Menüsü

Belgrad'a uçak bileti ara

Filtreleri göster

Belgrad

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Sırpça
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Sırp dinarı (RSD)

 • Pek Çok Defa Başkentlik Yapmış Bir Şehir

  Yugoslavya'nın başkentliğini yapmış olan şehir, daha sonra 2003 yılında kurulan Sırbistan-Karadağ'a başkentlik yapmıştır. 2006 yılında ise Sırbistan ve Karadağ birbirinden ayrılmıştır. 2006 yılından beri Sırbistan Cumhuriyeti‘ne başkentlik yapmaktadır.

 • Şehir Merkezindeki Yeşil Alan

  Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp biraz dinlenmeye karar verirseniz, güzel bir ormanı da bulabileceğiniz Košutnjak tepesine gitmelisiniz. Bu bölge, Belgrad yerel halkı tarafından şehrin akciğerleri veya oksijen fabrikası olarak adlandırılmıştır.

 • Kelt Kalesi Kalemegdan

  Kaleler, eski şehrin tarihi kısmında bulunmaktadır. Ortodoks kiliseleri, mezarlar ve antik kazı alanlarını ziyaret edebilirsiniz. Tepedeki konumu sayesinde Sava ve Tuna'nın güzel panoramik manzaralarını izleyebilir ve en güzel fotoğrafları buradan çekebilirsiniz.

Belgrad Gezi Rehberi

Belgrad'da Görülmeye Değer Yerler

Belgrad, Sırbistan'ın başkenti olup en büyük ve en gelişmiş şehridir. Avrupa’da bulunan ve en eski kentlerinden biri olarak kabul edilen şehrin tarihi en az yedi bin yıllık. Kent antik çağda sayısız Doğu ve Batı ordusunun 115 savaşına sahne oldu ve tarih boyunca 44 kez yerle bir edildi. Güneydoğu Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri olan kentin adı Beyaz Şehir anlamına gelmektedir. Belgrad, Sırbistan'daki diğer idari bölümlerden farklı olarak özerk bir yönetime sahiptir. Belgrad, hafta sonunuzu geçirmek için harika bir yerdir. Şehri, tekneyle yapılan bir turla ya da turistik trenle gezin.

Şehrin merkezi, Tuna'nın sağ kıyısında yer alır ve bu bölgede büyük yaşam alanı olan banliyölere rastlamak neredeyse imkansızdır. Şehrin en modern semtlerinden biri, 50'lerde yaratılan ve halen canlanarak gelişen Yeni Belgrad'tır. Şehrin elit tabakası bu bölgede yaşamaktadır.

Haftasonlarınızı partilere katılarak ve eğlenerek geçirmeyi tercih ediyorsanız, Belgrad sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır. Sava ve Tuna nehirleri boyunca yürüyerek, sabahın ilk ışıklarına kadar oldukca canlı ve hareketli olan birçok gece kulübünü ve barı kolaylıkla bulabilirsiniz. Şehrin popüler mekanlarından biri olan ve Bulvar Voyvode Bojovica 30'da yer alan Tilt Kulübü'nü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Gece boyu dans etmek istiyorsanız, uğramanız gereken bir diğer mekan ise Karadjordjeva 2-4‘de yer alan Club Bank’tır. Shake 'n' Shake isimli bara giderek rahatça şezlongda otururken bir şeyler yudumlayabilirsiniz.

Şehrin tam ortasında muhteşem plajlar bulacaksınız. Ada Ciganlija yarım ada şeklinde olan yapay bir gölettir. Şehrin en popüler yerlerinden biridir. Bu bölgede yer alan plajlarda ve golf sahalarında güzel zaman geçirebilirsiniz. Eğer merakınız var ise, su kayağı veya kano kiralamanızda mümkün. Özellikle yaz aylarında, bu bölgede yer alan barlar ve gece kulüpleri gece gündüz süren partiler düzenlemektedir. Plajda düzenlenen spor aktivitleri ve konserlerde oldukça ilgi görmektedir.

Belgrad'ın sanatını ve yaratıcılığını hissetmek istiyor musunuz? Bir zamanlar şairlerin görüşmek üzere toplandıkları Skadarlija Sokağı’na gitmelisiniz. Aynı zamanda birçok ressamın en iyi eserlerini yarattığı bu sokak mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Sokak sanatçıları sayesinde oldukça canlı olan bu alanda, ilginizi çekebilecek kafeler ve hediyelik eşya dükkanlarını da bulabilirsiniz. Görülmesi gereken ve ilginizi hak eden bir diğer sokak ise Knez Mihailova'dır. Bu cadde, Romalılar döneminde şehir pazarı ve ana ticaret merkezi olarak kullanılmaktaydı.

✔️ Belgrad'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Belgrad'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Belgrad'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Belgrad'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Belgrad'da

Belgrad'a uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Belgrad'daki en iyi otelleri kontrol edin

Belgrad'da otel bul