Menüsü

Bodrum'a uçak bileti ara

Filtreleri göster

Bodrum

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Hristiyan Bir Kale

  Malta Şövalyeleri tarafından yaptırılan St. Peter Kalesi'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Günümüzde Bodrum Kalesi olarak anılan bu yapı, 1402 yılında Bodrum’u ele geçiren Malta Şövalyeleri tarafından yaptırılmıştır. Kale, günümüze kadar orijinalliğini koruyarak gelmiştir. Günümüzde kale içerisinde yer alan Sualtı Arkeolojik Müzesi, Türkiye’de ender bulunan ve kesinlikle görülmesi gereken en önemli müzelerden birisidir. Kale, Bodrum şehir merkezinde bulunmaktadır.

 • Bodrum Mavi Tur

  Bodrum'un eşsiz doğasını hissetmek ve birbirinden güzel koylarını gezmek için en iyi yol Mavi tur'a katılmaktır. Tüm gün denizin içinde hem yemek yiyerek hem de güneş banyonuzu yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

 • Bodrum’da Düzenlenen Festivaller

  Bodrum'da 2003 yılından beri her yıl yaz aylarında Uluslararası Bodrum Bale Festivali düzenlenmektedir. Bu festival Türkiye'nin ilk ve tek bale festivali olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca 2014 yılından beri Uluslararası Bodrum Bienali düzenlenmektedir. Şehirde 2010 yılından beri Bodrum Barok Müzik Festivali düzenlenmektedir.

Bodrum Gezi Rehberi

Bodrum'da Görülmeye Değer Yerler

Bodrum, Muğla şehrinin batısında yer almaktadır. İlçe topraklarının büyük çoğunluğu kendi adını taşıyan bir yarımada içerisinde bulunmaktadır. Bodrum'un antik çağdaki adı Halikarnassos'dur. Halikarnas Mozolesi, MÖ 355 yılında inşa edilmiştir. Dünya’nın 7 harikasından birisi olarak gösterilen mozole zaman içinde doğal afetler ve yağmacılar yüzünden yıkılmıştır ve bugün sadece kalıntılar vardır. Kalıntılarının önemli bir kısmı Bodrum Kalesi yapımında kullanılmıştır. Mozole, şehir merkezinde yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Bitez Koyu en geniş kumsallardan biridir ve dünyada sayılı koylar arasında olup Bitez Rüzgarı sörf için idealdir.Rüzgar Sörfü, Kitesurf veya tüplü dalış denemek isterseniz, mükemmel bir yerdesiniz. Bu tarz su sporlarını yapmak için ideal koşulları sağlamaktadır.

Geçmişe doğru bir yolculuğa çıkmak için, , M.Ö. 353 yılında kurulmuş olan Antik Tiyatro’yu ziyaret etmelisiniz. Klasik çağdan günümüze ulaşmış bu mimari harika Bodrum’un gezilmesi gereken önemli noktalardan biridir. Dionysos’un izlerine rastlayabileceğiniz tiyatro, 13.000 kişilik kapasiteye sahiptir. Bir diğer tarihi bölge olan Pedasa Antik Kenti, Leleg Uygarlığı’nın Bodrum çevresinde kurduğu 8 şehirden biri olmakla beraber Troya savaşları zamanında kurulmuştur. Pedasa yaklaşık üç bin yıl öncesine kadar tarihlenebilen ve Anadolu'da başka yerde göremeyeceğiniz taş tümülüs mezar anıtlarını barındırmaktadır. Eğer tarih ve doğa meraklısı iseniz mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir antik kenttir. Bodrum'a 4 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Bodrumda gece hayatı oldukça hareketlidir. Kent merkezinde yer alan Halikarnas Disco'su oldukça popülerdir. Halikarnas Disco'su 5 bin kişilik açık hava partileri vermektedir. Cadde boyunca diskolar, kulüpler ve barların yer aldığı Gümbet’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Partiler gün doğumuna kadar devam etmektedir.

Bodrum, tadına bakabileceğiniz bir çok yerel lezzete ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum Kebabı (iyi pişmiş kırmızı etin kızarmış patates, yoğurt ve yeşillikler eşliğinde servis edilir), Kabak Çiçeği Dolması ( Ege'ye has bir yemek olan Kabak Çiçeği Dolması'nı Ege dışında bulmanız çok mümkün değildir) ve Hardal Otu Salatası (hardal otunu kaynatıp, limon, tuz ve soğan ile harmanlayarak sunulmaktadır) mutlaka denemeiz gereken geleneksel lezzetlerdir.

✔️ Bodrum'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Bodrum'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Bodrum'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Bodrum'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Bodrum'da

Havaalanına git

Otel mi arıyorsunuz? Bodrum'daki en iyi otelleri kontrol edin

Bodrum'da otel bul