Menüsü

Tunis Air

En uygun Tunis Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Tunis Air havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Tunis Air ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Tunis Air havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Tunis Air havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Tunis Air uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Tunis Air

Tunis Air

Tunus Havayolları 1948 yılında Tunus hükümeti tarafından kurulmuş olunup Avrupa, Afrika ve Orta Doğu ülkelerine uçuşlar gerçekleştirmiştir. Ana merkezi, Tunus Carthage Uluslararası Havalimanı’ndadır.
İlk aktarmasız uçuşu 1956 yılında Tunus-Paris arasında gerçekleşmiştir. Bununla beraber Cezayir, Libya, Nice, Marsilya, Korsica ve Roma uçuşlarında bölgesel aktarma ve Tunus, Gabés, Sfax ve Djerba uçuşlarında ise iç hat aktarmalarını kullanmaktadır.
Tunus havayolları, aynı yıl içerisinde 100bin yolcu kapasitesine ulaşmış ve 114 milyon frank net gelir elde etmiştir.
1997 yılında, Tunus Havayolları A319’un Arap dünyasında ve Afrika’da ilk müşteri olmuş ve 3 adet uçak siparişi vermiştir.
Tunus Havayolları, kurulduğundan bu yana ilk defa 1998 yılında 50 miyon yolcu kapasitesine ulaşmıştır.
Bunun ardından Boeing ve Airbus ile 15 uçak satın alımı anlaşması imzalanmıştır.
Tunus havayolları, 2001 yılında Tunisie Catering adında yan şirketini kurmuştur.
2003 yılında teknik ekibini ve uçak teknisyenlerinin eğitilmesi amacıyla “Tunus Uçuş Eğitim Merkezi – (ATCT)” kurulmuştur.
2003 yılında şirketin yeniden yapılanmaya gitmesi ve daha yeni ve uygun bir kurumsal stratejiye bürünmesi havayolu açısından önemli bir dönüm noktası olmuştur.
2005 yılı Mart ayında belli uçuşlar için e-bilet sistemini getiren Tunus Havayolları sonrasında bunu tüm uçuşlarında uygulamıştır.
Tunus Havayolları, 24 Mayıs 2006 yılında kurumsal stratiji alanında yenilik geliştirerek Tunus Carthage havalimanını merkez olarak almış ve uzun uçuşlar için bölgesel alanda merkez haline getirmiştir.
2007 Kasım ayı içerisinde Tunus Havayolları yan kuruluşu olan Mauritania Airways’i kurarak içhat uçuşlarını bu havayolları ile gerçekleştirmeye başlamıştır.

Bagaj

"Espace Privilège" sınıfında seyahat eden yolcular 30 kg bagaj hakkı verilir. Ekonomi sınıfında uçan yolcular 20 kg bagaj taşıma hakkı bulunmaktadır. Kabin bagajı olarak sadece bir çanta toplam boyutları 115cm aşmamak kaydıyla ve maksimum ağırlık Business Class için 10 kg ve Economy Class için 8 kg kadardır.

Rezervasyon sınıfları

Tunus Havayolları yolcularına 2 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır.
Economy Sınıfı – Yeterli bacak boyu, geniş koltuklar, asortik mutfaklardan full yemek menüsü, uçuş esnasında alışveriş imkanı 
Business Class – Özel check-in masaları ve ekstra olarak 30kg bagaj hakkı. Özel davetiye ile “Espace Privilège" bekleme salonuna giriş imkanı. Uçuşunuzun inişi sonrasında bagaj önceliği.

Online check-in

Tunisair'in online check-in hizmeti, ücretsiz, hızlı ve kolaydır. Bu hizmet check-in ve havalimanına gelmeden önce online koltuk seçmenizi sağlar ve her uçuştan önce 3 saat 24 saat hizmetinizdedir.

Filo

Tunusair 48 uçaktan oluşan filosuyla 60 noktaya hizmet vermektedir. Bunlardan: Airbus A319-100 (4), Airbus A320-100/-200 (16), Boeing 737-400 (1), Boeing 737-500 (1), Boeing 737-600 (7), Boeing 737-700 (1)

Tunus-Carthage Uluslararası Havalimanı

Tunus ülkesinin başkenti Tunus şehrinde bulunan Tunis- Carthage Uluslararası Havalimanı, ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Yılda yaklaşık 4 milyon yolcuya hizmet eden havaalanı adını Tunus’ta bulunan tarihi şehirden (Kartaca) almıştır. Tunis - Carthage Uluslararası Havalimanı’ndan başkent Tunus’a eskiden trenle de ulaşmak mümkünken şu anda otobüs seferleri ve taksi sayesinde ulaşmak mümkündür. Havaalanından haftada en az 70 yurt içi, 644 yurt dışı uçuşu gerçekleştirilmektedir. Tunis- Carthage Uluslararası Havalimanı’na Uçan Hava Yollarından bazıları: • Türk Hava Yolları, Tunisair, Tunisair Express, Nouvelair Tunisie, Egyptair, Emirates Airlines, Air Algerie, Air France, Saudi Arabian Airlines, Aeroflot, Alitalia, Royal Air, Maroc, Lufthansa, KLM

Ek hizmetler

Tunus Hava Yolları Privilege class yolcularına Business Class bekleme salonuna giriş imkanı sunarak rahat bir ortamda yöreselliğin ve modernizmin bir arada olduğu keyfi yaşatıyor. Narin ve hafif mutfağın bulunduğu ortamda tüm iletişim imkanlarından faydalanarak zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.
Tunus Hava Yollarının uçak içi dergisi “La Gazelle” her koltuk için mevcuttur.