Menüsü

Corendon Airlines

En uygun Corendon Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Corendon Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Corendon Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Corendon Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Corendon Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Corendon Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Corendon Airlines

Corendon Airlines

Corendon Hava Yolları Türk tescilli bir hava yolu operatörüdür. Corendon grubuna ait olarak bünyesinde turizm sektöründe hizmet veren tur operatörleri bulunmaktadır.
Almadığınız hizmete para vermeyin mottosundan yola çıkarak sunduğu değişken ve makul bilet fiyatları ve direk uçuş destinasyonlarıyla Türkiye’yi daha da erişilebilir kılan Türkiye’nin ilk low-cost havayolu firması Corendon Airlines.
Corendon Havayolları, 2004 yılında havayolu yolcu taşımacılığı yapmak üzere Atılay Uslu ve Yıldıray Karaer ortaklığıyla kuruldu ve ilk uçuşunu 2005 yılının Nisan ayında gerçekleştirmiştir. 2005 yılında 6.200 saat olan uçuş saati, 2006 yılında 10.500 ve 2007 yılında 14.000 uçuş saatine ulaşmıştır. 2005 yılında taşınan 220.000 yolcu sayısı ise 2007 yılında 780.000 yolcu sayısına ulaşmıştır. Şirketin hedefi yıllık ortalama yolcu sayısını bunun da üzerine çıkarmaktır.
Kurulduğu 2004 yılından bugüne kadar misafirlerinin emniyeti, konforu ve memnuniyeti için şirket politikasını toplam kalite yönetimi prensibi etrafında şekillendiren Corendon, “Fark Yarat” sloganıyla girdiği Türk sivil hava taşımacılığı sektöründe gerek çevre, spor, havacılık, eğitim alanlarındaki sosyal sorumluluk çalışmaları gerek ise kalite konularında birçok örnek uygulamaya ve ilklere imza atmıştır.
Corendon Hava Yolları ana uçuş noktaları arasında Hollanda, Belçika, Danimarka, İsrail, Italya, Fransa, İspanya, Polonya, Romanya, Arnavutluk, Macaristan, İran, Kosova ve Almanya gibi ülkeler yer almaktadır. Ayrıca yapılan “wet-lease” operasyonları ile ilk uçuşunu yaptığı 2005 yılından bu yana 150 şehir ve 50 ülkeden fazla uçuş noktasında operasyonlar gerçekleştirmiştir ve bu sayıyı her gün arttırmaktadır.

Bagaj

Her bir kişi uçuş sırasında yanına sadece bir adet el bagajı alabilir. El bagajının azami ağırlığı 7 kg, boyutları 55 x 35 x 25 cm olmalıdır. El bagajı dışındaki, kargo bölümünde taşınacak tüm yük ve bagajlarınızın toplam ağırlığı Corendon Havayolları ile yapılan tüm uçuşlarda 20 kg'ı geçmemelidir. Fazla bagaj ücreti ödense bile, 1 parça bagajın ağırlığı 32 kg'ı aşmamalıdır.

Bebeklere (2 yaş ve altı) ücretsiz bagaj hakkı verilmez.

Rezervasyon sınıfları

Corendon Hava  Yolları yolcularına sadece tek tip rezervasyon sınıfı sunmaktadır - Economy

Online check-in

Corendon Hava Yolları yolcularına online check- in işlemi sunmaktadır. Ayrıca ilgili işlem sırasında, ek ücret karşılığında koltuk seçimi ve yemek seçimi yapılabilir. Bu işlem planlanan uçuş saatinden 6 hafta önce başlar uçuşa 5 saat kalana kadar yapılabilir. Uçuş kaydınızı ise uçuşunuzdan 48 saat önce başlamakta olup, planlana uçuşa 5 saat kalana kadar yapmak mümkündür.

Filo

Corendon Havayolları'nın filosunda 10 adet Boeing 737-800 ve 1 adet 737-300 modellerinde uçak bulunmaktadır. Corendon Dutch Havayolları'nın filosunda da 3 adet Boeing 737-800 olmak üzere toplam 14 uçakla hizmet verilmektedir.

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı, Türkiye'nin Akdeniz kıyısıdaki başlıca turizm ve tatil merkezi olan Antalya'nın şehir merkezinin 10 km. doğusunda yer almaktadır. Büyük ve modern havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye'nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Yolcu trafiğine göre Avrupa'nın en kalabalık havalimanları listesine göre Avrupa'nın 14. en yoğun havalimanıdır. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerine göre, toplam yolcu trafiği bakımından ikinci havalimanıdır.
İlk terminalinin yapımına 1996'da Bayındır Holding tarafından başlanan havalimanı, 1 Nisan 1998'de hizmete girmiştir. 1999'da Fraport AG ile Bayındır Holding ortaklık anlaşması imzalamışlar, ve o tarihten itibaren Fraport AG Terminal 1'i işletmektedir. Havalimanı şu an 2. bir terminale daha sahiptir ve Terminal 2 de Eylül 2009'a kadar Çelebi Holding ve IC Holding ortaklığı tarafından işletilmiştir. 2009 Eylül tarihinden itibaren IC Holding ile Fraport AG ortaklığı ile bütün dış hatlar işletilmeye başlanmıştır.
2011 yılında "10-25 milyon yolcu" kategorisinde Avrupa'nın en iyisi seçildi.

Yemekler

Corendon Hava Yolu uçuşlarında yiyecek/içecek servisleri, biletin alındığı acentaya göre ücretli ya da ücretsiz olarak değişmektedir. Ayrıca online check – ın sırasında ek ücret karşılığında yemek siparişi verilebilir.