Menüsü

Düsseldorf'a uçak bileti ara

Filtreleri göster

Düsseldorf

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Öncelikle Alman mutfağında soslu et yemekleri popüler olduğunu söylemek gerek. Eğer et yemeklerini seven birisi ilseniz Düsseldorf'a geldiğinizde özel hardallı biftek denemeniz gereken bir lezzet. Flönz yemeği de Düsseldorf'a  özgü bir yemek türüdür.

 • Ulaşım

  Şehire ulaşım karayolu ve havayolu üzerinden sağlanmaktadır. Kente 8 km mesafede Düsseldorf Havalimanı bulunmaktadır. Havalimanı yılda 22 milyon yolcu ağırlamaktadır. Bunun yanı sıra ulaşımda tren ve otobüsler kullanılmaktadır.

 • Gece Hayatı

  Gece hayatı denince akla Altstadt gelmektedir. Burada peşpeşe dizilmiş barlarından dolayı burası 'dünyanın en uzun barı' olarak bilinmektedir. Şehir Almanya'daki partilerin ve eğlencenin merkezi konumundadır.  Düsseldorf'a geldiğinizde gece hayatının hareketliği nedeniyle ne mekan bulmakta ne de eğlenmekte zorluk çekeceksiniz.

Düsseldorf'a uçak bileti

Düsseldorf için en ucuz uçak bileti nereden bulunur?

Düsseldorf şehri için ucuz uçak biletlerini, çevrimiçi internet sitelerinden ve arama motorlarından kolayca bulabilirsiniz. Birçok farklı havayolu firması Türkiye Düsseldorf arası ucuz uçak bileti teklifleri sunmaktadır. Aynı zamanda farklı şehirlerden ve rotalar üzerinde aktarmalı veya direkt olarak seferler gerçekleştirilmektedir. Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları, İstanbul Düsseldorf Havaalanı arası ucuz uçuş seferlerini sıklıkla gerçekleştirmektedir. Bir diğer popüler uçuş rotası olan Antalya Düsseldorf arası en ucuz uçuş seferleri, SunExpress, Condor ve Corendon gibi şirketler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Düsseldorf için en uygun uçak bileti, eSky sitesinde bulunan arama motoru yoluyla en hızlı şekilde bulunabilinir. eSky’nin uçuş arama özelliğini bilgisayarınızda, tabletinizde ve cep telefonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Başka bir seçenek ise, eSky’nin ücretsiz mobil uygulamasını cihazlarınıza indirmek.

Düsseldorf uçuşlarını karşılaştırmak

İnternet üzerinden Düsseldorf için en ucuz uçak biletini bulmak için her bir şirketin web sitesine girerek bilgilerinizi tek tek ve her seferinde yeniden doldurmak ve sekmeler arasında geçişler yapmak oldukça yorucu ve sıkıntılı bir hale dönüşebilir. Düsseldorf ya da dünyadaki herhangi bir varış noktası için ucuz uçak bileti bulmak ve karşılaştırmalarını yapmak çok daha kolay olabilir.

Havayollarına ait web sitelerinin aksine, eSky seyahat arama moturu, çeşitli hizmetler veren taşıyıcılar tarafından sağlanan en ucuz Düsseldorf uçuşlarını tek bir listede toplama avantajına sahiptir.

Düsseldorf Havaalanı

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı (IATA: DUS), Almanya´da yer alan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkenti olan Düsseldorf şehrinin 6 kilometre kuzeyinde bulunan uluslararası bir havalimanıdır. Almanya’nın en büyük üçüncü havalimanı olup ülkenin en kalabalık eyaletine hizmet vermektedir.

Türkiye’nin birçok şehrinden Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’na ulaşmanız mümkündür. En çok uçuşun gerçekleştiği Antalya, İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerden Düsseldorf’a direkt uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Türkiye üzerinden hizmet veren pek çok farklı havayolu şirketini kullanarak Türkiye Düsseldorf arası uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve Onurair gibi firmalar İstanbul Düsseldorf arası uçuşlar gerçekleştirirken, SunExpress, Condor ve Corendon gibi farklı şirketler Antalya Düsseldorf arası uçuşlar gerçekleştirmektedir. Türkiye ve Avrupa’nın her yerinden bu havaalanına uçuş bulmak mümkündür.

Ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

Havayolu şirketlerinin sürekli olarak bilet fiyatlarını değiştirdiği bir sır değildir. Fiyatlarda meydana gelen değişim rotanın popülaritesi ve zamanı (yaz-kış sezonu) gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Uçuş ne kadar popülerse - örneğin Türkiye Düsseldorf arası uçuşlar - fiyatların belli bir seviyenin altına düşme olasılığı o kadar azalmaktadır. Rotaya daha az ilgi gösterildiğinde ise bilet fiyatları oldukça düşmektedir.

Seyahat tarihiniz ucuz bilet bulma konusunda çok önemlidir. Yaz sezonlarında Almanya'ya tatile gitmek istiyorsanız, uçak biletlerinin nispeten pahalı olmasına şaşırmamalısınız. Belki de başka bir zamanda seyahat etmeyi düşünmelisiniz - sezonun başında veya sonunda - hatta seyahatinizi ertelemeli ve ilkbahar veya sonbaharda Almanya'yı ziyaret etmelisiniz.

Ucuz uçuşlar, en iyi fırsatlar ve uygun bilet fiyatları hakkında en güncel bilgilerden sürekli olarak haberdar olmak istiyorsanız, özel bültenlere kaydolabilirsiniz. Ödemek istediğiniz maksimum fiyatı ayarlayabilir ve rotayı istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Düsseldorf şehrine uçak bileti için seçtiğiniz kriterler neticesinde tarafınıza mesaj iletilecektir. Böyle bir servis, eSky tarafından düzenli bir şekilde sunulmaktadır. Ancak acele etmelisiniz çünkü ucuz uçak biletlerinin ne zaman alınması gerektiğini bilmek isteyen tek kişi siz değilsiniz.

Düsseldorf Havalimanı'ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, Almanya’nın en büyük 3. havalimanıdır. Şehre 6 kilometre uzaklıkta yer alan havaalanından Düsseldorf şehir merkezine ulaşmak için tren, otobüs, taksi ve araç kiralama imkanlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine, 15-20 dakikalık aralıklarla kalkan trenler ile şehre en kolay ve basit bir şekilde ulaşabilirsiniz. Havaalanının terminal binasının altında bulunan istasyondan hareket eden trenler ile Düsseldorf şehir merkezine 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Duesseldorf havaalanından şehir merkezine ortalama 20 €, Duisburg’a ortalama 45 € ve Essen’e ortalama 50 €’ya taksi ile ulaşım mümkündür.

Düsseldorf için uçak firmaları

Düsseldorf Havalimanı, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkenti olan Düsseldorf şehrinin merkezi havaalanıdır. Şehrin bulunduğu konum ve gelişmiş tren bağlantılarından dolayı sıklıkla uçuşların gerçekleştirildiği gayet aktif bir havalimadır. Gerek Türkiye’den gerekse Avrupa’nın içinden birçok farklı firma Düsseldorf Havaalanı’na sıklıkla seferler gerçekleştirmektedir.


Türkiye’nin pek çok farklı şehirinden aktarmalı veya direkt olarak Düsseldorf şehrine seferler gerçekleştirilmektedir.Türkiye'den Düsseldorf'a uçuş yapan bazı firmalar; Türk Hava Yolları, Lufthansa, Pegasus Hava Yolları, SunExpress, Condor, Corendon, Onurair ve KLM’dir. 

Düsseldorf uçuşu yapan firmaları, eSky sitesinde bulunan arama motoru yoluyla kolay bir şekilde bulunabilinirsiniz. eSky seyahat arama moturu, tüm firmaları ve bu firmalara ait tüm uçuşları sizin için liste şeklinde bir araya getirecektir.

Düsseldorf'a Ne Zaman Gidilir?

Yıl boyunca yoğun bir şekilde yağış alan Düsseldorf şehrinde hava sıcaklıkları kış aylarında 0-10 derece arasında farklılıklar gösterirken bahar aylarında 20 dereceye, yazın ise 25 dereceye kadar ulaşmaktadır. Düsseldorf sergileri, fuarları, sosyal aktiviteleri, moda haftaları ve festivalleri ile ünlü bir şehir olduğundan yoğun ilgi görmektedir. Düsseldorf’un yaz aylarında bile yağış alan bir şehir olduğunu unutmamalısınız. Düsseldorf seyahatiniz kış aylarına denk geliyor ise, şubat ayında gerçekleştirilen Karnavalı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

✔️ Düsseldorf'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Düsseldorf'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Düsseldorf'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Düsseldorf'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Düsseldorf'ta

Havaalanına git

Düsseldorf'a uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Düsseldorf'taki en iyi otelleri kontrol edin

Düsseldorf'ta otel bul