Menüsü

Türkiye'ye uçak bileti ara

Türkiye

 • Çanakkale
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Bozcaada (Tenedos) Gezisi

  Bozcaada (Tenedos) bugün Çanakkale’nin bir ilçesi olup, Ege Denizi’nde Ülkemize ait iki adadan biridir. Benzersiz atmosferi, manzarası, renkli mimarisi ve ünlü domates reçeli ile mekan gezginlerin ilgisini çekmektedir.

 • Truva Antik Kenti

  Troya, dünyadaki en ünlü antik kentlerden birisidir. Troya’da görülen 9 katman, kesintisiz olarak 3000 yıldan fazla bir zamanı göstermekte ve Anadolu, Ege ve Balkanların buluştuğu bu benzersiz coğrafyada yerleşmiş olan uygarlıkları izlememizi sağlamaktadır. UNESCO Dünya Miras Listesi’ne 1998 yılında dahil edilen bu antik kenti mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Kaz Dağı Milli Parkı (İda Dağı)

  Muhteşem manzaraları, dinlendirici yeşil alanları ve birçok kaplıcasıyla Kaz Dağı Milli Parkında, doğanın estetiğini mitolojik hikayelerle hissedebilirsiniz. Mitolojide Afrodit, Hera ve Athena arasındaki Dünyanın İlk Güzellik Yarışmasının burada yapıldığını unutmamalısınız.

Çanakkale Gezi Rehberi

Çanakkale'de Görülmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin İstanbul ile birlikte iki kıtada birden toprağı olan ikinci şehridir. Çanakkale’nin tarihi yaklaşık M.Ö. 3000 yıllarına kadar inmektedir ve pek çok medeniyet bu topraklarda barınarak, izler bırakmıştır. Dünya arkeoloji literatürünün önemli mekanlarından olan Truva, Neandria, Alexandria-Troas, Assos, Chryse, Dardanos ve Lampsakos, Çanakkale ili sınırları içindedir. Çanakkale’nin coğrafik konumundan dolayı taşıdığı stratejik önem, bu bölgede konumlanan devletler tarafından oldukça dikkate alınmıştır. 15. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun Padişahı Fatih Sultan Mehmet Boğazın her iki kenarına da kale inşa ederek “Çanakkale” şehrini kurmuştur. 1915 yılında Türk Ordusunun Komutanı Mustafa Kemal, İttifak Devletlerinin yöreden çıkmasına öncülük etmiştir.

Çanakkale savaşlarında bir halk türküsüne de konu olan ünlü çarşının 1889 yılında II. Abdülhamid’in padişahlığı sırasında yaptırıldığı bilinmektedir. Evliya Çelebi’nin “Seyahatname” adlı eserinde de çarşıdan söz edilmektedir. İstanbul’daki Mısır Çarşısı’na benzeyen çarşıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz. 1462 yıllında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan, Çanakkale Savaşları’nda da kullanılan, Çanakkale Deniz Zaferi’nin kahramanlarından Nusrat Mayın Gemisi’nin orijinal boyutlarındaki maketi ve Çanakkale Savaşları’nda kullanılan çeşitli silahların bulunduğu müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Saat Kulesi, II Abdulhamid döneminde 1896 yılında Sancakbeyi Cemil Paşa tarafından yaptırılmış. 5 katlı olan kulenin yüksekliği ise 20 metredir. Özellikle gece ışıklandırması ile çok dikkat çekicidir.

Geziniz boyunca mutlaka yerel yemeklerin tadına bakmalısınız. Çanakkale yemekleri ve mutfağı denince akla gelmesi gerekenler: Ezine peyniri, peynir helvası, zeytin, zeytinyağı ve sardalye. Sardalya, Çanakkale’nin meşhur balığıdır ve en lezzetlisi Sardal-ye restoranındadır. Çanakkale’ye gitmişken balık yemeden dönmek olmaz. Ayrıca Çanakkale mutfağının en meşhur yiyeceklerinden olan peynir helvasının tadına da mutlaka bakılmalıdır. En meşhur yerler, Babalık, Çerkezoğlu ve Kadir Usta’dır.

Şehirde alışveriş denince ilk olarak akla Aynalı Çarşı geliyor. Buradan çarşının da adını aldığı aynalardan alabilirsiniz. Eğer geleneksel değil de modern alışveriş merkezleri arıyorum diyorsanız o zaman, Troya Caddesi taraflarına geçmeniz gerekiyor. Burada şehrin iki büyük AVM’si, TroyPark ve 17 Burda AVM’leri var. 17 Burda oldukça büyük ve modern bir AVM.

✔️ Türkiye'ye uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Türkiye'ye destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Türkiye'ye uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Türkiye'ye uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Türkiye'ye uçan popüler hava yolları