Menüsü

Air Caraibes

En uygun Air Caraibes uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Caraibes havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Caraibes ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Caraibes havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Caraibes havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Caraibes uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Caraibes

Air Caraibes

Air Caraïbes Fransız Karayip bölgesinde faaliyet göstereten bölgesel bir havayolu şirketidir. Havayolu şirketi çeşitli yerel havayollarının birleşmesi sonucu 2000 yılının Temmuz ayında kurulmuştur. 2002 yılında havayolu şirketi 450 bin yolcuyu taşımıştır. Şu anda Air Caraïbes 13 farklı destinasyona uçak seferleri düzenlemektedir. 

Bagaj

Havayolu şirketinin belirlediği bagaj limitleri farklı rezervasyon seçeneklerine ve yolcu gruplarına göre deşmekktedir. Örneğin standart normal bir Ekonomi sınıfı yolcusu için belirlenen bagaj limiti 1 adet ve 23 kg iken, 18-25 yaş öğrenci grubu için ise 2 adet ve 23 kg olarak izin verilmiştir. Ekonomi Premium sınıfları için izin verilen bagaj limiti 2 adet ve 23kg iken, diğer grup yolcular için ise 3 adet 23 kg olarak belirlenmiştir. Affaires sınıflar için izin verilen bagaj sınırlaması 2 adet ve 32 kg ve 3 adet 32 kg olarak değişmektedir.

Rezervasyon sınıfı

Air Caraïbes şirketi Eco, Eco Flex, Eco Premium ve Affaires seçeneklerinden oluşan üç ayrı  rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir. 

Online check- in

Havayolu şirketinin yolcularına online check-in hizmetinden de yararlanma olanağı sağlamaktadır. Online check-in hizmeti uçağın kalkışından 48 saat öncesinde başlayıp, uçağın kalkışına 1 saat kalana  kadar devam etmektedir.   

Filo

Air Caraïbes şirketinin filosu 1 adet Airbus A330-200, 4 adet Airbus A330-300  ve 4  adet ATR 72-500 uçaklarından oluşmaktadır. 

Pointe-a-Pitre Uluslararası Havalimanı

Abymes’te bulunan havalimanı Pointe-à-Pitre’nin 2,4 km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Havalimanı adalardaki toplam 6 havalimanı arasındaki en büyük havalimanıdır. Ayrıca en işlek ikinci havalimanı konumundadır. 2015 yılında 2 089 763 milyon yolcu havalimanını ziyaret etmiştir. Havalimanına ulaşım ağırlıklı olarak otobüsler ve taksiler ile sağlanmaktadır.  

Yemek

Havayolu şirketi yolcularına oldukça kaliteli bir yemek hizmeti sunmaktadır. Şirket yolcularına sıcak yemeklerden oluşan öğle ve akşam yemeği sunmaktadır. Özel bir yemek sipariş etmek isteyen yolcular uçuşa 48 saak kalana kadar bunu yapabilme imkanına sahiptirler.  

Ek hizmetler

Havayolu şirketi yolcularının konforuna özen göstermiştir. Air Caraïbes yolcularına uçuşları esnasında istifade edebilmeleri adına uyku gözlükleri ve battaniyler sunmaktadır. Şirket ayrıca yolcularının seyahatleri boyunca sıkılmamaları adına müziklerin, oyunların, tv programlarının ve filmelerin yer aldığı bir eğlence paketi sunmaktadır. Bu imkanlardan yararlanabilmeleri adına her yolcunun kişisel bir monitörü bulunmaktadır.