Menüsü

Royal Jordanian Airline

En uygun Royal Jordanian Airline uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Royal Jordanian Airline havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Royal Jordanian Airline ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Royal Jordanian Airline havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Royal Jordanian Airline havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Royal Jordanian Airline uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Royal Jordanian Airline

Royal Jordanian Airline

Ürdün'ün ulusal ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketi. Merkezi başkent Amman'da bulunan Royal Jordanian, uçuşlarını Queen Alia Uluslararası Havalimanı merkezli gerçekleştirmektedir. Şirket  1963 yılında, Kral Abdullah II gözetiminde, küresel bir ittifak ile 30’dan fazla uçak oluşan bir filonun seçkin üyelerinden biri olmak için bölgesel ve global noktalara hizmet vermektedir. Taşıyıcı 2007 yılında Oneword üyesi  olmuştır. Royal Jordanian Airlines, Amman`da merkezli Ürdün Kraliyet Havayollarıdır ve Avrupa, Asya, Afrika, Ortadoğu`da kolay ve rahat bir uçuş deneyimi sunmaktadır. Dünya çapında 40 ülkede yaklaşık 60 noktaya hizmet vermektedir.
Royal Jordanian Havayolları'nın Türkiye'den uçtuğu noktalar; İstanbul'dan Amman'a karşılıklı seferlerle direkt uçuşları bulunmaktadır.

Bagaj

Kuzey Amerika ve Avrupa uçuşları hariç ekonomi sınıfı yolculuklarınızda bagaj hakkı 1 olup, ağırlığı 20 kg’yi geçmemelidir. Business sınıf yolculuklarında  ise bu hakkınız 30 kg olmaktadır. Avrupa’ya olan seyahatlerinizde kullanabileceğiniz bagaj hakkı - business sınıfıyolcusu iseniz 2 parça olup 32 kg’yi aşmamalıdır. Ekonomi sınıfı Avrupa yolculuklarınızda 23 kg olmak üzere bir hakkınız vardır.

Rezervasyon sınıfları

Royal Jordanian Havayolları yolcularına iki farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır - economy ve crown class. 
Ekonomi sınıfında yolculara konforlu bir yolculuk için en önemli gereksinimleri sağlamaktadır. Mükemmel ve hizmet kalitesi ve modern filosuyla yolculuk adeta bir keyif haline dönüştür.
Crown class - yolcular ücretsiz olarak Queen Alia Uluslararası Havalimanı’nda bulunan Crown Louge’un hizmetlerinden yararlanabilirler. Kabin personeli yolcuları geleneksel Ürdün kıyafetleri ile karşılıyor. Aynı zamanda karşılama sırasında şarampanya, taze sıkılmış meyve suyu veya diğer içecekler ikram edilir. Koltuklar yatak konumuna getirilebilir ve her biri  eğlence sistemi için ekranlarla donatılmıştır.

Online check-in

Royal Jordanian Havayolları yolcularına online check- in hizmeti  de sunmaktadır. İlgili işlem planlanan uçuşa 24 saat önce başlamakta olup, uçuşa 4 saat kalana kadar kullanılabilmektedir.

Filo

Ağustos 2015 verilere göre hava yolu filosu toplam 27 uçaktan oluşmaktadır. Bunlar- Boeing 787, A 330, A 321, A 320, A 319, Embraer 195, Embraer 175  modellerinden oluşur.

Queen Alia International Airport

Amman Kraliçe Alia Uluslararası Havaalanı Amman'ın güneyinde 32 km (20 mil) mesafede yer alır.  Havaalanında 2013 yılında yeni bir terminal açılmakta olup,  iki terminale sahiptir. Ürdün'ün başkentine doğrudan bir demiryolu bağlantısı inşa etme planları bulunmaktadır. Havaalanı 1983 yılında imşaa edilmiş ve ismini Kral Huseyin’in üçüncü karısından almış.
Hizmet verdiği hava yolu şirketleri arasında - Turkish Airlines, Air Arabia, Air France, Arab Wings, Alitalia, Arkia Israel Airlines, Austrian Airlines, Bahrain Air, easyJet, Emirates, Egypt Air, bmi, Malev, Etihad Airways, Gulf Air, flydubai, Lufthansa, Petra Airlines, Qatar Airways, TAROM vs.

Ek hizmetler

Uçuş esnasında keyifli vakit geçirebilmeniz için her koltukta bulunan ekran aracılığıyla film-dizi izleyebilir, müzik dinleyebilir, sistem içerisinde bulunan oyunları oynayabilirsiniz. Bunun dışında dergi, gazete gibi hizmetleri de bulunmaktadır. Ayrıca şirket  Via Rail Canada, Paypal, Rocketmiles ile işbirliği içerisindedir.