Menüsü

Air Creebec

En uygun Air Creebec uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Creebec havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Creebec ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Creebec havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Creebec havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Creebec uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Creebec

Air Creebec

Air Creebec  Val-d, Quebec merkezli Kanada bölgesel havayolu şirketidir. Quebec ve Ontario bölgelerine düzenli ve charter uçuşları gerçekleştirmektedir.  Havayolunun ticari işletme merkezi Val-d'Or havaalanı dır. Şirket 1982 yılında kurulmuştur ve 1 Haziranda hizmet vermeye başlamıştır.  O döneme şirketin  49%  Austrian Airways’e ve geri kalan 51 % Cree Nation’a aittir.
James Bay ve  Northern Quebec arasındaki anlaşma sonucu, Cree faaliyetlerini akttırma alanını genişletmek için eşsiz bir fırsat ile karşı karşıya kalmıştır. 1988 yılında tüm hiseseleri satın alarak, Air Creebec’in tek sahibi olur.  Şirket  çalışan sayısı 1986 yılında 30 kişi olup, bu sayıyı 14 yıl sonra 165 kişiye yükseltmiştir.
Air Creebec güvenli bir havayolu ününü kazanmasının çok sayıda nedenleri vardır. Hava yolu düzenlediği Charter seferleri ile hayranlık uyandıran bir şekilde ün kazanmıştır. Bazı uçuşlarıda VIP Charter hizmeti sunulmakta ve aynı zamanda sağladığı hizmetler konusunda, çok sayıda şirketler ile uzun süreli sözleşmeleri bulunmaktadır.

Bagaj

Kabin bagajı- İzin verilen maksimum bagaj ağırlığı 20  kg kadar. Dash-8 ile seyahat eden yolcuların serbest bagaj hakkı – 6 kg ve 22 /40/56 cm boyutlarında olmalıdır, diğer tüm uçaklarda bu sınırlama - 22 /25/37 cm. Yolcu eğer B-100 modeli uçakla seyahat edecekse kabin bagajı hakkı bulunmamaktadır.
Kayıtlı bagaj- izin verilen maksimum bagaj – 20 kj kadardır.

Rezervasyon sınıfları

Air Creebec  müşterilerine olabildiğince ucuz ve zamanında hareket sağlamayı amaçlayan bir düşük maliyetli  şirket olarak, havayolu hizmetinde sadece bir sınıf sunar-ekonomi.

Online check-in

Air Creebec şu an için online check- in hizmeti sunmamaktadır. Uçuş kaydınınızı havaalanında  planlana uçuş saatinize 45 dakika kalana kadar yapabilirsiniz.

Filo

Son verilere göre havayolu filosu toplam  19 uçaktan oluşmaktadır, bunlar-  Beechcraft King Air- 4, de Havilland Canada Dash 8 -13, Hawker Siddeley HS 748-2 ad.

Val-d'Or Havaalanı

Havaalanı Kasım 1949 yılında ilk ticari uçuşunu gerçekleştirmiştir. Bu tarihten beş yıl sonra askeri olarak faliyet göstermiştir. 1976 yılında Fransa Silahlı Kuvvetleri çekilmesinin ardından 1985 yılında artan talepleri karşılamak için faaliyete geçmiştir. Bu programda 200.000 yolcu bir otopark, bir uçak park alanı ve kargo alanıylahla hizmet vermeye başlamıştır. 12 Ocak 1999 tarihinde kar amaçı gütmeyen bir şirkete devredilmiştir.  
2009 yılında CTMN firması 939 m2 kullanarak bir depo ve kargo merkezş kurmuştur. Şirket artan ihtiyaçtan dolayı, havaalanını  yenileme kararı almıştır.  2014 yılında da tamamen modernize bir görüntüye sahip olmuştırur. Terminal binası 2.400 M2 alana sahiptir, geniş bir park alanı. Terminalin ikinci katında idari ofisi yer almaktadır. Haavaalanında aynı zamanda bir itfaiye istasyonu ve bir pist bulunmaktadır.

Havaalanıdan gerçekleştirilen uçuşlar genellikle - ontreal, Quebec , Nemaska, Waskaganish , Eastmain , Wemindji , Chisasibi , Whapmagoostui , Chibougamau destinasyonlarına yapılmaktadır. Aynı zamanda maden firmalarının charter uçuşları da bu havaalanından yapılmkatadır.

Yemekler

Havayolu uçuşlarında yiyecek ve içecek servisi yapılmamaktadır.

Ek hizmetler

Air Creebec yolcularına Aeroplan yolcu programını sağlamaktadır. Seyahat ettikçe çeşitli indirimleden yararlanabilirsiniz.