Menüsü

Poznan'dan uçak bileti ara

Poznan

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Lehçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Polonya zlotisi (PLN)

 • Croissants Müzesi

  Poznan lehçesini öğrenebileceğiniz bir yer olarak da belirtilen müzede meşhur Aziz Martin Kruvasanlar'ın nasıl pişirildiğini görmek ve tarihini öğrenebileceğiniz oldukça keyifli bir yer.

 • Aziz Petrus ve St. Paul Kilisesi Katedrali

  Burada Polonya'nın ilk yöneticileri olan Prens Mieszko I ve Cesur Kral Bolesław'un mezarlarını ziyaret edebilirsiniz.

 • Yemek

  Poznan'a gelipte ülkenin geleneksel yemeklerini tatmadan gitmek olmaz. Örneğin Wiejskie Jadło restoranına uğrayıp burada nefis köftelerin tadına bakabilirsiniz. Köftenin yanı sıra çorbalar ve dolmalarda farklı bir lezzete sahiptir. Burada alkollü içeceklerin de servis edildiğini hatırlatmak gerek.

Poznan Gezi Rehberi

Poznan'da görülmesi gereken yerler

Polonya'nın en eski şehirlerinden biri olan Poznan, ülkenin batı kesiminde, Büyük Polonya Gölü Bölgesi'nde yer almaktadır. Merkezdeki tarihi şehir salon binasında her gün öğlen saat 12:00'yi gösterdiğinde şehrin sembolü olan mekanik keçilerin çıkışını izlemek oldukça ilginç bir hatıra olacaktır.

Caesarean Kalesi: Kale 1910 yılında Prusya Kralı Wilhelm II için adına yaptırılmıştır. Kale hem gece hem de gündüz olmak üzere ziyate açık bir vaziyettedir.

Citadel Parkı: Poznan'ın en büyük parkı olan Citadel yürüyerek 15 dakikada ulaşabileceğiniz bir mesafede yer almaktadır. Bu parkın diğer parklardan ayıran özelliği hem yeşilin keyfini çıkarabilme imkanına hemde burada bulunan müze, anıtlar ve tarihi kalıntıları da  görme imkanına sahip olmanız. 

✔️ Poznan'dan uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Poznan'dan destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Poznan'dan uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Poznan'dan uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Poznan'da

Poznan'dan uçan popüler hava yolları