Menüsü

AnadoluJet

En uygun AnadoluJet uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ AnadoluJet havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ AnadoluJet ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

AnadoluJet havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

AnadoluJet havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ AnadoluJet uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about AnadoluJet

AnadoluJet

AnadoluJet, 23 Nisan 2008 tarihinde geniş halk kitlelerinin ulaşım hizmetinden yararlanmaları amacıyla Türk Hava Yolları 'nın yeni bir iş modeli ile yapılandırdığı farklı bir ticari markası olarak kurulmuştur. Maliyet avantajlarının bilet ücretlerine yansıtılmasıyla uçakla seyahat daha cazip hale getirilmiştir. Ankara hatlarındaki yolcu sayısı %65 artmış, doluluk oranları %85 seviyelerine gelmiştir. 5 uçakla operasyona başlayan AnadoluJet, ilk yılında 8 uçaklık, 2010 yılının ilk yarısında ise 16 uçaklık bir filoya ulaşmıştır. 2012 ortalarında ise 20 uçakla hizmet vermekteydi. Başkentin konumuna yakışır şekilde hizmeti tüm Anadolu'ya; cazip ücretlerle güvenli, hızlı ve zamanında uçuşlarla temel ihtiyaç olarak yaygınlaştırmak istenmiştir. Ulaşım ağını günden güne arttırarak hava ulaşımının sektör içindeki yerini daha sağlam bir temele oturtmak istemektedir. Sloganı: \"Uçmayan Kalmasın!\" Anadolu'nun 40 noktasına yolcu taşıyan AnadoluJet, THY A.O. - Bölgesel Uçuşlar Başkanı İbrahim DOĞAN ve ekibi tarafından yönetilmektedir. AnadoluJet, Türk Hava Yolları'nın bir alt markası olduğundan, uçuşlarda TK kodu kullanılmaktadır. AnadoluJet, 7000'li TK kodlarını kullanmaktadır. Örnek: İzmir - Ankara uçuşlarında kullanılan uçuş kodlarından biri, TK 7005'dir.

Bagaj

AnadoluJet ile seyahat eden yolcular bir adet ücretsiz kabin bagajı yasiıyabilirler. Kayıtlı bagaj ağırlık ve adet limitleri seçilen destinasyona göre değişmektedir.

Rezervasyon sınıfları

AnadoluJet yolcularına iki tür rezervasyon sınıfı sunmaktadır: 1. Promosyonlu sınıfı tercih eden yolcular rezervasyon ve parkur değişikliği yapamazlar. Aynı zamanda Sadece Lefkoşa(Ercan) seferlerinde er-erbaş olan asker yolcuların kendisine vergiler hariç koltuk ücreti üzerinden %10 indirim uygulanır. (Lefkoşa (Ercan) seferlerinde O-W-U sınıfında indirim uygulanmamaktadır.) İptal/iade işlemleri yapılmaz, sadece tahsil edilmiş olan vergiler iade edilir. (Biletleme Servis Ücreti* ve akaryakıt harcı vergi iadesi kapsamında değerlendirilmeyecektir. 2. Esnek bilette tarih / parkur değişiklik şartları: *Uçuşa 12 saat ve daha fazla zaman kala ceza alınmaz. Uçuşa 12 saatten daha az zaman kala.

Devamını oku

Online check-in

AnadoluJet yolcuları, uçuşlarının kalkış saatinin 24 saat öncesinden başlayarak, 90 dakika kalıncaya kadar online check-in yapabilir. Online check-in işlemleri sırasında yolcularA bagaj bilgisi sorulmayacak olup, bagajı olan yolcular istasyonlardaki \"Bagaj Teslim\" ya da \"Online check-in\" tabelası olan bankolara müracat etmeleri gerekmektedir. Koltuk numarası değişiklikleri ya check-in işleminin tamamlanması akabinde Check-in Özeti sayfasındaki koltuk değiştirme linki kullanılarak; ya da baştan sisteme girilmek suretiyle yapılabilir. Yolcuların koltuk değişikliği yapabilmeleri için, biniş kartı üretmemiş olmaları gerekmektedir.

Filo

Tüm koltukları ekonomi sınıfı olan AnadoluJet filosunun ortalama yaşı 8,3 yıldır Tolpam uşak filosu 26 dır: Embraer 190- (3 Adet)/ B737-800 - (19 Adet)/ B737-700- (4 Adet)

Esenboğa Uluslararası Havalimanı

Ticari işletme merkezi Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı dır. 1955 yılında Çubuk Ovası''nda kurulmuştur. Ankara ili Çubuk ilçesi sınırları içinde olan Esenboğa Uluslararası Havalimanı Ankara şehir merkezine 28 km uzaklıktadır. Türkiye’nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Uluslararası Havalimanları Konseyi –Avrupa (ACI-Europe) 2009’da Ankara Esenboğa Havalimanı’nı, “5-10 milyon yolcu” kategorisinde \"en iyi havalimanı\" seçmiştir. Esenboğa Havalimanı, Newsweek Türkiye dergisinin 100. sayısında yayınladığı “Türkiye’de Umut Veren 100 Şey” listesinde 22. sırada yer almıştır. Ankara Esenboğa.

Devamını oku

Yemekler

AnadoluJet uçuşlarında yolcularımıza ücretsiz olarak bir pet bardak su, çay ve kahve seçenekli olarak hazır paketli tatlı ve tuzlu ürün ikram edilmektedir.