Menüsü

Air Corsica

En uygun Air Corsica uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Corsica havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Corsica ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Corsica havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Corsica havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Corsica uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Corsica

Air Corsica

Air Corsica 1989 yılında kurulan Fransa havayolu şirketidir. 2012 yılıda havayolu şirketine hizmet etmekte olan personelinin sayısı 669 olmuştur. Havayolu şirleti merkezi Akdeniz'de Fransa'ya bağlı bir ada olan Corsica bölgesinin başkenti olan Ajaccio’da bulunmaktadır. Havayolu şirleti Corsica’dan Fransa’ya olmak üzere uçak seferleri düzenlemektedir.  Air Corsica 17 ayrı noktaya havayolu ulaşımı sağlamaktadır. 

Bagaj

Air Corsica’nın yolcuları için belirlediği bagaj sınırlaması seçilen destinasyona ve yolculuk yapılan uçağa bağlı olarak değişmektedir. Standart olarak belirlenen bagaj sınırlaması yolcular için 1 adet ve 23 kg olarak belirlenmiştir. Kabin bagajı olarak ise yolcular için belirlenen limit uçağın modeline göre 1 adet ve 8kg  veya 1 adet ve 12 kg olarak belirenmiştir. 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi sadece Ekonomi sınıfında oluşan tek rezervasyon seçeneği ile müşterilerine kaliteli bir hizmet vermek adına gayret göstermektedir.  

Online check - in

Havayolu şirketi şu an için yolcualarına online check-in hizmeti sunmamamktadır. Check-in işlemleri havalimanında gerçekleşmektedir.  

Filo

Havayolu şirletinin filosu  5 adet Airbus A320-200 ve 6 adet ATR 72-500 uçaklarından oluşmaktadır. Airbus A320-200 uçağı 180 yolcu kapasitesine sahip olup, ATR 72-500 uçağı ise 70 yolcu kapasitesine sahiptir. 

Ajaccio Napoleon Bonaparte Havalimanı

Eski adıyla "Campo dell'Oro Airport" olarak bilinen havalimanı Fransa'ya bağlı Corsica adası başkenti olan Ajaccio’da hizmet veren bir havalimanıdır. Ajaccio Napoleon Bonaparte küçük çaplı bir havalimanıdır ve çok işlek değildir. Havalimanını kullanan yıllık yolcu sayısı yaklaşık 1,5 milyon civarındadır. Havalimanı bir adet terminali ile hizmet vermektedir. Havalimanı ve şehir merkezine ulaşım genel olarak karayolu ile sağlanmaktadır. 

Yemek

Havayolu şirketi müşterilerine genellikle atıştırmalık yiyeceklerden ve sıcak-soğuk içeceklerden oluşan bir yemek servisi sunmaktadır. 1 saat 30 dakikayı bulan uçak seferlerinde havayolu şirketi müşterilerine  ekstra tatlılar ve sıcak – soğuk içecek servisi sunmaktadır. 

Ek hizmetler

Air Corsica yolcuları seyahatleri boyunca okuyabilecekleri güncel gazetelere sahiptirler.