Menüsü

South African Airways

En uygun South African Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ South African Airways havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ South African Airways ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

South African Airways havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

South African Airways havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ South African Airways uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about South African Airways

South African Airways

South African Airways (SAA) Güney Afrika'nın ulusal ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. 1934 yılında kurulan SAA, üs olarak kullandığı OR Tambo Uluslararası Havalimanı'ndan 27 ülkede 39 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. SAA, Nisan 2006'dan bu yana Star Alliance üyesidir.

Bagaj

Havayolu şirketi yolcuları için belirlediği kabin bagaj limitleri farklı rezervasyon seçeneklerine  ve destinasyonlara göre değişiklik göstermektedir. Kayıtlı bagaj limitleri için belirlenen sınırlama Ekonomy sınıfı yolcuları için 1 adet olmak kaydı ile 23 kg ağırlıkta ve toplam boyutları 158 cm olarak belirlenmişken, Business sınıfları için ise belitlilen bagaj limitleri 1 adet, 32 kg ve 158 cm boyutlarındadır. Farklı destinasyonlarda kayıtlı bagaj sayısı 3’e kadar yükselmektedir.  South African Airways’in kabin bagajı için ise belirlediği sınırlama  Ekonomy sınıfı yolcuları için 1 adet ve 8 kg iken, Business sınıfları için ise bu 2 adet ve 8 kg olarak ifade edilmiştir. 

Rezervasyon sınıfı

South African Airways müşterilerine Ekonomi ve Business sınıflarında oluşan iki ayrı rezervasyon sınıfı ile hizmet sunmaktadır. Farklı  rezervasyon seçenekleri yolcular için  farklı hizmetlerden yararlanma olanağı sağlamaktadır. 

Online check - in

Havayolu şirketini yolcularının yolculuğunu kolaylaştırmak adına  online check-in hizmeti imkanı sunmaktadır.  Yolcular online check-in hizmetinden  uçağın kalkışından 24 saat öncesinden yurtiçi uçuşlarında uçağın kalkışına 90 dakikak kalana kadar, uluslararası uçak seferlerinde ise  uçağın kalkışına 2 saat kalana kadar yararlanabilmektedirler. 

Filo

Havayolu şirketinin filosu 8 adet Airbus A319-100, 12 adet Airbus A320-200, 6 adet Airbus A330-200, 8 adet Airbus A340-300, 9 adet Airbus A340-600, 7 adet Boeing 737-800  ve 2 adet Boeing 737-300F uçaklarından oluşmaktadır. 

O. R. Tambo Uluslararası Havalimanı

Oliver Reginald Tambo Uluslararası Havalimanı, Afrika’da yer alan Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg şehri yakınlarından bulunan bir havalimanıdır. Havalimanı şehir merkezine yakın bir mesafede yer almaktadır. Havalimanı toplamda 1600 hektar üzerine kurulmuştur. Oliver Reginald Tambo Uluslararası Havalimanı Afrika kıtasının en büyük havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Havalimanı 2014 verilerine göre 18 milyondan fazla yolcuya hizmet vermiştir. Havalimanı 6 adet terminali ile faaliyet göstermektedir. Havalimanına ulaşım genellikle demiryolu, otobüs ve taksiler vasıtası ile yapılmaktadır. 

Yemek

South African Airways uçuş esnasında Reuben Riffel ve Şef Benny Masekwameng şefleri ile birlikte yolcularına restoranlar ile rekabet edecek derecede kaliteli bir yemek hizmeti sunmaktadır. Şirket yolcularına uçuştan 48 saat öncesine kadar özel yemek sipariş etmelerine olanak sağlamaktadır. 

Ek hizmetler

Havayolu şirketi yolcularına yolculukları boyunca daha keyifli bir zaman geçirebilmeleri adına bir eğlence paketi sunmaktadır. Şirketin eğlence paketi en güzel filmlerden, Tv programlarından, müziklerden ve oyunlardan oluşmaktadır. Yolcular uçuş esnasında ayrıca uçuş haritasının gösterildiği bir monitörden uçuşlarını izleyebilmektedirler.