Menüsü

Buraq Air

En uygun Buraq Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Buraq Air havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Buraq Air ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Buraq Air havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Buraq Air havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Buraq Air uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Buraq Air

Buraq Air

Buraq Air Kasım 2000 tarihinde kurulan bir özel havayolu şirketidir. İlk başlarda şirket iki B727-200 uçağını kiralayarak Trablus - Bingazi arasına uçak seferleri düzenlemeye başladı. Sadece bir yıl aradan sonra şirket iki B727-200 uçağı satın alarak uçuşlarını daha da arttırdı. Eylül 2002 yılında 3 uçak daha satın alan şirket İstanbul’a tarifeli uçuşlar başlattı. Daha sonra iki adet daha uçak satın alan Halep (Suriye) ve Rabat (Fas) gibi noktalara da uçak seferleri başlattı. Havayolu şirketi 10 destinasyona uçak seferleri düzenlemektedir.  Buraq Air 76 adet olmak üzere oldukça geniş bir kargo uçağı sayısına sahip olup İstanbul, Dubai ve Sharjah gibi farklı uluslararası havaalanlarına kargo hizmeti vermektedir.

Bagaj

Havayolu şirketinin belirlediği bagaj limitleri kabin bagajı için 20×40×55 cm boyutu ve 5 kg ağırlık olarak belirtilmiştir. Kaytılı bagaj olarak belirlenen sınırlama 1 adet ve 20 kg olarak ifade edilmiştir. Kayıtlı bagaj limitleri için konulan tavan sınırlaması 40×60×100 cm boyutları ve 50 kg olarak bildiriliştir. Normal bagaj limitlerinin aşan yolcular 50 kg ağırlığa kadar bagajı ekstra ücret ödemek kaydı ile götürebilmektedirler. 

Rezervasyon sınıfları

Hasvayolu şirketi yolcularına tek tarifeli  rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir.  

Online check- in

Buraq Air müşterileri online check-in hizmetinden  faydalanamamaktadırlar.

Filo

Buraq Air 1 adet Boeing 737-400 , 1 adet Airbus A320-200 ve 2 adet Boeing 737-800 uçaklarından oluşan filosu ile müşterilerine hizmet vermektedir. 

Mitiga Uluslararası Havaalanı

Libya'da bulunan havalimanı Trablus'un şehir merkezinin yaklaşık 8 kilometre (5 mil) doğusunda bulunmaktadır. Libya’daki  İç Savaş sonucunda Temmuz 2014 Tripoli Uluslararası Havalimanının kapatılması sonucunda , Mitiga Uluslararası havalimanı Tripoli’de  hizmet veren tek havaalanı konumundadır. Havalimanı tek terminal ile yolculara hizmet vermektedir