Menüsü

SriLankan Airlines

En uygun SriLankan Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ SriLankan Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ SriLankan Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

SriLankan Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

SriLankan Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ SriLankan Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about SriLankan Airlines

SriLankan Airlines

SriLankan Airlines Hindistan'ın 31 kilometre güneyinde ve Hint Okyanusu'nda bulunan bir ada ülkesi Sri Lanka’nın bayrak taşıyıcı Ulusal Havayolu şirketidir.1947 yılına Air Ceylon adı altında kurulan şirket 1979 yılına kadar bu isim altında faaliyet götstermiştir. 1979 yılında Airlanka ismini alarak 1998 yılına kadar is yeni ismi ile hizmet vermiştir. 1998 yılında ise mevcut ismini alan havayolu şirketi bu tarihten itibaren  SriLankan Airlines adı altında müşterilerine hizmet vermektedir. SriLankan Airlines hizmet, konfor, güvenlik, güvenilirlik ve dakiklik yönünden  küresel bir lider olarak sağlam bir üne sahip ve ödüllü bir havayolu şirketidir. SriLankan Airlines Orta Doğu, Güney Asya, Güneydoğu Asya, Uzak Doğu, Kuzey Amerika , Avustralya ve Afrika’ya olmak üzere toplam 47 ülkeye ve 99 ulaşım noktasına ulaşım sağlayarak olukça geniş bir ağa sahiptir. Bandaranaike Uluslararası havalimanı  SriLankan Airlines’in merkezi konumundadır. 

Bagaj

Havayolu şirketinin belirlediği bagaj limitleri seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına göre farklılık göstermektedir. Ekonomi sınıfı yolcuları için kayıtlı bagaj limitleri 2 adet, 158 cm ve 30 kg, Business sınıfı yolcuları için ise 2 adet, 158 cm ve 40 kg olarak belirlenirken, çocuk yolcular için tüm rezervasyon sınıflarında belirlenen limit 1 adet, 158 cm ve 10 kg olarak belirtilmiştir. Kabin bagajı için ise Business sınıfı yolcuları için 2 adet ve 7 kg ve Ekonomi sınıfı yolcuları için 1 adet ve 7 kg sınırlaması getirilmiştir. 

Rezervasyon sınıfları

Havayolu şirketi yolcularına Ekonomi ve Business sınıflarından iki farklı rezervasyon sınıfı ile hizmet vermektedir.  Farklı rezervasyon seçenekleri sayesinde yolcuların havayolu şirletinden aldıkları hizmetlerde de farklılık ortaya çıkmaktadır. 

Online check- in

Havayolu şirketi müşterilerine daha konforlu bir yolculuk yapabilmelerine olanak sağlayan  online check-in hizmeti sunmaktadır. Online check-in işlemleri uçuştan 24 saat önce başlayıp 2 saat kalana kadar devam etmektedir.  

Filo

SriLankan Airlines  7 adet Airbus A330 - 300 , 8 adet Airbus A320/A321 ve 6 adet Airbus A330 uçaklarından oluşan toplam 21 adet filosu ile hizmet vermektedir.

 

Bandaranaike Uluslararası Havaalanı

Bandaranaike Uluslararası Havaalanı Sri Lanka'nın en büyük şehri ve başkenti Kolombo’nun  22 mil (35 km) kuzeyinde yer almaktadır. Havaalanı Sri Lanka Havacılık Hizmetleri tarafından yönetilmektedir. 2015 yılında havalimanı 8,5 milyon civarında yolcuyu ağırlamıştır. Havaalanı 2 adet yolcu ve 1 adet kargo terminallerinden oluşan 3 Terminali ile hizmet vermektedir. 1967 yılında açılan Terminal 1 havalimanının en büyük ve en eski terminali olup yolcular için hizmet vermektedir. Termilan 2 haln inşaa edilmektedir2016 yılında inşaatın tamamlanması  ve 2017 yılında hizmete açılması beklenmektedir. Terminal 3 ise Kasım 2012 yılında açılmıştır ve tüm iç hat uçuşlara hizmet vermektedir. Kargo Terminali ise 2009 yılında açılmış ve tüm kargo seferlerine hizmet vermektedir. Havalimanına ulaşım otobüs, araba, tren ve deniz yolu vasıtasıyla sağlanmaktadır. 

Yemek

Havayolu şirketinini müşterilerine oldukça zengin bir yemek menüsü sunmaktadır. SriLankan Airlines ‘ın sunduğu yemek listesinde diyabetik, glutensiz, düşük yağlı, tuzsuz, vegeterian, domuz eti içermeyen , çocuk ve bebek yemeklerine kadar oldukça çeşitli yemekler yer almaktadır. Havayolu şirketi zengin yemek çeşitleri ile her yaş grubuna, her din mensubuna ve sağlık sorunu olan tüm yolcuların istifade edebileceği yemek hizmeti sunmaktadır. 

Ek hizmetler

SriLankan Airlines yolcuların rahat ve eğlenceli bir yolculuk geçirmeleri adına teknolojik hizmetler sunmaktadır. Yolcuların yolculukları boyunca film izlemeleri, televizyon kanllarını seyredebilmeleri, video oyunlar oynayabilmeleri ve müzik dinleyebilmeri için kişisel 15 inch monitörler sunmaktadır.

Yolculuğunuz boyunca şirket yolcularına uçtukları bölgeyi görebilmeler, ne kadar hızla uçtuklarını öğrenebilmeleri  için bir de navigasyon ekranı bulundurmaktadır.