Menüsü

Air Uganda

En uygun Air Uganda uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Uganda havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Uganda ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Uganda havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Uganda havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Uganda uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Uganda

Air Uganda

Air Uganda 2007 yılında kurulan Afrika kıtasının doğu kesiminde yer alan ve denize kıyısı olmayan bir kara ülkesi olan Uganda ülkesinde hizmet vermiş bir özel havayolu şirketidir. 2001 yılına Uganda Havayolları’nın faaliyetini durdurmasının ardından ülkenin ulusal havayolu şirketi olmuştur. Air Uganda Doğu ve Orta Afrika'da çeşitli ülkelere tarifeli havayolu hizmeti sunmuştur. Havayolu şirketinin 2014 yılında lisansının iptal edilmesi nedeniyle faaliyeti durdurulmuştur. 

Bagaj

Air Uganda faaliyette olduğu dönemde yolcularına kabin bagajı limiti olarak 1 adet ve 10 kg sınırlaması belirlemiştir. Kayıtlı bagaj limiti için belirlenen sınırlama ise 1 adet olmak üzere 25 kg olarak ifade edilmiştir.

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketinin rezervasyon sınıfları Economy ve Business  olmak üzere iki farklı sınıftan oluşmuştur. 

Online check- in

Havayolu şirketi hizmet verdiği dönem zarfında yolcularına online check-in hizmeti sunmamıştır. 

Filo

Air Uganda düşük sayıda uçak filosu ile hizmet vermiş olup, sadece 3 adet Bombardier CRJ200 uçakları ile müşterilerinin havayolu ulaşımını sağlamıştır. 

Entebbe Uluslararası Havalimanı

Entebbe Havalimanı Afrika kıtası ülkesi olan  Uganda'nın 1962 yılına kadar başkentliğini yapmış olan Entebbe'de yer alan havalimanıdır. Havalimanı ülkenin başkenti Kampala'nın 35 km güneybatısında yer almaktadır. Havalimanı yoğun olmamakla birlikte  2015 yılı verilerine göre 1.510.000 yolcuya hizmet vermiştir. İlk olarak 1940'lı yıllarda yapımına başlanan havalimanı 1947 yılında tamamlanmış, 1951 yılında da o dönem Britanya tahtının veliahtı konumunda olan II. Elizabeth tarafından resmen açılmıştır.Havalimanı sadece bir terminali ile yurtiçi ve uluslararası uçak seferlerine hizmet vermektedir. Havalimanına ulaşım karayolu vasıtaları ile gerçekleşmektedir. 

Yemek

Havayolu şirketi faaliyette olduğu dönemde müşterilerine kısıtlı bir yemek hizmeti sunmuştur