Menüsü

Caspian Airlines

Advertisement

En uygun Caspian Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Caspian Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Caspian Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Caspian Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Caspian Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Caspian Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Caspian Airlines

Caspian Airlines

Caspian Airlines İran'da faaliyet gösteren Tahran merkezli bir havayolu şirketidir. 1993 yılında kurulan şirket, Tahran'dan İran'ın diğer büyük şehirlerine iç hatlar olmak üzere seferler düzenlemektedir. Yurtdışına ise Ermenistan, Suriye, Türkiye, BAE ve Ukrayna'ya olmak üzere uçak seferleri gerçekleştirmektedir. Ana merkezi başkent Tahran'daki Mehrabad Havalimanı'dır.

Bagaj

Caspian Airlines tarafından belirlenen bagaj limiti kayıtlı bagaj için 1 adet ve 20 kg olarak ifade edilmiştir. Kabin bagajı için ise 55 x 35 x 25 cm boyutlarında olmak üzere 1 adet olmak kaydı ile destinasyona bağlı olarak en az 5 kg gibi  bir sınır belirlenmiştir.  

 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi müşterilerine tek rezervasyon seçeneğinden oluşmakta olan rezervasyon sınıfı ile hizmet vermektedir

Online check - in

Havayolu şirketi yolcularına online check-in sunmamaktadır. Yolcular check-in işlemlerini havayolunda gerçekleştermektedirler. 

Filo

Havayolu şirketi Boeing 737-400, Boeing 747-100F, Boeing 747-200F, McDonnell Douglas MD-82, McDonnell Douglas MD-83 uçaklarından oluşan toplam 11 adet filosu ile havayolu ulaşımı sağlamaktadır. 

Mehrabad Uluslararası Havalimanı

Mehrabad İran'ın başkenti Tahran şehrinin 9. semtinde bulunan hem askerî hem de sivil amaçlı kullanılan uluslararası havalimanıdır. 2004 yılında uluslararası hat uçuşlarının büyük bir bölümü İran Havaalanları Şirketi'nin işlettiği Uluslararası İmam Humeyni Havalimanı'na taşındı. Havalimanı 6 adet terminalden oluşmaktadır. Terminal 1,3 ve 5 sadece Hac ve Umre için kullanılmaktadır. Terminal 2 İran Air ve İran Air Tours havayolu şirketilerinin yolcu ve kargo hizmetleri için kullanılmaktadır. Terminal 4 ve 6  ise İran Air ve İran Air Tours hariç diğer şirletlerin hizmetine sunulmuştur

Yemek

Caspian Airlines  müşterilerine kısıtlı bir yemek menüsünde oluşan bir yemek hizmeti sunmaktadır. Şirketin sunduğu yemekler genellikle paket gıdalar ve atıştırmalıklardan oluşmaktadır. 

Ek hizmetler

Havayolu şirketi müşterilerine yolculukları esnasında duruma göre gereklı tıbbi yardımı yapmak üzere hazırda çalışanları bulunmaktadır.