Menüsü

TunisAir Express

En uygun TunisAir Express uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ TunisAir Express havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ TunisAir Express ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

TunisAir Express havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

TunisAir Express havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ TunisAir Express uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about TunisAir Express

TunisAir Express

Tunus merkezli havayolu şirketi 1 Ağustos 1991 yılında Tuninter  adı altına kurulmuştur. Tunusun Ulusal havayolu şirketi olan yurtiçi seferlerin yanı sıra İtalya, Fransa ve Malta’ya da uçak seferleri düzenlemektedir. 2000 yılına kadar  Tuninter   adı altında faaliyet gösteren havayolu şirketi daha sonra 2000 tarihinde SevenAir adını alan şikret , 14 Ocak 2011 tarihinde ise  şimdiki adı olan Tunisair Express ismini almıştır. Tunisair Express 1992 ve 2008 yılları arasında toplam 6 milyon yolcuyu taşıyan şirket, sadece  2008 yılında 300 bin yolcu taşımıştır. 

Bagaj

Havayolu şirketinin belirlediği bagaj limitleri seçilen destinasyona göre değişmektedir. Yurtiçi seferlere izin verilen kayıtlı bagaj limitleri 15 kg iken , yurtdışı seferlerinde ise 20 olarak belirtilmiştir. Yolcular için belirlenen kabin bagaj limitleri ise 55x35x25 cm boyutu ve 6 kg ağırlık olarak belirtilmiştir. 

Rezervasyon sınıfları

Havayolu şirketi yolcularına Ekonomi ve Business sınıfları  olmak üzere iki ayrı rezervasyon seçeneği ile yolcularına hizmet vermektedir.  

Online check- in

Havayolu şirketi müşterilerine online check-in hizmeti sunmamaktadır. check-in işlemleri havalimanında yapılmaktadır. 

Filo

Tunisair Express 2 adet Airbus A319, 2 adet Airbus A319 ER, 16 adet Airbus A320, 3 adet Airbus A300-600, , 2 adet 2 Boeing 737-500 ve 7 adet Boeing 737-600 adet filosu ile hizmet vermektedir.

 

Tunus-Kartaca Uluslararası Havalimanı

Tunus-Kartaca Havalimanı Tunus'un başkenti Tunus'taki uluslararası havalimanıdır. Havalimanının adı tarihi kent Kartaca'dan gelmektedir. Tunisair, Nouvelair Tunisia, Tunisair Express ve Tunisavia'nın ana merkezidir. Havalimanına otobüs ve taksi ile ulaşılabilmektedir. 2014 yılında havalimanı 5,146,000[ yolcuyu  ağırlamıştır. Havalimanı yaklaşık 5 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Tunus-Kartaca Havalimanı tek terminali ile yolculara hizmet vermektedir. 

 

Yemek

Havayolu şirketinini müşterilerine sunduğu yemek hizmeti seçilen rezervasyon sınıfına göre değişmekte olsa da, genel olarak şirket geniş yemek seçenekleri sunmamakadır.  

Ek hizmetler

Tunisair EXPRESS belirli koşullar altında uçağa evcil hayvan kabul etmektedir.Uçağa alınacak hayvanların en falza 8 kg ağırlığında olmalıdır ve kafeste olup, aşı kartı bulunması gerekmektedir. Taşınan hayvan fazla bagaj kabul ve bu nedenle ek bir ücrete tabidir.