Menüsü

Carpatair

Advertisement

En uygun Carpatair uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Carpatair havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Carpatair ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Carpatair havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Carpatair havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Carpatair uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Carpatair

Carpatair

Carpatair 1999 yılında Romanya’da kurulmuştur. Merkez Ghiroda, Timis County, Romanya’da bulunmaktadır ve Doğu Avrupa bölgesinin en büyük havayolu şirketidir. Taşıyıcı, tarihi olan Transylvania bölgesinden uluslararası uçuşları gerçekleştiren ilk havayollarından biridir.
Bugün itibariyle Carpatair, Romanya’nın ikinci büyük havalimanıdır ve çeşitli biletleme seçenekleri ile Lufthansa ve Avusturya hava yolları gibi bir çok büyük hava yolları ile anlaşması  bulunmaktadır.
2011 yılında Carpatair ve Alitalia arasında yapılan anlaşma sonrasında İtalya ve Doğu Avrupa arası destinasyonlarında uçuş artışı yaşanmıştır.

Bagaj

El bagajı için maksimum 10 kg (bebekler için 5) ağırlığında tek parçaya izin veriliyor. Boyut ise maksimum 55cm x 40cm x 20cm olmalı.
Kayıtlı bagaj sınırlamaları secilen destinasyona ve  rezervasyon sınıfana göre değişmektedir. Ancak kayıtlı bagajın adeti 32 kg ‘ı aşmamalıdır.

Rezervasyon sınıfları

Carpatair yolcularına 2 farklı uçuş tipi sunmaktadır:
Ekonomi sınıfı – Uçuş süresi ile bağlantılı yemek çeşitleri, battaniyeler, gazeteler ve uçuş dergileri verilmektedir.
Business Class – Esnek bilet tipleri, business check-in masaları, 30 kg varan bagaj hakları, bekleme salonlarına giriş, hafif içecekler, alkoller, aperatif yiyecekler, bir çok farklı dilde gazete imkanları bulunmaktadır.

Online check-in

Havayolunun online check-in, planlanan uçuşa 120 dakika önce başlayıp, kalkışa 45 dakika kala sona eriyor.

Filo

2013 yılı verilerine göre Carpat Air şirketinin toplam filosu 3 Fokker 100 modeli uçaktan oluşmaktadır. 

Traian Vuia Havalimanı, Timişoara Rumania

Traian Vuia Havaliman  Romanya Timişoara ulusal havaalanıdır. Tarihi bölge Banat’ya yer almaktadır. Traian Vuia Uluslararası hava trafiği açısından en büyük üçüncü Rumen havalimanıdır. Romanya'nın batı kesiminde ve Tuna-Cris-Mureş-Tisa Euroregion bölgesinde bulunmaktadır.Carpatt Air havayolu dışında Wızz air şirketine de işlemtme merkezi görevini üstlenir.
Havaalanı ilk olarak Moşniţa Veche köyünde inşaa edilmiş ve ilk uçuş 17 Temmuz 1935 yılında gerçekleşmiştir. 1960 yılında ise şu  anki konumuna inşaa edilir ve ilk iç hat terminali de yapılır. Açılışı 1964 yılında yapılmıştır. 1980 yılında ilk Uluslararası havaalanı statüsüne sahip olmuştur. Havalaanı 2013 yılında 757096 yolcuya hizmet vermiştir.

Yemekler

Carpatair servisleri, uçuşunuzu daha keyifli ve rahat kılabilmektir:
• Battaniye, yastık, kart postallar ve yazı yazabilmeniz için müsait masalar
• Tüm yolculara Carpatair uçuş dergisi verilir, birçok dilde güncel gazette ve dergiler bulunur. İç ve dış hat uçuşlarında ucuz süresine bağlantılı olarak ücretsiz yemek servisi bulunur.
• Dış hat uçuşlarında sıcak ve soğuk kahvaltı çeşitleri, hafif içecekler, meyve suyu ve çay-kahve ikramları vardır. 
• Business Class yolcularına karşılama içecekleri verilir. Yemekler porselen tabaklarda kırmız-beyaz şaraplar yada şampanya eşliğinde sunulur.

Ek hizmetler

Uçak içinde çeşitli dillerde izleme imkanı olan videolar var. Aynı zamanda radyo programlarını dinleyip, çeşitli türlerde müzik de dinleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra koltuk arkası ekranda oyunlar da mevcut. Carpatian Green Club Card’a sahip olarak avantaj elde edeblirsiniz. Bu avantajlar mil biriktirme, bagaj için ayrıcalık kazanma, koltuk seçimi gibi konuları içeriyor.