Menüsü

İstanbul'a uçak bileti ara

İstanbul

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Şehir İçi Ulaşım

  İstanbul'da şehir içi ulaşım işlemleri özel şirketlere ve kamuya ait otobüs ve metrobüs ağları, raylı sistemler, teleferik ağları ve deniz araçlarıyla gerçekleştirilmektedir. Toplam 137 km uzunluğundaki 5 metro, 4 tramvay ve 2 finiküler hattıyla İstanbul’un önemli ana arterleri boyunca uzanan raylı sistemlerle seyahat etmek mümkün. Atatürk Hava Limanı, Bayrampaşa Otogarı, Taksim, tarihi yarımada raylı sistemlerle ulaşılabilecek önemli bölgeler.

 • Gece Hayatı

  İstanbul gece hayatı, turistik destinasyonların, zengin kültürel aktivitelerin yanı sıra şehrin meraklılarına sunduğu bir başka özelliği. Yedi tepe üzerine kurulu bu eşsiz kent, Avrupa ve Asya’yı kucaklayıp gece hayatı açısından Türkiye’nin en aktif şehri olma avantajını taşıyor.

 • Adalar

  Adalar, Prens Adaları, İstanbul Adaları ya da Kızıl Adalar, İstanbul'un Anadolu Yakası'nın güney kıyılarının açıklarında, Marmara Denizi'nin kuzeydoğu kesiminde yer alan ve kısaca Adalar olarak anılan takımadadır. Büyüklü küçüklü 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşur. Aynı zamanda İstanbul ilinin bir ilçesini oluşturan Adaların beşinde (Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadası) yerleşim vardır.

İstanbul’ a ucuz uçak bileti nasıl bulabilirsiniz?

İstanbul’a ucuz uçak bileti bulmak için ilk olarak online araçları kullanmanızı öneririz, örneğin online uçak bileti sunan internet sayfaları. Uygun fiyatlı uçak bileti bulmanın bir diğer yöntemi ise,  eSky com.tr haber bültenine üye olabilir, böylelikle güncel kampanyalardan haberdar olabilir veya eSky arama motorunu kullanabilirsiniz. Aynı zamanda eSky’ın sunmuş olduğu mobil uygulamayı telefonunuza veya tabletinize indirerek, İstanbul’a ucuz uçak bileti bulabilmenin en kolay ve kullanışlı yoludur.

İstanbul’a ucuz uçak bileti sunan birçok yerel havayolu şirketleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları- Türk Hava Yolları, Pegasus, Onur Air, SunExpress vs. İstanbul popüler bir destinasyon olduğundan ve uluslararası bağlantı noktası sebebiyle yurt dışından  bir çok tanınmış havayolu şirketleri uçuş düzenlemektedir- British Airlines, Lufthansa, Aegean Airlines, EasyJet, Sky Airlines, KLM vs.
eSky’ın sunmuş olduğu arama motoru sayesinde İstanbul’a  ucuz uçak biletlerini sunan havayolu şirketlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Uçuşunuz esnek olması durumunda, uçuş tarihini birkaç gün ileriye alarak en uygun seçimi yapabilirsiniz. Bu arama motorunun avantajı, ilgili noktaya uçuş gerçekleştiren tüm havayollarının fırsatlarını tek bir yerde sunmuş olmasıdır. İlk sıralarda yer alan uçuşlar en uygun fiyatlı olanlardır.

İstanbul’da bulunan havaalanları:
İstanbul Atatürk Havalimanı (IST) / İstanbul Havalimanı (ISL)
Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)
İstanbul Atatürk Havalimanı’na nasıl gidebilirim?
İstanbul’un Avrupa yakasında hizmet veren Atatürk Havalimanı’na İETT ve Metro ile şehir merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu güzergahtaki duraklar gideceğiniz yere yakın değilse otobüs, metro, minibüs, tramvay, metrobüs ile aktarma yaparak devam edebilirsiniz. Aynı zamanda çoğu havayolu şirketinin veya otellerin havaalanı transfer hizmeti bulunmaktadır.
Araba kiralamak veya taxi kullanarak Atatürk Havalimanına ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.
Metro ile ulaşım
M1A, Yenikapı- Atatürk Havalimanı arası mesafe yaklaşık 40 dakika sürmektedir.  Havalimanından bindiğinizde aktarma noktası Otogardan  M1B  hattına  geçebilirsiniz. Bu hat üzerindeki istasyonlar- Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Bayrampaşa- Maltepe,Sağmalcılar, Kartaltepe/Kocatepe, Otogar, Esenler, Menderes, Üçyüzlü, Bağcılar Meydan ve Kirazlı. Metro hattını kullanmak için İstanbul Kart, Jeton, Elektronik bilet ve Mavı Kart gibi tarifeli ulaşım olanakları sunulmaktadır.
İETT Otobüsleri ile ulaşım 
İETT otobüslerinden YH-1 Yenikapı İDO- Atatürk Havalimanı hattını veya TH- Taksim - Atatürk hattını kullanabilirsiniz.

