Menüsü

İstanbul'dan Trabzon'a uçak bileti ara

Filtreleri göster

Trabzon

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Hediyelik Ürünler

  Karadeniz sahili dünyanın en büyük çay, badem ve fındık tarlaları ile ünlüdür. Bu ürünleri şehir merkezinden veya çifçilerden kolayca satın alabilirsiniz.

 • Trabzon Plajları

  Akçakale plajı, Çarşıbaşı Halk plajı ve Kalecik plajları yerel halk ve turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bu plajlardan birine giderek güneşlenebilir, denize girebilir ve dinlenebilirsiniz.

 • Doğayı Keşfetmeye Hazır mısınız?

  Trabzon’un zengin bitki örtüsü, yemyeşil coğrafyası, temiz havası ve denizi eşliğinde yürüyüş yapmak herkese olduğu gibi size de çok iyi gelecektir. Tüm bunların yanı sıra şarıl şarıl akan şelalelerin harika manzarası sizi büyüleyecek. Organize edilen turlara katılabilir veya kendi başınıza yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Trabzon Gezi Rehberi

Trabzon'da Görülmesi Gereken Yerler

Trabzon şehri, M.Ö. 1. yüzyılda Miletos yerleşimcileri tarafından Trapezous adıyla kurulmuştur. Roma ve Bizans devirlerini yaşayan Trabzon, 1204 yılında Pontus devletinin başkenti olmuştur. Değerli elyaf, kağıt ve demir gibi ürünleri Orta Doğu'dan Avrupa'ya (ve zıt yönde altın, parfüm ve üzüm) getiren tarihi İpek Yolu boyunca yer almaktadır. Trabzon, Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde yer alan en önemli ulaşım merkezlerinden biridir. Bölgenin en gelişmiş ikinci şehridir.

Doğanın ortasında dinlenmeyi seviyorsanız, kentsel plajlardan birini ziyaret etmelisiniz. Boztepe’ye çıkarak şehre tepeden bakıp lezzetli bir çay içebilirsiniz. Burada demlik çay satın alıp, manzaranın da tadını çıkartarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz (yürüyerek veya dolmuşla çıkabilirsiniz). Trabzon’un simgelerinden olan Sümela Manastırı, 365-395 yılları arasında Maçka'da yüksek bir tepede sert kayalıklar üzerine inşa edilmiştir. İki rahip rüyalarında, Sümela Manastırı’nın bulunduğu yerde Hz. İsa ve Hz. Meryem'i görmüş ve bulundukları yere manastırı inşa etmişlerdir. Bugün müze olarak ziyaret edilebilen manastırda zaman zaman ayinler de yapılmaktadır. Yolcu minibüslerini kullanarak ulaşmak mümkündür. Ayasofya Müzesi, 1250-1260 yıllarında kilise olarak inşa edilmiştir. Günümüzde müze olarak kullanılmakta ve Trabzon'un en çok ziyaret edilen noktalarından biri olarak yer almaktadır. Ortahisar Camisi, geçmişte kilise olarak yapılan ve kullanılan yapı, Fatih Sultan Mehmet’in fethinden sonra camiye çevrilmiştir. Camiye çevrildikten sonra giriş kapısının yeri değişmiştir. Günümüzde ibadete açıktır. Trabzon Müzesi(Kostaki Konağı), tüm malzemelerinin İtalya'dan getirildiği ve İtalyan bir mimar tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. 1924 yılında Atatürk’ün Trabzon’u ilk ziyaretinde konaklaması için düzenlenmiştir.

Açıktığınız zaman, balık ve deniz ürünü ile yapılan yemeklerin tadına mutlaka bakmalısınız. Hamsili Pilav (hamsi ve pilav karışımından elde edilir ve pişirdikten sonra ters çevrilip servis edilir), Trabzon pidesi (hamurun içerisine peynir ve kıyma ya da kavurma konulmasıyla yapılır ve odun ateşinde pişirilir) ve Akçaabat Köftesi’nin (yöreye özgü dana ve öküz etinden elde edilen kıymadan yapılır ve odun ateşinde pişirilir) tadına mutlaka bakmalısınız.

Trabzon şehri, sahip olduğu ormanlar ve yeşil alanları ile doğa sporları içinde oldukça elverişlidir. Trabzon gezinizde çeşitli doğa sporlarını denemek isterseniz. Uzungöl-Karakaya Bölgesi’ndeki dağcılık parkurlarında tırmanabilir, Akçaabat – Çaykara arasında Jeep Safari’nin tadını çıkarabilir ve Uzungöl, Karastel Tepesi, Akçaabat Karadağ Hıdırnebi (Yaylakent) önünden ve Doğankaya Çayırbağı’nda yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

✔️ İstanbul'dan Trabzon'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ İstanbul'dan Trabzon'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları İstanbul'dan Trabzon'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde İstanbul'dan Trabzon'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları

İstanbul Trabzon

İstanbul - Trabzon güzergâhındaki popüler hava yolları

Trabzon şehri Karadeniz Bölgesinde yer almakta olup, bu bölgede yer alan en büyük ikinci şehirdir. Karadenize kıyısı bulunan şehir, tarihi ve doğa güzellikleri ile dört mevsim gezip görülebilecek turizm bir turizm beldesidir. Dünyaca ünlü olan Sümela Manastırı Trabzon şehrinde yer almaktadır. Şehir merkezine uzaklığı 6 km olan havaalanına ulaşım dolmuşlar veya taksilerle yapılmaktadır. Trabzon için en ucuz uçak bileti, eSky.com.tr adresinde yer alan akıllı arama motorunu aracılığıyla kolay bir şekilde karşınıza çıkacaktır. İstanbul Trabzon rotasında yer alan en uygun uçak bileti tercih ettiğiniz uçuş dönemine göre farklılıklar göstermektedir.

İstanbul Atatük Havalimanı çıkışlı ve Trabzon Havalimanı varışlı uçak bileti, sefer gerçekleştiren bir çok havayolu şirketi ve sık düzenlenen seferlerden ötürü kolyaca bulunabilir.

Otel mi arıyorsunuz? Trabzon'daki en iyi otelleri kontrol edin

Trabzon'da otel bul