Menüsü

Hannover'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Hannover

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Bir açıdan giriş

  1901 yılında yapılmış belediye binasının kulesine, 17 derecelik bir eğimle hareket eden asansörü kullanarak çıkabilirsiniz. Şubat ve Kasım ayları arasında kuleye çıkabilir ve şehrin en güzel fotoğraflarını çekebilirsiniz.

 • Gece gündüz partiye hazır mısınız?

  Her yıl Haziran ve Temmuz ayları arasında Marksmen Fuarı organize edilmektedir. On gün boyunca gece gündüz durmaksızın devam eden bu eğlence parkında, gösterileri izleyerek eğlenebilirsiniz.

 • Kırmızı ipliği takip edin

  Hannover'in kırmızı ipliği, yaklaşık 4.2 km'lik bir turist rotası olup, 36 farklı noktada yer alan tarihi yerleri işaret etmektedir. Bu rotayı, bir saatten az bir sürede yürüyerek tamamlayabilirsiniz.

Hannover Gezi Rehberi

Hannover'de Görülmeye Değer Yerler

Hannover antik kökleri olan bir şehirdir. Geleneksel Alman mimarisinin örneklerini bulabileceğiniz Ballhofplatz bölgesindeki tarihi sokaklar, oldukça ilgi çekicidir. Wilhelm Leibniz ve Ahlem Üniversiteleri boyunca yürüyüş yapabilir ve Yahudi gettosunu keşfedebilirsiniz. Şehir boyunca birçok yeşil alan da bulmanız mümkündür. Leine Nehri veya Maschsee gölüne giderek ailenizle güzel bir piknik yapabilirsiniz. Belediye binası yakınlarında yer alan Herrenhauser ve Maschpark Kraliyet bahçeleri de görülmeye değerdir. Havanın güzel olduğu zamanlarda yerel halk, bu alanlarda barbekü yapıp bira içerek güzel zaman geçirmektedir. Nana Heykelleri, Leine Nehri kenarında yer almaktadır. Charlotte, Sophie ve Caroline adı verilen bu heykeller, 1960′ lardaki kadın haraketlerini temsil ediyor. Eski şehir anlamına gelen Altstadt bölgesi, tarihi sokakları, evleri, kiliseleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca  restoranları, kafeleri, hediyelik eşya dükkanlarıyla da Hannover’in en renkli köşelerinden.

Tam bir fuar şehri olan Hannover, sadece Avrupa’da değil, Dünya çapında bir üne sahiptir. Expo 2000′ e ev sahipliği yapmış olan Hannover, dünyanın en büyük fuar alanına sahiptir.

Hannover'den kısa bir mesafede yer alan büyüleyici şehirler Hildesheim ve Pattensen gidilmesi gereken yerlerdendir. Hildesheim, 9. Yüzyılda inşa edilmiş olan Meryem Ana (Mariendom) anıtsal katedrali ve bir Roma dönemi kilisesi olan St. Micheal (Michaeliskirche) ile ünlüdür. Her iki tarihi yapı da UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır. İkinci Dünya Savaşı’nda bombalanarak neredeyse tamamen yıkılan ve sonra yeniden inşa edilen tarihi bölge görülmeye değerdir. Marktplatz, günümüzde dünyanın en güzel ana meydanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Pattenson, pek çok turist tarafından, Hanoverian prenslerinin ikametgahı olan neogothic Marienburg kalesini görmek için ziyaret edilmektedir.

Aşağı Saksonya'nın mutfağını diğerlerinden ayıran en önemli özelliği nedir ? Yöresel yemeklerde et, balık (tatlı su balıkları kırmızı bas veya alabalık) ve deniz ürünlerine (pide balığı) sıklıkla yer verilmektedir. Schlachteplatte (Kırmızı ve beyaz etlerden oluşan karışık bir ızgara tabağıdır), Welfenspeise ( şehrin en popüler tatlılardan biridir ve pudinge benzemektedir) ve Hannover şarabının tadına mutlaka bakmalısınız. Hannover şarapları ile çok ünlüdür. Özellikle beyaz şarabı uluslararası yarışmalarda isim yapmıştır. Hannover diğer Alman kentlerinin aksine bira yerine şarabın çok tüketildiği bir kenttir. Kaliteli ve oldukça ucuz şaraplar bulabilirsiniz. Hannover'de nerede kaliteli yemek yiyebilirim ? Bavarium, Broyhan Haus ve Reimanns Eck gibi yerlerde hizmet veren geleneksel restoranları ziyaret edebilirsiniz.

✔️ Hannover'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Hannover'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Hannover'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Hannover'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Hannover'de

Hannover'e uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Hannover'deki en iyi otelleri kontrol edin

Hannover'de otel bul