kalitede bir yemek hizmeti sunmaktadır. 

Ek hizmetler

Atlantic Airways müşterilerine yolculukları boyunca okuyabilmeleri adına şirketin derigisi olan ‘Atlantic Review’i hizmete sunmaktadır.