Menüsü

Tarom

Advertisement

En uygun Tarom uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Tarom havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Tarom ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Tarom havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Tarom havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Tarom uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Tarom

Tarom

Tarom havayolları 1920 yılında kurulan Romanya şirketidir. Romanya Merkezli bir havayolu şirketidir ve Romanya'nın ilk ulusal havayoludur. Hubu Bükreş Uluslararası Otopeni Havalimanı'dır. Tarom havayolunun Bükreş’te hemen hemen her büyük şehire seferleri bulunmaktadır. Bunun dışında şirket 44 destinasyona uçuş düzenlemekte olup, hizmet verdiği kıtalar Afrika, Asya ve Avrupa. Polonya’da Tarom uçakları Varşova Havaalanında hizmet vermekte ve buradan Bükreş’e uçmaktadır. Romanya havayolu Tarom 2008 yılında kısa ve orta mesafeli uçuş kategorisinde ilk sırada yer almıştır. Havayolu ayrıca kısa ve orta mesafe tarifeli uçuş kategorisinde Icelandair ile birinciliği paylaşır. Her iki havayolu seferlerinin 100 % düzenliliği ile övünebilir.

Bagaj

Tarom havayolunda bagaj limitleri seçilen destinasyona ve yolcu sınıfına göre değişiklik göstermektedir.

Rezervasyon sınıfları

Havayolu yolcularına iki rezervasyon sınıfı sunmaktadır- economy ve business class. Varşova-Bükreş, Bükreş-İstanbul, Sofya, Kishinev, Atina, Kahire, Amman, Beyrut, Tel Aviv, Pekin, New York güzergahları üzerinde business class biletine sahip olan yolculara, taşıyıcı öncelikli biniş imkanı sunar, ayrıca IATA standartlarına göre düzenlenmiş bekleme salonuna erişim sağlar. İlgili yolculara uçakta özel hizmet sunulmaktadır.

Online check-in

Havayolunun online check- in işlemi planlanan uçuştan 30 saat öncesinde başlar ve uçuşa 1 saat kalana kadar yapılabilir. Tarom havayolu yatafından işletilen uçuşlar için veya codeshare ortaklarının (Air France / KLM, Air Europa, Alitalia) düzenlediği uçuşlar için uçuş kaydı yapılabilmektedir. İlgili servis havaalanında size zaman kazandırır ve önceden koltuk seçmenize olanak sağlamaktadır.

Filo

2014 yılı itiari ile Tarom havayolu filosu toplam 23 uçaktan oluşmaktadır: 2016 yılında kullanımdan kaldırılacak olan 2 adet A310-300, 4 adet Airbus A318-100, 7 adet ATR 42-500, 2 ad. ATR 72-500 ve 4 ad. Boeing 737-300 ve Boeing 737-700.

Bükreş, Henri Coanda Havaalanı

Henri Coanda Uluslararası Havaalanı Romanya’nın en yoğun havalimanıdır ve Bükreş’e hizmet veren iki havaalanından bir tanesidir. Bükreş havaalanının 16.5 kilometre kuzeybatısında Otopeni, kasabasında bulunan ve daha çok eski adı Otopeni ile bilinmesine rağmen, adını Rumen Henri Coanda’dan almıştır. Otopeni havalanında şu anda bir terminal ve iki merkez binası bulunmaktadır- biri gelen diğeri ise gelen yolculara aittir. Giden yolcu binasında Tarom Havayolunun merkez ofisi bulunmaktadır. Terminalin iki bölümünü dutty free maazalarından oluşan koridor bağlamaktadır. Havaalanı Tarom havayolu şirketinin ticari işletme merkezi olması dışında, Air Bucharest, Blue Air, Tiriac Air ve Wizzair.
Devamını oku

Yemekler

Tarom uçaklarında menu seçeneği tercih edilen destinasyona, uçuş süresine ve rezervasyon sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Kısa mesafeli uçuşlarda hafif kahvaltılıklar ikram edilirken, uzun yolculuklarda daha fazla enerji içeren yiyecekler sunulur. Menüde sığır eti, somon, hindi veya tavuk eti sunulmakta ve bu seçim tamamen uçuş süresine göre yapılmaktadır. Daha unuz yolculuklarda, iki saat ve üzeri ekonomi sınıfı menüsü sebzeli tavuk, fırında patates vb gibi yemekler içerir. Tatlı olarak ise bisküvi, meyve veya çikolata ikram edilir. Bunlara ek olarak business sınıfında yolculara özenle seçilmiş şarap, şampanya ve bira sunulur.

Ek hizmetler

Havayoluna ait dergide seyahat ve destinasyon hakkında ilginç bilgiler bulunmaktadır, SkyLADY Tarom havayolunun yeni dergisidir.