Menü

Southwest Airlines

En uygun Southwest Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

Southwest Airlines

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen büyük havayolu şirketlerinden olan  Southwest Airlines 15 Mart 1967'de Air Southwest adı altında  iş adamları Herb Kelleher ve Rollin King tarafından kuruldu. Şimdiki adı olan Southwest Airlines adını ise  29 Mart 1971'de aldı. Şirketin ticari işletme merkezi Teksas'ın Dallas şehrinde yer almakta. 18 Haziran 1971'de diğer Teksas şehirleri Houston ve San Antonio'ya uçak seferleri yapan şirket böylelikle ticari faaliyetlere de başlamış oldu. Teksas dışındaki ilk seferini ise 1979'da Houston-New Orleans arasında gerçekleştirdi.ABD dışındaki ilk seferlerini 2014'te Karayip ülkelerine gerçekleştirmiştir. İlerleyen yıllarda uçuş  noktalarını hızlı bir şekilde arrtırmayı başaran 1989 yılında milyar dolarlık gelire ulaştı ve ülkenin büyük şirketlerinde biri omlayı başardı. Southwest Airlines ayrıca dünyanın en büyük düşük maliyetli havayolu şirketi olma ünvanını da elinde bulunduruyor. 

Bagaj

Southwest Airlines  müşterilerine toplamda 157 santimetreyi ve 50 kg geçmemek kaydıyla iki adet bagaj hakkı tanıyor. Bagaj limitini aşan yolculara ise 75 dolar ödemek durumunda kalıyor. 

Rezervasyon sınıfı

Southwest Airlines  müşterilerine ekonomi ve business class olmak üzere iki sınıf rezervasyon seçeneği sunmakta. Ekonomi ve business class arasındakı fiyat farkının düşük olması dikkat çekiyor. Southwest Airlines  müsterilerine ayrıca her rezervasyonda belirli para puanlar veriyor. Puanları belli bir seviyeye ulaşan yolcular bu punlarını rezervasyon sırasında kullanarak biletlerini alabiliyorlar. Bu nedenle şirketin business sınıfı rezervasyondan faydalanan yolcular ekonomi sınıfına nazaran 630 puan daha fazla kazanma imkanına sahip oloyorlar. Ayrıca  business sınıfı uçağa binmede öncelikli olmanızı ve yolculuk sırasında şirketin premiım içeceklerinden istifade etmenize olanak sağlıyor.

Online check - in

Southwest Airlines  için online check – in işlemleri uçuşa 24 saat kala başlamakta ve 30 dakika kala sona ermekte.

Filo

Southwest Airlines 48 binden fazla çalışanı , 708 adet uçak filosu ve 97 uçuş noktasıyla günlük 3,900 civarında sefer düzenlemektedir. Southwest'in tüm uçak filosu farklı modellerde olmak üzere Boeing 737'dir

Dallas Love Field Havalimanı

Şirketin ticari işletme merkezi Teksas'ın Dallas şehrinde bulunmaktadır. Bu nedenle Dallas Love Field Havalimanı şirketin ticari merkezi konumundadır. Dallas Love Field dünyanın en iyi genel amaçlı havaalanlarından biridir. Dallas Love Field Havalimanı iki terminal ile hizmet vermektedir

Yemek

Uçuş sırasında Southwest Airlines  yolcularına damak zevklerine uygun sıcak ve soğuk yiyecek ve içecekler sunmaktar. Şirket yolcularına bazı yiyecek ve içecekleri ücretsiz olarak da sunmaktadır. 

Ek hizmetler

Southwest Airlines yolcularına uçuş boyunca daha konforlu bir seyahat geçirebilmeleri adına wifi hizmeti sunmakta.