Havabüs ile ulaşım
Eski ismi Havaş ile Atatürk Havalimanına, Avrupa Yakası’nda Taksim’den ulaşabilirsiniz. Havabüs seferleri her yarım saate bir düzenlenmektedir, yolculuk yaklaşık 40 dakika sürmektedir.
İstanbul Yeni Havalimanı 
29 Ekim 2018 yılında resmi açılışı yapılan havalimanı, Ocak 2019 tarihinde Atatürk Havalimanın buraya taşınmasıyla dünyanın en büyük havalimanı statüsüne sahiptir.
İstanbul Yeni Havalimanına 150 otobüsle 18 farklı hat üzerinden sefer düzenlenecek. Şehir merkezine en uzak ve en pahalı hat Pendik ilçesine olacaktır. En çok sefer düzenlenecek ise Yenikapı- Sirkeci hattı dır. Günde yaklaşık 75 bin yolcuyu taşıması beklenen otobüs hatlarının ücretleri 12 ile 30 TL arasında olacağı belirtiliyor. Şehir merkezi ile İstanbul Havaalanı arası ulaşım sağlayacağı metro hatları çalışmaları hızla devam etmektedir.  Gayrettepe - Yeni Havalimanı metro hattı 2019 sonunda açılması planlanmaktadır. 
İstanbul Havalimanına sunulacak taksi hizmetleri İstanbul 34 No’lu şirketi tarafından sağlanacaktır.  Taksim’den Havalimanı taksi ücreti ortalama 90 TL, Mecidiyeköy’den ise 60 TL civarında yazmaktadır.

Uçak biletini ne zaman almalıyız?

İstanbul’a bilet rezervasyonu yapmak için en uygun zaman, kalkıştan 59 gün önce. Yapılan araştırmalara göre genellikle bu dönem fiyatlar en düşük seviyededir. İstanbul Türkiye’nin en popüler yerlerinden biri olması göz önünde alındığında, bu tamamen anlaşılır bir durumdur. Ancak, uygun fiyata uçak bileti almak istiyorsanız, bilmeniz gereken bazı kurallar vardır.

İlk olarak seyahat tarihlerini ve seyahat süresini göz önünde bulundurmanız gerekir. İlgili destinasyona ilginin ne kadar olduğunu, biletlerin daha pahalı olduğunu unutmayınız. Seyahatinizi hangi mevsimde planladığınız önemlidir- tatil döneminde veya bayram tatili öncesi.

Daha düşük fiyatlara uçak bileti bulabilmeniz için rezervasyonunuzu daha önceden yapmalısınız, en azından birkaç ay önceden satın alırsanız uygun, daha cazip fiyatlara bulma olasılığı daha  yüksektir. Ancak bugünden yarına uçak bileti aramalarınızda fiyatın normalden yüksek olma olasılığı kesinlikle daha yüksektir. Bazı durumlarda ise tek yönlü uçak biletlerine nazaran, gidiş- dönüş uçak bileti fiyatı daha uyguna çıkabilmektedir.  Gidiş- dönüş uygun fiyatlı uçak bileti sunan havayolu şirketleri genellikle tarifeli havayollar tarafından yapılmaktadır. Tek yön uçuş ararken bile, aynı havayolunun çift yön bilet fiyatlarını da kontrol etmekte fayda var. 

Biletin fiyatı uçuş gününe bağlı olarak farklılık gösterebilir. Örneğin cuma, cumartesi ve pazar günlerinde uçak biletleri genelde diğer günlere göre daha pahalıdır. eSky, seçmiş olduğunuz kriterlere istinaden, size özel fırsatlar hakkında e- haber bülteni göndermektedir. Gitmek istediğiniz bölgeyi ve maksimum ödeyebileceğiniz bilet ücretini girerek, en güncel fırsatlardan haberdar olabilirsiniz.

Ankara’dan İstanbul’a ucuz uçak bileti sunan havayolu şirketleri hangileridir?
İstanbul’a uygun uçak bileti sunan havayolu şirketlerinden bazıları- Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet vs.  Ankara - İstanbul direkt uçuş ortalama 1 saat sürmektedir. Aktarmalı uçuş sunan havayolları da bulunmaktadır, ancak uçuş süresi 3 saati hatta bazı durumlarda daha fazla da sürebilmektedir.

Antalya’dan ucuz uçak biletleri
Antalya’dan İstanbul’a uçuş seferleri düzenleyen havayolları- Türk Hava Yolları, AnadoluJet, SunExpress ve Pegasus. Direkt uçuşlar ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşlar 3 saati bulabiliyor, bazen daha fazla da olabilir.

İzmir’den ucuz uçak biletleri
İzmir’den İstanbul’a uçak bileti sunan havayolları- Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air. Uçuş süresi ortalama  1 saat sürmektedir.

Trabzon’dan uygun uçak biletleri
Trabzon’dan İstanbul’a uçak bileti sunan havayolları- Pegasus, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları. Aktarmasız uçuş süresi yaklaşık 2 saat sürmektedir. 

Adana’dan uygun uçak bileti
Adana’dan İstanbul’a sefer düzenleyen havayolu şirketleri- Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet. Direkt uçuşlarda seyahat süresi 2 saat sürmektedir.

eSky internet sayfasında, fırsatlar sekmesinden en güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Ancak bu fırsatlar sınırlı sayıda olduğundan, seçiminizi hızlı yapmanız gerekir.

 

 

✔️ İstanbul'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ İstanbul'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları İstanbul'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde İstanbul'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları İstanbul'da

Havaalanına git

İstanbul'a uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? İstanbul'daki en iyi otelleri kontrol edin

İstanbul'da otel bul