Menüsü

SAS Scandinavian Airlines

Advertisement

En uygun SAS Scandinavian Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ SAS Scandinavian Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ SAS Scandinavian Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

SAS Scandinavian Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

SAS Scandinavian Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ SAS Scandinavian Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about SAS Scandinavian Airlines

SAS Scandinavian Airlines

İskandinav hava yolu şirketinin tarihi 1946 yılına kadar dayanmaktadır. İlk başta Danimarka, Norveç ve İsveç olmak üzere 3 ülkenin ortaklığı üzerine kurulmuştur. SAS’ın merkez ofisi Stockholm Arlanda havaalanında bulunmaktadır. İskandinav ülkeleri arasındaki en büyük taşımacılık şirketi olup, modern ve yenilikçi bir hava yolu şirketidir. 1960lı yıllarda Kuzey Kutup’unu aşarak Japonya’ya uçan ilk hava yolu şirketi olarak, 52 saatlik Japonya uçuşunu 36 saate indirmiştir. SAS ayrıca çevre dostu uçak üretiminde öncü bir firma olup, ekonomik tarifeyi hizmete sokan ilk taşımacılık firmalarından biridir. STAR ALLIANCE’ın sahip olduğu SAS, Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika havaalanlarında hizmet vermekte ve ortakları sayesinde dünyadaki en fazla uçuş bağlantısı bulunan sisteme de dahil olmaktadır.

Bagaj

Bagaj ağırlık, boyut ve adet limitleri seçilen rezervasyon sınıfına ve destinasyona bağlı olarak değişmektedir. Detaylı bilgi için seyahat rehberimizi ziyaret edebilirsiniz.

Rezervasyon sınıfları

SAS üç adet rezervasyon sınıfı sunmaktadır. Ekonomik tarife turistlere adanmış en ucuz tarifedir. Yolcuların uçuş sırasında yemek satın alması mümkündür. Ekonomi ekstra tarifesi hem işadamları hem de turistler tarafından kullanılmaktadır ve ekonomi tarifesine bir alternatif olarak sunulmaktadır. Bu tarifede SAS business sınıfı için bir kontuar sunmakta ve bazı havaalanlarında hızlı güvenlik kontrolü, daha konforlu koltuklar, ücretsiz yemek, ve esnek kural ve şartları uygulamaktadır. Kıtalararası güzergahlar için uçakta ayrı kabinler mevcuttur. Business tarifesi en üst düzey servisi sunmaktadır. Basitleştirilen bagaj check – in işlemleri ve artırılan bagaj limiti başlıca özelliklerdir..

Devamını oku

Online check-in

Yolcuların uçuştan 22 saat öncesine ve uçuşa 60 dakika kalana kadar online check – in yapabilmesi mümkündür. Yolcuların biniş kartlarını yazdırması gerekmekte, ayrıca havaalanından da bu kartları tedarik etmesi mümkün kılınmıştır. Ayırılan koltuklar, uçuşa 3 saat kalana kadar değiştirilebilmektedir.

Filo

Filoda toplam 154 uçak bulunmaktadır: Airbus A319, A320, A320NEO, A321, A330-300, A350-900, Boeing 737-700/800, CRJ-900, ATR 72-600.

Arlanda Havaalanı

SAS, başkentin 42 kilometre kuzeyinde ve Uppsala’nın 28 kilometre güney-doğusunda bulunan Arlanda Uluslararası Havaalanı’nda bir merkez ofise sahiptir. Yemek ile ilgili olarak bir çok yer bulunmaktadır. Snack bar, restoranlar, mağazalar, free duty mağazaları bunlara birer örnektir. Binada ayrıca araba kiralama şirketleri, kuaför, şapel, doktor noktası, kuru temizleme, fitness kulübü ve oyun alanı da bulunmaktadır. Havaalanı bölgesinde WI-FI hizmet ide bulunmaktadır.

Yemekler

SAS hava yolları uçul sırasında geniş yelpazeye sahip yemekler sunmakta, ayrıca ek olarak ücretsiz çay ve kahve hizmeti vermektedir. Yerel ve Avrupa güzergahları kapsamında yolcuların menüden yemek satın alabilmeleri mümkündür. Uzun güzergahlarda ise yemekler ve içecekler sınıf ayırt etmeksizin servis edilmektedir. Ek olarak menüden yemek de satın alınabilmektedir. Business sınıfına özel olarak bir bardak şarap, menüden bir adet yemek, içecek büfesi, şaraplar, diğer yemekler ve meyvelerin de bulunduğu daha zengin bir menü sunulmaktadır.

Ek hizmetler

SAS 1992 yılından bu yana EroBonus adı altında bir sadakat programı sunmaktadır. SAS ile gerçekleştirilen her uçuşta veya Star Alliance üyesi herhangi başka bir hava yolu şirketi ile yapılan uçuşlarda yolcular ücretsiz uçuş, hotel ziyareti veya araba kiralama hizmetlerinden topladıkları puanlarla faydalanabilmektedir. Bu karta sahip olan seçkin yolculara bazı ek ayrıcalıklar da tanınmıştır.