Menüsü

AB Aviation

Advertisement

En uygun AB Aviation uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ AB Aviation havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ AB Aviation ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

AB Aviation havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

AB Aviation havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ AB Aviation uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about AB Aviation

AB Aviation

Merkezi Endonezya'nın başkenti ve en büyük şehri Cakarta ve Endonezya'nın en büyük ikinci şehri Surabaya olan  Batavia Air 2002 yılında kurulmuştur. Havayolu şirketi havacılık  lisansını 1999 yılında almış 2001 yılında deneme uçuşlarını gerçekştirmiş, 2002 yılında ise düzenli olarak faaliyete başlamıştır. Metro Batavia olarak bilinen havayolu şirketi Fokker F28 uçakları ile faaliyete başlamıştır. Şirket ilk  tarifeli uçuşlarını Ocak 2002 yılında Cakarta ile Pontianak arasına gerçekleştirmiştir. Havayolu yurtiçine olmak üzere 42’si yutriçine ve 6’sı yurtdışına olmak üzere toplam 48 destinasyona hizmet vermiştir. 31 Ocak 2013 yılında ise havayolu şirketi maddi sıkıntılar yüzünden faaliyetini durdurmuştur.

 

Bagaj

Bagaj limitleri seçilen destinasyona göre farklılık göstermiştir. Havayolu şirketinin belirlediği limitlerin üzerine çıkan yolcuların ekstar ücret ödemesi gerekmekteyken, şirket uçağa alınması yasak olan  bagaj limiti ve bagaj içeriği de belirlemiştir.

Rezervasyon sınıfı

Batavia Air hizmet verdiği dönem süresince müşterilerine tek tarifeli rezervasyon seçeneği ile üstün hizmet  sunmayı hedeflemiştir.

 

Online check- in

Havayolu şirketi faaliyet gösterdiği süre içerisinde yolcularına online check-in hizmeti  vermemiştir.

Filo

Batavia Air faaliyette olduğu zaman zarfında müşterilerine 6 adet Airbus A320-200, 1 adet Airbus A321-200, 1 adet Airbus A330-200, 15 adet Boeing 737-300, 10 adet Boeing 737-400 ve 1 adet Boeing 737-500  uçaklarından oluşan toplma 34 filosuyla hizmet vermiştir.

Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı

Soekarno-Hatta Endonezya'nın Java adasında yer alan uluslararası havalimanıdır. Soetta olarak da bilinen havalimanı, başkent Cakarta ve yakın çevresine hizmet vermektedir. Havalimanı ismini Endonezya'nın ilk devlet başkanı Soekarno ile ilk devlet başkan yardımcısı Mohammad Hatta'nın isimlerinden almaktadır.  Havalimanı 4 adet terminalden oluşmaktadır. Termina 1 yutiçi uçuşlarına hizmet verirken, Terminal 2 ve 4 ise yurtdışı uçuşlarına hizmet vermektedir. Terminal 3 ise hem uluslararası ve hem de yurtiçi uçak seferlerine hizmet vermektedir. 2014 yılında toplam 57,005,406 yolcuya hizmet vererek, toplam yolcu sayısı bakımından Dünyanın en işlek havalimanlarından biri olmuştur. Havalimanına ulaşım servisler, otobüsler ve taksiler ile sağlanmaktadır.