Menüsü

Mesa Airlines

En uygun Mesa Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Mesa Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Mesa Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Mesa Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Mesa Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Mesa Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Mesa Airlines

Mesa Airlines

Mesa Hava Yolları Phoenix, Arizona merkezli Amerikan bölgesel havayolu şirketidir. Şirket FAA Part 121 belgesine sahiptir, bu da ona MASA036A numarası ile havayolu hizmetleriniz sunmasını sağlamaktadır. Şirket  Mesa Air Group’ un bir parçasıdır. 1995 ve 1996 yılları arasında şirket müşterileri tarafından Mountain West Airlines ismi ile bilinirdi. Taşıyıcı United Express, US Airways Exress ve go! markaları altında çalışmaktadır. 180 den fazla destinasyona hizmet vermektedir. Journal of Air Transportation dergisine göre Mesa Hava Yolları en az kazası olan havayolları arasında. Mart 2010 ve 2011 yılları arasında iflasın eşiğinden dönmüştür.
Mesa havayolu 1989-1998 yılları arasında 8 ayrı havayolu şirketleri ile çalışmıştır. Bunlar : CalPac (California Pacific) (1993-1995), Desert Sun Airlines (1995-1996), FloridaGulf Airlines (1991-1997), Liberty Express Airlines (1994-1997), Mountain West Airlines (1995-1996), Skyway Airlines (1989-1994), Superior Airlines (1994-1995), Air Midwest (1991-2008).
Mesa havayolu 2013 yılında Pluna şirketinden 8 adet Bombardier CRJ900 modeli uçak satın aldığını bildirdi. Belirtilen uçaklar US Airways şirketinin uçuşları için kullanılacaktı. Aynı yılın Eylül ayında United Airlines ile 20 uçak için anlaşma yapmıştır. Sözleşmenin kapsamında Embraer ERJ-175 modeli 30 adet uçak siparişi de yer almaktır.
Şirket 1997 yılında Fort Worth Meacham Uluslararası Havaalanı’nına 2 Bombardier CRJ modeli uçakları ile ticari merkezini oluşturur. San Antonio, Colorado Springs, Houston ve Austin destinasyonlarına uçuş düzenlemeye başlamıştır. Ancak bu girişim kısa sürmektedir, kurumsal yeniden yapılanmadan dolayı havayolunun merkezi 90’lı yıllardan bu yana Farmington dur.

Bagaj

Kabin bagajı- yalnız bir adet ve buna ek olarak bayan çantası, laptop, kamera gibi eşyalarınızı alabilirsiniz.
Kayıtlı bagaj- bilet fiyatına kayıtlı bagaj dahil değildir. Bir adet kayıtlı bagajın ücreti 10 dolar, ikincinin- 17 dolar dır. Bagaj ağırlıkları 23 kg aşmamalıdır.

Rezervasyon sınıflari

Mesa Airlines müşterilerine olabildiğince ucuz ve zamanında hareket sağlamayı amaçlayarak, havayolu hizmetinde sadece tek tip rezervasyon sınıfı sunmaktadır.

Online check-in

Online check- in hizmeti şu an için sunulmamaktadır.

Filo

Mesa Havayolunun filosu, Ağustos 2015 verilerine göre toplam 112 uçaktan oluşmaktadır. Bunlar:
Bombardier CRJ200- 1 / Mesa uçuşlarında kullanılır
Bombardier CRJ700 20/   United Expres
Bombardier CRJ900 38/ American Eagle
Bombardier CRJ900 19/ American Eagle
Bombardier CRJ900-4-/ American Eagle 
Embraer ERJ-175 -30/ United Expres

 

Dallas/Fort Worth Uluslararası Havalimanı

Dallas/Fort Worth Uluslararası Havalimanı Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinde yer alan, Dallas ile Fort Worth şehirlerine hizmet eden uluslararası havalimanıdır. Havalimanı, ABD'nin en büyük havayolu şirketlerinden biri olan ve idare merkezi Fort Worth'ta bulunan American Airlines'ın önemli bir bağlantı merkezi (hub) noktasıdır.
Havalimanı 78 km2'lik alanıyla Teksas'ın en büyük, ABD'nin ise Denver Uluslararası Havalimanı'ndan sonra ikinci en büyük havalimanıdır. Bunun yanı sıra uçak trafiğine göre dünyanın en yoğun üçüncü, yolcu sayısına göre ise dünyanın en yoğun dokuzuncu havalimanıdır.
DFW, Dallas ve Fort Worth şehirlerinin arasındaki Coppell, Euless, Grapevine ve Irving şehirlerinde yer alır.Havalimanının kendine ait posta kodu ve ABD Posta Servisi şehir adı ("DFW Airport, TX") vardır. Havalimanının yönetim kurulu üyeleri havalimanının sahipleri olan Dallas ve Fort Worth şehirleri tarafından atanmaktadır.
Havalimanında A, B, C, E terminalleri iç hat, D terminali dış hat olmak üzere beş adet terminal bulunmaktadır.Ayrıca yedi adet pist, bir adet de helipad bulunmaktadır.