Menüsü

Afganistan'dan Gürcistan'a uçak bileti ara

Gürcistan

 • Tiflis
 • Kutaisi
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Gürcüce
  Zaman dilimi: UTC +4
  Para birimi: Lari (GEL)

 • Festival Tbilisoba

  Hafta sonu Tiflis'e gitmek isterseniz, Ekim ayının son pazarını seçtiğinizden emin olun. Bu, Tbilisoba festivalinin yapıldığı zamandır. Festivale mutlaka katılmalısınız.

 • Barış Köprüsü

  Gürcistan'ın başkenti olan şehrin en karakteristik unsurlarından biri, yayalara göre ayarlanmış olan Barış Köprüsü'dür. Fütüristik tarzına rağmen çevreye mükemmel uyum sağlamaktadır.

 • Anne Gürcistan

  Sololaki dağının zirvesinde, şehrin batı kesiminde yirmi metre yüksekliğinde bir Gürcistan anıtı (Kartlis deda) vardır. Küçük bir ücret karşılığında oraya çıkabilir ve tüm Tiflis'in güzelliklerine hayran kalabilirsiniz.

Tiflis Gezi Rehberi

Tiflis Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Tiflis'e Kafkasya'nın İncisi denilmektedir. Avrupa ve Asya'nın birleştiği yer olan şehir, güzel manzaralar, eşsiz anıtlar ve her şeyden önce misafirperver yerel halkı ve gerçek bir oryantal havası ile turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Tiflis, sanayi, sosyal ve kültür merkezi olan bir kenttir. Ayrıca önemli bir global enerji projesinin (Baku-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı) geçiş hattı üzerinde bulunur. Kent, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alır ve bundan dolayı Rusya'nın Kuzey Kafkasya bölgesi, Türkiye ve Güney Kafkasya’daki (Transkafkasya) Ermenistan ve Azerbaycan arasında önemli tarihi bir role sahip olmuştur. Arkeolojik araştırmalar Tiflis'in MÖ 4. binyılda yerleşme alanı olduğunu gösterir. Ancak yazılı kaynaklara göre Tiflis’e ilk yerleşme 4. yüzyılın ikinci yarısında gerçekleşti ve Kral Varaz-Bakur devrinde bir kale inşa edilerek başlamıştır.

Gürcistan'ın başkenti etrafında yürürken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Kesinlikle balkonlara dikkatli bir şekilde bakmalısınız. O noktada göreceğiniz şeyler, gerçek başyapıtlardır. El yapımı heykeller, ahşap korkuluklar, güzel ve yaratıcıdır. Bunlar çoğunlukla binaların ikinci katlarında yer alır.

Abanotubani isimli şehrin en eski bölgesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle tarihi banyoları ile bilinmektedir. Tiflis ismi, kükürt kaynaklarından gelmektedir. Hava karardıktan sonra, banyolardan yükselen buharların görüntüsü büyük bir etki yaratmaktadır. Kentin Gürcüce adı Tbilisi'nin bir efsaneden geldiği kabul edilir. Bu efsaneye göre Tiflis, MÖ 5. yüzyılda ormanlarla kaplı bir yerdir. Bir gün Kral Vahtang Gorgasal ava çıkar. Aralıksız uçan sülünün peşine eğitilmiş atmacasını salar. Aradan zaman geçer, ne atmaca ne de sülün görünürde yoktur. Onlara aramaya başlarlar ve kısa zaman sonra ikisini de sıcak suya düşmüş olarak bulurlar. Kral orayı çok beğenir ve bir kent kurmalarını buyurur. Kente, orada bulunan tbili (ılık) sudan dolayı Tbilisi adı verilir.

Tiflis, hızlı bir şekilde gelişmektedir. Yeni restoranlar, barlar ve kulüplerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır ve eski binalar ve yollar modernize edilmektedir. Acıktığınız zaman nereye gitmeniz gerektiğini biliyor musunuz? D. Aghmashenebeli 132 adresinde bulabileceğiniz Barbarestan'ya  giderek, Gürcü mutfağının enfes yemeklerini deneyebilirsiniz. Güzel ve harika bir atmosfere sahip bölgesel yemeklerin servis edildiği Old City Wall (Baratashvili 1 adresinde) restoranını ziyaret edebilirsiniz. Asya yemekleri için 1 Rose Revolution Square'de yer alan Umami Asian Fusion’a gidin.

Geleneksel ticaret noktasının nasıl göründüğünü görmek isterseniz, Kuru Köprü pazarına gidebilirsiniz. Pazar alanın adı, yakındaki bir köprüyü ifade etmektedir. Oradan çeşitli şeyler satın alabilirsiniz ve her şeyden önce, orada her türlü iş ile uğraşan yerlileri görmek için uğramalısınız.

✔️ Afganistan'dan Gürcistan'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Gürcistan'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Gürcistan'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Gürcistan'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.