Menüsü

LAM

En uygun LAM uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ LAM havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ LAM ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

LAM havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

LAM havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ LAM uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about LAM

LAM

LAM - Mozambik Havayolları 26 Ağustos 1936 yılında Afrika ülkesi olan  Mozambik’in Başkenti Maputo’da DATA adı altında kuruldu. Şirket düzenli uçuşlarına başlayana kadar ilk olarak kısa süreliğine charter uçuşlar düzenledi. Havayolu düzenli uçuşlarına 11 aralık 1937 yılından itibaren başlardı. Havaloyu 1980 yılında ise şimdiki ismi olan LAM olarak değiştirildi.  Havayolu şirketinin ulaşım noktaları Afrika kıtası sınırları içinde sınırılıdır. Şirket ayrıca kargo hizmeti de vermektedir.

Bagaj

Bagaj limitleri rezervasyon sınıfına  göre farklılık göstermektedir. Ekonomi sınıfı yolcuları için kayıtlı bagaj ağırlık limiti 20 kg iken, business sınıfı için limit 30 kg olarak belirlenmiştir. Ayrıca tüm rezervasyon sınıfları için bagaj limiti 158 cm olarak belirtilmiştir.

Rezervasyon sınıfı

LAM havayolu şirketi  müşterilerine Flex (Economy) ve Max (Business) sınıfları olmak olmak üzere iki farklı tarife ile hizmet vermekte. 

Online check- in

LAM havayolu şirketi  müşterilerine online Check – in hizmeti sunmamaktadır. Check – in işlemleri havaalanında yapılmaktadır. Yurtiçi uçuşlarında chek-in işlermleri uçuşa 1 saat kala sona ererken, yurtdışı seferlerinde ise chek-in işlermleri uçağın kalkmasına 120 – 180 dakika kala sona ermektedir.

Filo

Havayolu 1 adet Boeing 737 – 500, 1 adet Boeing 737 – 700, 3 adet De Havilland Canada Dash 8-Q400 ve 2 adet Embraer 190  olmak üzere toplamda 7 adet uçak filosu faaliyet göstermektedir. 

Maputo Uluslararası Havalimanı

Başkent Maputo’ya 3 km uzaklıklta olan  havalimanı LAM havayolu şirketinin ticari ve işlevi merkezi durumunda. Maputo havalimanı yıllık 900 000 yolcu kapasitesin sahip bir havayolu. Maputo Havalimanına 2010 Güney Afrika Dünya Kupası için yeni bir uluslararası terminal yapıldı. Fakat yepılan yeni terminal Dünya Kupasına yetişemedi ve  15 Kasım 2010 tarihinde açılabildi. 

Ek hizmetler

Havayolu şirketi yolcularına uçakta hayvan taşıma imkanı da sunuyorç. Gereken işlemlerin yerine getirilmesinin ardından kafeste hayvan götürülebiliyor. Kafes için belirlene limitler 25x50 cm ve 5 kg olarak belirtilmiştir. Yolculan hayvanlarını yanlarınada götürebilmeleri için gereken hijyen önlemlerini almaları gerekmekte.