Menüsü

İstanbul'dan Antalya'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Antalya

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Türkçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Türk Lirası (TL)

 • Antalya Plajları

  Antalya birbirinden güzel bir sürü plaj sahip, işte en güzel plajlar: Phaselis Plajı, Konyaaltı plajı, Kleopatra plajı, Lara plajı, Karpuz kaldıran plajı,  Kemer Plajı, Sorgun Plajı, İncekum plajı, Tekirova Kıyıları.

 • Antalya Gece Hayatı

  Antalya'nın muhteşem gece hayatı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Kentte birbirinden güzel eğlence mekanları yer almaktadır. Yaza aözel etkinlikleri ile barlar ve diskolar eğlence’nin sabahlara kadar yaşandığı yerler.

 • Havalimanı Ulaşım

  Antalya Havalimanına Ulaşım: Antalya - Antalya Havalimanı arası 16,7 km, 36 dk uzaklıktadır. Havaş şehir merkezinden Antalya Havalimanına düzenli otobüs servisi düzenlemektedir.

İstanbul Antalya arası en ucuz uçak bileti nereden bulunur?

İstanbul Antalya arası ucuz uçak biletlerini, internet sitelerinin arama motorlarından veya her firmaya ait uçuş arama motorlarından rahatça bulabilirsiniz. Birçok farklı havayolu firması, İstanbul Antalya arası ucuz uçak bileti teklifleri sunmaktadır. İstanbul’dan Antalya’ya sürekli olarak seferler gerçekleştirilmektedir. Türk Hava Yolları, Onurair, Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları, bu rota için ucuz uçuş seferlerini sıklıkla gerçekleştirmektedir.

Antalya için en uygun uçak bileti, eSky sitesinde bulunan arama motoru yoluyla basit bir şekilde bulunabilinir. eSky’nin uçuş arama özelliğini bilgisayarınızda, tabletinizde ve cep telefonunuzda hızlı ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise, eSky’nin ücretsiz mobil uygulamasını cihazlarınıza indirebilir ve sürekli olarak uygun uçak tekliflerini takip edebilirsiniz.

İstanbul Antalya arası uçuşlarını karşılaştırmak

İstanbul Antalya rotası için en ucuz uçak biletini satın almak için farklı şirketlerin tekliflerini sunduğu web siteleri üzerinde arama yapmak vakit kaybına yol açabilir. Ayrıca, bilgilerinizi tek tek ve her seferinde yeniden doldurmak ve sekmeler arasında geçişler yapıp uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmak oldukça yorucu ve sıkıntılı bir hale dönüşebilir. İstanbul Antalya arası, Türkiye ya da dünyadaki herhangi bir rota için ucuz uçak bileti bulmak ve karşılaştırmalarını yapmak, düşündüğünüz kadar zor değildir. Çok daha basit ve kolay yöntemler ile uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Havayollarına ait web sitelerinin aksine, eSky seyahat arama moturu, çeşitli hizmetler veren taşıyıcılar tarafından sağlanan en ucuz İstanbul Antalya uçuşlarını tek bir listede toplayıp karşılaştırma avantajına sahiptir.

İstanbul Havalimanları

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve ekonomik açıdan en önemli şehridir. Avrupa ile Asya kıtaları üzerinde kuru olan bu şehre iki farklı havalimanı hizmet vermektedir.

İstanbul Havalimanı (IATA: IST): Şehrin Avrupa Yakası'nda yer almaktadır. İstanbul Havalimanı’na ulaşmak için Havaist otobüslerini, İETT otobüslerini, kendi aracınızı veya taksi kullanabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı (IATA: SAW): Ülkenin en işlek ikinci havalimanıdır. Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak için belediye otobüsü, Havaş / Havabus, taksi veya şahsi aracınızla ulaşabilirsiniz.

İstanbul’dan Antalya’ya her iki havalimanından da sürekli olarak seferler gerçekleştirilmektedir. İstanbul Antalya arası en uygun uçak biletini bu rotada hizmet veren firmaların seferlerini kontrol ederek bulabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Onurair, Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları, İstanbul’dan Antalya’ya ucuz uçak bileti sunan bazı firmalardır.

İstanbul’dan Antalya’ya ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

Havayolu firmalarının uçak bilet fiyatlarını belirli aralıklar ile değiştirdiği bir sır değildir. Fiyatlarda meydana gelen değişim rotanın popülaritesi ve zamanı (yaz-kış sezonu) gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Uçuş ne kadar popülerse - örneğin İstanbul Antalya arası uçuşlar - fiyatların belli bir seviyenin altına düşme olasılığı o kadar azalmaktadır. Rotaya gösterilen ilgi azaldığında ise uçak bileti fiyatları oldukça düşmektedir. İstanbul’dan Antalya’ya yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir uçuş ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Seyahat tarihiniz ucuz bilet bulma konusunda çok önemlidir. Yaz sezonları, Ulusal etkinlikler, milli ve dini bayramlar ve okul tatilleri döneminde İstanbul’dan Antalya’ya seyahat etmek istiyorsanız, uçak biletlerinin normalden biraz daha pahalı olmasına şaşırmamalısınız.

