Menüsü

Mahan Air

En uygun Mahan Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Mahan Air havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Mahan Air ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Mahan Air havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Mahan Air havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Mahan Air uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Mahan Air

Mahan Air

Mahan Airlines Mahan Air adı altında faaliyet gösteren, İran'ın başkenti Tahran merkezli bir havayolu şirketidir. Havayolu şirketi Uzak Doğu ve Orta Doğuya olmak üzere  tarifeli yurtiçi ve uluslararası uçak seferleri gerçekleştirmektedir. 

Bagaj

Mahan Air yolcularına bagaj limitlerinde belli ortanda bir sınırlama getirmiştir. Kayıtlı bagajlarda yolculara 1 adet olmak kaydı ile toplam boyutu 158 cm olacak şekilde 30 kg sınırlaması getirilmiştir. Kayıtlı bagajlara ise yolcuların seçtikleri rezervasyon sınıfına göre bir sınırlama getirilmiştir. Öyle ki  her sınıflar için kabin bagajı boyutları 23x40x55 cm olmakla beraber, Ekonomy sınıfı yolcuları için 1 adet ve 5 kg iken, Business sınıflarında ise 7 kg olarak belirlenmiştir. Şirket tarafından belirlenen limitlerin aşılması durumunda yolcular ekstra bir ücrete tabi tutulmaktadırlar. 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi müşterilerine Economy, Premium Economy ve Business sınıflarından oluşmakta olan üç ayrı rezervasyon seçeneği ile hizmet vermektedir. Farklı rezervasyon seçenekleri ile birlikte yolcular havayolu şirketinden de bazı ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanma imkanına sahip olmaktadırlar. 

Online check- in

Havayolu şirketi yolcularının konfroruna önem vermiş olup onların yolculuklarını kolaylaştırmak adına online check-in hizmetini uygulamaktadır. Bu hizmetten yolcuları uçağın kalkış saatinden 24 saat öncesinden başlayarak uçağın kalkışına 1,5 saat kalana dek istifade edebilmektedirler.

Filo

Havayolu şirketi farklı uçaklardan meydana gelen zengin bir filosu ile faaliyet göstermektedir. Mahan Air’in filosu Airbus A300-600R, Airbus A310-300, Airbus A321-100, Airbus A340-300, Airbus A340-600, Avro RJ-85, Avro RJ-100, BAe 146-200 ve  BAe 146-300 uçaklarından meydana gelmektedir. Toplam filo sayısı ise 55’tir. 

Mehrabad Uluslararası Havalimanı

Mehrabad İran'ın başkenti Tahran şehrinin 9. semtinde bulunan hem askerî hem de sivil amaçlı kullanılan uluslararası havalimanıdır. 2004 yılında uluslararası hat uçuşlarının büyük bir bölümü İran Havaalanları Şirketi'nin işlettiği Uluslararası İmam Humeyni Havalimanı'na taşındı. Havalimanı 6 adet terminalden oluşmaktadır. Terminal 1,3 ve 5 sadece Hac ve Umre için kullanılmaktadır. Terminal 2 İran Air ve İran Air Tours havayolu şirketilerinin yolcu ve kargo hizmetleri için kullanılmaktadır. Terminal 4 ve 6  ise İran Air ve İran Air Tours hariç diğer şirletlerin hizmetine sunulmuştur. Havalimanına ulaşım genellikle karaoyolundan sağlanmaktadır. 

Yemek

Mahan Air müşterilerine hijyen şartlarını oldukça önem vererek en güzel yemek hizmeti sunmak adına çaba göstermektedir. Havayolu şirketi farklı rezervasyon seçeneklerini ve uçuş süresini de göz önünde bulundurarak oldukça çeşitli yemeklerden oluşan bir menüsü ile yolcularına hizmet vermektedir. Yolcular uçuştan 72 saat öncesine kadar 13 ayrı yemekten sipariş verebilmektedirler.  

Ek hizemtler

Havayolu şirketi müşterilerine yolculukları boyunca bazı ekstra hizmetler de sunmaktadır. Şirket yolcularına iniş ve kalkışlarda izleyebilmeleri adına 42 inch ekran sunmaktadır.  Şirket ayırca yolcularına uçuşları boyunca inceleyebilecekleri zengin içerikli dergiler de sunmaktadır.