Germania

En uygun Germania uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

Germania

Almanya'nın güçlü ve eski hava yolu şirketlerinden biri olan Germania Hava Yolları 1986 yılında Berlin şehrinde kurulmuştur. 1987 yılında Germania Hava Yolları adı altında ilk Boeing 737-300 ile uçuşlara başlamıştır. 1998 yılında Boeing 737-700 uçağı ile ilk non-stop seferini gerçekleştirmiştir. 50' den fazla Uluslararası hatta uçuş gerçekleştiren havayolunun Almanya'da yoğun olarak kullandığı havaalanları Bremen, Dusseldorf,ve Münih'tir. Germania Havayolları uçuş ağı günümüzde oldukça genişlemiş, Avrupa, Kuzey Afrika ve Batı Asya'da 150'den fazla noktaya sefer düzenleyen bir havayolu haline gelmiştir. Ayrıca ortadoğu seferlerine de başlamıştır.Türkiye'de ise Samsun, Trabzon, Kayseri, Gaziantep, Adana, Antalya ve Kütahya çıkışlı uçuşları bulunmaktadır. Germania havayolları tarifeli seferlerinin yanısıra charter seferler de düzenlemekte.

Bagaj

Yetişkin bir yolcu için standart bagaj hakkı 20 kg dır. İrak, İran, İsrail, ve Lübnan kalkışlı ve varışlı uçuşlarda bu sınırlama 25 kg kadar izin verilmektedir. Serbest bagaj hakkı seçilen destinasyona göre değişiklik göstermektedir, bu nedenle uçuşunuzu seçtikten sonra detaylı bilgi için çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
Kabin bagaj sınırlaması max 6kg ve 55cm x 40cm x 20cm boyutlarını aşmamalıdır.

Rezervasyon sınıfları

Germania Hava Yolları yolcularına economy sınıfının 4 farklı opsiyonunu sunmaktadır. İlgili sınıf seçilen rotaya göre farklı olabilmektedir. Bazı destinasyonlara 4 dü de sunulmamaktadır.
Basic Economy: Rezervasyon üzerinde değişiklik yapğılmasına izin verilmemektedir.
Classic Economy: Rezervasyon üzerinde değişikliğe izin verilmekte, ancak bu  talep uçuştan 2 saat önce belirtilmesi gerekmektedir. Seçilen rotaya göre değişiklik gösterebilmektedir.
Flex Economy: Ücretsiz değişiklik hakkı bulunmaktadır. Planlanan uçuş saatinden 2  saat önce belirtilmeli.
Premium Economy: Ücretsiz değişiklik hakkı bulunmaktadır. Planlanan uçuş saatinden 2 saat öncesine kadar mümkündür. Iran kalkışlı ve varışlı uçuşlarda sunulan bir rezervasyon sınıfı. 
Uçuşunuzdan 48 saat önce ek bir ücret ödeyerek koltuk rezervasyonu yaptırmanız mümkün. Seyahatinizin rahat ve keyifli geçmesi için tercih ettiğiniz bir koltukta oturmanız çok önemli, 10 euro ödeyerek size önerilen koltuk yerine, kendi tercihiniz olan koltukta seyahat etmeniz mümkün.

Online check-in

Şirket yolcularına online check-in seçeneği sunmamaktadır.

Filo

2015 Temmuz ayı verilerine göre Germania Hava Yolları filosu toplam 22 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan 7 adet Airbus A319-100; 5 adet Aibus A321-200;10 adet Boeing 737-700.

Berlin Schönefeld Havalimanı

Berlin Schönefeld Havalimanı Almanya'da Berlin şehrinin Güneydoğu sınırındaki Brandenburg'un Schönefeld kasabasında bulunan uluslararası havalimanı dır. Doğu Almanya'nın en önemli havalimanlarından biri olan Schönefeld, Doğu Berlin'de bulunan tek havalimanıydı. Günümüzde ise Berlin'de bulunan iki havalimanından daha küçük olanıdır.
Berlin'de bulunan diğer havalimanı Tegel'in aksine şehir merkezinden uzakta bulunan Schönefeld, daha az ses kirliliğine sebep olduğundan kapatılacak Tegel Havalimanı'nın yerine Berlin Brandenburg Uluslararası Havalimanı'na dönüştürülmesi kararı alınmıştır.

Yemekler

Germania tarifeli seferlerinde yiyecek ve içecek servisi, yolculuk süresi ve mesafesine bağlı olarak değişiklik gösterse de genellikle hafif yiyecekler ve alkolsüz içecekler bilet fiyatına dahildir. Charter seferlerde ise biletinizi satın aldığınız tur operatörüne göre değişiklik gösterebilir. Alkollü içecekler ve ücretsiz servise dahil olmayan yiyecekleri yolculuk anında satın almanız mümkün.

Ek hizmetler

Yolculuğunuz süresince 2.50 euro ödeyerek kulaklık satın alarak,farklı kanallardan istediğiniz türde müzik dinleyebileceğiniz radio yayını ve yolculuğunuzun mesafesine bağlı olarak televizyonda film veya çocuklar için çizgifilm yayını mevcuttur.