Menüsü

Hurgada'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Hurgada

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Arapça
  Zaman dilimi: UTC +2
  Para birimi: Mısır lirası (EGP)

 • Mantarlar Gibi Patlıyor

  İlk otel, 1956 yılında kurulmuştur. Sonraki oteller ise, son derece hızlı bir şekilde inşa edilmiştir. Günümüzde 60 kilometrelik bir alana sahip olan Hurghada kıyısında, 300'ün üzerinde otel vardır.

 • Rahat Bir Bölge

  Şehri hissetmek istiyorsanız, Hurghada’nın Dahar bölgesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bölgede bulunan en büyük pazar alanında yürüyüşe çıkın ve gerçek bir Türk kahvesi için bir kafeye uğrayın.

 • Denizin Güzelliğine Hayran Olun

  Geziniz boyunca, bir gününüzü sadece denizde vakit geçirmek için ayırmanızı tavsiye ederiz. Sahil boyunca kiralayabileceğiniz teknelerle muhteşem mercan kayalıklarını ziyaret edebilirsiniz.

Hurghada Gezi Rehberi

Hurghada Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Hurgada, Mısır'da Kızıldeniz kıyısında bir tatil kenti ve turizm merkezidir. Hurghada, Kızıldeniz tarafından Mısır'ın doğu kesiminde yer almaktadır. Kahire’nin 600 km. güneyinde yer almaktadır. Yirminci yüzyılın başlarında küçük bir balıkçı köyü olan şehir, seksenlerden bu yana, Mısır Hükümeti tarafından teşvik edilerek, Mısırlı ve yabancı yatırımcıların desteğiyle büyüyerek, turizme kazandırılmıştır. Dünyanın turistik haritasında yer alan en önemli noktalardan biridir. Avrupalıların özellikle ilgi gösterdiği şehir, bugün Alman, İtalyan ve Rus turistlerin Ortadoğu’daki en gözde tatil tercihleri arasında yer almaktadır. Hurgada şehri 3 bölüme ayrılmaktadır. Bunlar, Hurgada'nın geleneksel yanını yansıtan, eski şehir bölgesi El Dahar (Downtown); yeni ve daha modern bir turizm merkezi Sakkala ve tamamen otel, alışveriş merkezleri ve mağazalardan oluşan Sahl Hasheesh bölgesidir. Kızıldeniz Riviera'sının bir parçası olan kentin sıcaklığı, yılın en soğuk ayında bile 25 Celsius derecenin altına düşmemektedir.

Hurghada, dalgıçlar için mükemmel bir yerdir. Erg Abu Ramada, Omo Gammar, Shabroor Om Gammar veya South Abu Ramada gibi 50 mercan kayalığı arasında yer almaktadır. Salem Express, Seastar veya Thistlegorm gibi gemilerde bulunan yaklaşık 200 tüplü dalış merkezinin yanı sıra yüzme sırasında hayran olabileceğiniz birçok enkaz da bulabilirsiniz.

Elbette o bölgede başarıyla gerçekleştirilen tek su sporu dalış değildir. Ayrıca kitesurf, rüzgar sörfü veya normal sörf de yapabilirsiniz. Güzel ve sakin kumsallar, dinlenmek için mükemmel bir yerdir. Masmavi olan denizin rengi aklınızı başınızdan alabilir. Safari Land Desert Adventure denen oldukça dolu ve renkli bir günlük aktivite turuna da katılabilirsiniz. Quad Runner Safari, Spider Riding (Örümcek denen garip bir aracı çölde kullanıyorsunuz), Bedevi Kampı, Bedevi Köyü Alışveriş, deveye binme, kısa bir yürüyüş ve yüksek bir tepeye tırmanış gibi aktivitelerden meydan gelmektedir.

Hurghada'yı gezerken, yerel pazarı ziyaret ettiğinizden emin olun. Göreceğiniz olağandışı aromatik baharatlar ve güzel kokulu çaylar sizi kesinlikle etkileyecektir. Neyi satın almaya karar vermiş olursanız olun, ilk teklif edilen fiyatı kesinlikle kabul etmeyin. Fiyatlar üzerinden pazarlık, alış verişin ayrılmaz bir parçasıdır.

Turistlerin büyük ilgisinden dolayı, yemek yemek için pek çok yeri kolayca bulabilirsiniz. Abu Tig Marina'da yer alan ve Burger konusunda uzmanlaşmış olan Le Garage - Gurme Burger çok popülerdir. Hurghada Marina Bulvarı'ndaki Cennet isimli restoran, deniz ürünleri ile ünlüdür. Bu tip yemeklerden hoşlanıyorsanız, oraya gitmekten kesinlikle kaçınmayın! Alacakaranlıktan sonra ziyarete değer bir restoran ise, Chuchichaschtli - El Balad'daki şövale evidir.

✔️ Hurgada'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Hurgada'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Hurgada'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Hurgada'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Hurgada'da

Hurgada'ya uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Hurgada'daki en iyi otelleri kontrol edin

Hurgada'da otel bul