Menüsü

Arik Air

En uygun Arik Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Arik Air havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Arik Air ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Arik Air havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Arik Air havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Arik Air uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Arik Air

Arik Air

Arik Air havayolu operatörü 2002 yılında Nijerya’nın Lagos eyaletinde başkenti İkeja’da kuruldu. Havayolu şirketi yolcularına tarifeli ve charter olmak üzere havayolu ulaşımı sağalamaktadır. Arik Air Nijerya, Batı, Merkez ve Güney Afrika, Avrupa ve Kuzey amerika olmak üzere toplamda 26 farklı destinasyona havayolu ulaşımu sağlamaktadır. Kotoka Uluslararası Havalimanı, Murtala Muhammed Uluslararası Havalimanı ve Nnamdi Azikiwe Uluslararası Havalimanı Arik Air için merkezi havayolları konumundadırlar. 

Bagaj

Havayolu şirketinin  müşterilerine kayıtlı bagaj için belirlediği sınırlama seçilen desinasyona ve rezervasyon sınıfına göre değişiklik göstermektedir.  Havayolu müşterileri için hemen hemen her destinasyonda bagaj adedinde de ağırlık limitinde farklılıklar gözlenmektedir. Kabin bagajı için ise şirketin belirlediği limitler 55x35x25cm boyutlar, yurtiçi seferler için 6 kg, uluslararası ve bölgesel uçak seferleri için ise 12 kg olarak belirlenmiştir. 

Rezervasyon sınıfı

Arik Air havayolu şirketi yolcuları şirketin sunduğu Ekonomi ve Business rezervasyon sınıflarından yararlanabilmekteler. 

Online check- in

Arik Air şirketi müşterilerinin konforu açısından online check-in işlemi hizmete sunmaktadır. Şirketin sunduğu online check-in hizmeti uçuşa 24 saat kala devreye girerken uluslararası uçak seferlerinde kalkışa 5 saat kala sona ererken, yurtiçi ve bölgesel uçak seferlerinde ise 3 saat kala sona ermektedir. 

Filo

Arik Air 1 adet CRJ1000, 2 adet Airbus A340-500, 2 adet Airbus A330-200, 4 adet Boeing 737-800NG, 6 adet Boeing 737-700NG, 3 adet Boeing 737-700, 4 adet Bombardier CRJ-900, 2 adet Bombardier Dash 8 Q400 ve 2 adet Hawker HS 125-800XP uçaklarından oluşan toplam 26 filosu ile havayolu ulaşımını sağlamaktadır. 

Murtala Muhammed Uluslararası Havalimanı

Havaalanı 1947 yılıdna Nijerya’nın Lagos eyaletinde başkenti İkeja’da kuruldu. Havalimanı Lagos kentine hizmet veren en büyük havaalanıdır. Orjinal adı Lagos Uluslararası havalimanı olan 1970 yılında şu anki ismi olan Murtala Muhammed ismini aldı. 15 Mart 1979 yılında ise havalimanına yeni terminal açıldı ve bu terminal Arik Air havayolu şirketinin de merkezi oldu. Havaliman her yıl 7 milyon civarıda yolcu tarafından ziyaret edilmektedir. 

Yemek

Havayolu şirketi yolcularına sunduğu yemek hizmeti yolcuların belirlediği rezevasyon sınıfına göre farklılık göstermektedir. Ekonomi sınıfları yolcuları için şirket ücretsiz olarak apefitifler ve günün saatine uygun içecekler sunmaktadır. Business yolcuları için ise daha zengin yemek menüsü ve içecek listesi bulunmaktadır. 

Ek hizmetler

Arik Air yolcularının rahatına oldukça düşünmüş olacak ki, yolcularına her iki sınıf için de oldukça rahat yolcu koltuklarında yolculuk yapma fırsatı sunuyor. Yolcularına yolculuklaro boyunca yastı ve battaniye hizmeti ile daha da arhat bir yolculuk olnağı sunuyor. Ayrıca yolcularının daha eğlenceli zaman geçirebilmeleri için 10.2 inch bireysel video motitör sunuyor. Bu şekilde yolcular uçuş boyunca video izleyip müzik dinleme imakanına sahip olmaktalar.