Uçak bileti ara Sofya'ya

Filtreleri göster

Sofya

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Bulgarca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Bulgar levası (BGN)

 • Farklı kültürlerin yeri

  Sofya Ortodoks ve Katolik kiliseleri ile, Cami ve sinagogları ile farklı inançların ve kültürlerin buluştuğu bir noktadır Şehir toleransın sembolü olarak gösterilmektedir. 

 • Müze ve galeriler

  Sofya'da çok sayıda müze ve galeriler bulunmaktadır. Ulusal tarihi müzesi ile Avrupa'nn en büyük müzelerinden biridir. 

 • Gece hayatı

  Sofya'da gece hayatı gerçek anlamda farklı, şaşırtıcı ve doyurucu bir seviyededir. Şehirde çok sayıda  barlar ve kulüpler bulunmaktadır. 

Sofya Gezi Rehberi

Bulgaristan'ın başkenti olan Sofya ülkenin batısında yer almaktadır. Sofya 3 mutheşem dağım eteklerinde konumlanmaktadır. Şehrin güneyinde Vitoşa dağı, Batısında Lülin dağı ve Stara Planina dağı yer almaktadır. Sofya ülkenin en uzun nehri olan İskır nehrine yakın bir konumda yer almaktadır. İskır nehrinin yanı sıra  Perlovska ve Vladaiska nehirleri de bulunmaktadır. Şehrin mekez kısmında madeni kaynaklar yer almaktadır. Sofya, Avrupa'nın en eski başkentlerinden birisidir.  Geçmişi M.Ö 5000 yılına dayanmakdtadır. Şehirde Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar dönemine ait izler görmek mümkün. Sofya ülkenin en önemli şehri olup Bulgaristan'ın  ekonomi, eğitim ve kültür merkezi konumundadır. Şehir kendisi için ifade edilen 'Büyüyor, ama yaşlanmıyor.' sloganını gururla taşımaktadır.  Sofya günümüzüngüzel, modern ve yeşil bir şehridir. Ülkenin devlet  kurumlarının birçoğu şehir merkezindeki güzel binalarda yer almaktadır. Şehrin başkent olması hasebiyle ülkenin en büyük ve en prestiji üniversiteleri, çok sayıda müze, kilise, anıtlar, tiyatro, sinema v.s. gibi yerler bulunmaktadır. Şehir ülkenin en önemli yapıtlarından olan ve Balkan Yarımadasının en büyük katedrali Alexander Nevsky Katedrali'nin bünyesinde barındırmaktadır. Sofya'da hem yetişkinlerin hem de çoçukların güzen vakit geçirebilecekler parklar yer almaktadır. Şehrin sokaklarında 1901 yılından bu yana tramvaylar dolaşmaktadır. Sofya, konuklarının büyük bir bölümünü 3 veya 4 yıldızlı otellerle ağırlamaktadır. Bazı misafirler  ise Balkan, Hilton, Radisson, Grand Hotel Sofia, Marinella v.s gibi 5 yıldızlı hotelleri tercih etmektedirler. Şehirde dünyanın farklı lezzetlerinin sunulduğu mekanlar bulunmaktadır.

Genişlet

Havaalanları Sofya'da

Sofya'ya uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Sofya

Otel mi arıyorsunuz? Sofya'daki en iyi otelleri kontrol edin

Sofya'da otel bul