Menüsü

Ural Airlines

En uygun Ural Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Ural Airlines

Ural Airlines merkezi Rusya’nın Yekaterinburg kenti olan bir havayolu şirketidir. Şirket iç ve dış hatlar olmak üzere tarifeli ve charter uçak seferleri düzenlemektedir. Ural Airlines Rusya’nın ulusal Havayolu şirketi Aeroflot’un bir parçası olarak 1943 yılında kurulmuştur. 2013 yılı verilerine göre şirket 4,5 milyon yolcu taşımıştır. Özellikle son 10 yıldır habayolu şirketinin müşteri sayısı devamlı artış göstermektedir.Ural Airlines 2262 çalışanı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ural Airlines Rusya’nın en büyük ve en modern teknik altyapısına sahip havayolu şirketlerinden birtanesidir. Şirket toplamda 40 noktaya uçak seferleri düzenlemektedir.

Bagaj

Kayıtlı bagaj limitleri seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına göre farklılık göstermektedir. Ekonomi sınıfları için bagaj limiti 20 kg , Ekonomy-plus ve Comfort sınıflarında 25 ve Business sınıfı yolcuları için ise sınır ağırlık 30 kg olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra Dubai ve Antalya’ya olan uçak seferlerinde ise bu limit sadece 15 kg olarak belirtilmiştir.

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi müşterilerine Economy, Economy-plus, Comfort ve Business sınıfları olmak üzere toplamda 4 farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır. Havayolunun sunduğu farklı rezervasyon seçenekerleri ile müşteriler farklı hizmetlerden yararlanma imnanına sahiptirler. 

Online check- in

Ural Airlines yolcularına online check-in hizmeti sunmaktadır. Şirketin bu hizmetinin zamanlaması farklı uçak seferlerine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin direk tarifeli uçuşlarda online check-in işlermleri uçuşa 23 saat kala hizmete girerken, uçuşa 4 saat kana sona ermekte iken, Business sınıflarda 1 saat kala sona ermektedir. Charter uçuşlarda uçağın hareket saatinden 6 saat önce işlem devreye girerken, transit uçak seferlerinde 12 saat öncesinde aktif olmaktadır.

Filo

Havayolu şirketinin filosu  Airbus 6 adet A319, 19 adet Airbus A320 ve 10 adet Airbus A321 olmak üzere toplamda 35 uçağı ile havayolu himzeti vermektedir. Havayolu şirketinin 2016 yılı stratejik planları arasında yeni Airbus A330 uçağını da bünyesine dahil etmek de yer almakta.

 

Koltsovo Havalimanı

Havalimanı Rusya’nın Yekaterinburg kentinin 16 km güneydoğusunda yer almaktadır. Havalimanı 1928 yılında hava üssü olarak açılmıştır. 10 Temmuz 1943 yılında ise yolcuların hizmetine açılmıştır.  Ekim 1993 yılında ise uluslararası statüsüne girmiştir. 2005 yılından itbaren Koltsovo Havalimanı Rusya'daki beşinci büyük havalimanı olmuştur. Havalimanı Ural Airlines’ın ana merkezi konumundadır. 2014 yılı istatiksel verilerine göre havalimanı 4 milyonu aşkın yolcuya ev sahipliği yapmıştır. Havalimanı A, B ve Business Terminalleri ile hizmet vermektedir. 

Yemek

Ural Airlines müşterileri seçtikleri rezervasyon sınıfına göre farklı yemek hizmetlerinden faydalanmaktadırlar. Örneğin Ekonomi sınıfı yolcuları stardart yemek menüsünden faydalanabildikleri gibi ücretsiz olarak sadece alkolsüz içeceklerden yararlanabilmektedirler. Business sınıfı yolcularına ise uçuştan önce alkolsüz içecekler ve likör sunulmaktadır. Uçuş esnasında ise zengin bir menü, şarap ve çay listesi sunulmaktadır. 

Ek hizmetler

Ural Airlines yolcularına yanlarında evcil hayvan taşımalarına izin vermektedir. Şirket tarafından belirlerenen kriterlere uygun ve gerekli prosedürlerin yerine getirilmesi sonrasında, yinse şirketin belirlediği ücret ödenerek yolcularına yanlarında evcil hayvanlarını götürmek imkanı sunulmaktadır.