En ucuz uçuşlar, en iyi fırsatlar ve uygun bilet fiyatları hakkında en güncel bilgilerden sürekli olarak haberdar olmak istiyorsanız, özel bültenlere kaydolabilir ve sürekli olarak bilgilendirilebilirsiniz. Ödemek istediğiniz maksimum fiyatı aralığını ayarlayabilir ve uçuş rotanızı istediğiniz gibi seçebilirsiniz. İstanbul Antalya arası uçak bileti, seçtiğiniz kriterler neticesinde tarafınıza mesaj yoluyla iletilecektir. Böyle bir servis, eSky tarafından düzenli bir şekilde sunulmaktadır. Ancak acele etmelisiniz, çünkü ucuz uçak biletlerinin ne zaman alınması gerektiğini bilmek ve en uygun bilet fiyatları ile seyahat etmek isteyen tek kişi siz değilsiniz.

Antalya Havalimanı'ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye'nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Antalya Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık 10 km doğusunda bulunmaktadır. Yolcu hareketliliği bakımından Avrupa'nın en işlek 14. havalimanı olan yapı, DHMİ'nin 2019 Aralık sonu verilerine göre İstanbul Havalimanı'nın ardından Türkiye'nin en işlek ikinci havalimanıdır.

Havalimanından ANTRAY (Tramvay), Havaş otobüsleri ( Yaklaşık 35 dakika – 12 TL), Belediye otobüsleri (kişi başı 5.20 TL), şahsi aracınız veya taksi ile Antalya şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

İstanbul’dan Antalya’ya uçak firmaları

İstanbul’dan Antalya’ya aktarmalı veya direkt olarak seferler, düzenli bir şekilde  gerçekleştirilmektedir. İstanbul’dan Antalya’ya uçuş yapan firmalar; Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Onurair ve Anadolu Jet’tir. 

İstanbul Antalya arası uçuşu yapan firmaları, eSky sitesinde bulunan arama motoru yoluyla kolay bir şekilde bulunabilinirsiniz. eSky seyahat arama moturu, tüm firmaları ve bu firmalara ait tüm uçuşları sizin için liste şeklinde bir araya getirecektir.

İstanbul’dan Antalya'ya Ne Zaman Gidilir?

Antalya, uygun iklim koşulları ve turizm etkinlikleri nedeniyle çok hızlı bir şekilde gelişmiştir. Antalya'da ekonomik hayat büyük oranda ticaret, tarım ve turizme üzerine kuruludur.

Özellikle yaz dönemlerinde İstanbul’dan Antalya’ya yerli ve yabancı olmak üzere milyonlarca kişi seyahat etmektedir. Hem ucuz bilete sahip olmak hem de yer kaygısı yaşamak istemiyorsanız,  İstanbul Antalya biletini erken tarihlerde satın alabilirsiniz.

Antalya, genellikle sıcak ve ılık havanın hakim olduğu bir bölgede yer almaktadır. Yıl genelinde hava sıcaklıkları ortalama 18 derecedir. Ocak ve Şubat aylarında yağışlı ancak ılık geçen günlerde ise hava sıcaklığı minimum 5 ile 6 derece arasındadır.

Yıl boyunca gerçekleştirilen aktivitelere katılmayı planlıyorsanız, İstanbul Antalya uygun uçak biletlerini ve en ucuz uçuşlara sahip olmak için eSky bültenlerini takip edebilirsiniz.

✔️ İstanbul'dan Antalya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ İstanbul'dan Antalya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları İstanbul'dan Antalya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde İstanbul'dan Antalya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları

İstanbul Antalya

İstanbul - Antalya güzergâhındaki popüler hava yolları

Antalya, Türkiye'nin en kalabalık beşinci şehridir. Antalya şehri, uygun iklim koşulları ve turizm etkinlikleri nedeniyle hızla gelişmiş ve gelişmeye de devam etmektedir. Antalya, 2015 yılı G-20 Zirvesi'nin ve Expo 2016'nın ev sahipliğini yapmıştır. Antalya havalimanından şehir merkezi 20 dakikadır. İstanbul Antalya arası uçuş gerçekleştiren birçok hava yolu şirketi sayesinde ucuz uçak bileti bulmak çok kolaydır. İstanbul Atatürk Havalimından Antalya’ya ulaşmak için bulabileceğiniz en uygun uçak biletleri, uçuş tarihiniz ve saatine göre farklılık göstermektedir. Seyahatiniz için edinebileceğiniz en ucuz uçak biletini sitemizi kullanarak kolayca bulabilir, hızlı ve pratik bir şekilde Antalya uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Biletiniz ile ilgili yapmak istediğiniz değişiklikleri telefonla yada e-mail üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Otel mi arıyorsunuz? Antalya'daki en iyi otelleri kontrol edin

Antalya'da otel bul