Menüsü

Ryanair Puerto del Rosario'dan Shannon'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Shannon

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İrlandaca, İngilizce
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Moher Kayalıkları

  Şehrin yaklaşık 60 kilometre dışında, Burren Yaylasının batı kısmında, Moher Kayalıklarını bulabilirsiniz. 8 kilometre genişliğinde ve maksimum yüksekliği 214 metreye ulaşan bu kayalıkları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Shannon şehir merkezinden kolayca ulaşabilirsiniz.

 • Golf Severler İçin

  Shannon çok büyük bir kasaba olmasa da harika golf sahalarına ev sahipliği yapmaktadır. Eğer bu sporla ilgiliyseniz veya öğrenmek istiyorsanız, Adare Manor Golf Kulübü'nü ziyaret etmelisiniz.

 • Aran Adalarına

  Gezmekten ve keşfetmekten hoşlanıyorsanız, Shannon'dan 60 kilometre uzaklıkta olan Doolin Köyüne gitmelisiniz. Köye ulaştıktan sonra biraz gezebilir ve bir feribot servisi kullanarak Aran Adaları'na gidebilirsiniz. Bu adalar, tam bir doğa harikasıdır ve gün geçtikçe turistlerin uğrak noktası haline gelmektedir.

Shannon Gezi Rehberi

Shannon Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Shannon Town, İrlanda'nın güneybatısındaki Clare County'de bulunur. Üzerinde oturduğu nehirden adını almaktadır. 1960 yılında kurulmuş olan şehir oldukça yenidir. Resmi olarak 1982 yılında kent ünvanına kavuşmuştur.

Shannon şehri, İrlanda'nın en büyük üçüncü havaalanına ev sahipliği yapmasından dolayı, hızla büyümeye ve gelişmeye başlamıştır. Shannon'un ilk sakinleri arasında havaalanını inşa eden inşaat işçileri ve personeli vardı. Havaalanın tamamlanması ve büyük şirketlerin bölgeye gelmesinden sonra şehrin nüfusu oldukça yükselmiştir.

Şehre yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Bunratty Kalesi görülmeye değerdir. Birçok turisti cezbeden muhteşem kale, 15. Yüzyılda inşa edilmiştir. Gölet tarafından, Shannon'dan neredeyse aynı mesafede bulunan Dromoland Kalesi de oldukça güzeldir. Eskiden O'Brien hanedanının ikametgahı olarak kullanılan kale, sonra bir otele dönüştürülmüştür. Bu otelde konaklamak ilginizi çekebilir.

Şehri adını veren nehir ülkenin en uzun nehridir. Göllerle ve dağlarla çevrili olan bölge balık tutmak için muhteşem koşullara sahiptir. Doğa yürüyüşlerine çıkmak ve kamp yapmak için oldukça idealdir. Nehirden bir somon balığı yakalamaya çalışarak eğlenceli bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca Shannon'da kayak yapmak ve bu perspektiften bölgeyi keşfetmek ilginizi çekebilir. Şehirden uzak olmayan nehir, muhteşem bir manzarayı açığa çıkaran Atlantik Okyanusu'na dökülmektedir. İrlanda’nın doğal güzelliğini hayranlıkla izlemek için mutlaka yürüyüşe çıkmalısınız.

Shannon'dan yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan yerel markete giderek mükemmel yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Limerick'te yer alan Süt Marketi isimli halk pazarına gelen yerel gıda üreticilerinden ve çiftçilerden peynir, balık, et, sebze ve meyveler satın alabilirsiniz. Cumartesi günleri bu pazarı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Shannon şehir merkezinde birkaç tane bar ve restoran vardır. Irish soda bread (soda, un, karbonat, yoğurt, yağ, süt, kuru üzüm ve cevizden yapılır), Irish Stew (ülkenin en geleneksel yemeğidir) ve İrlanda kahvesinin tadına mutlaka bakmalısınız. Nerede kaliteli ve lezzetli yemekler yiyebilirim ? Rowan Berry isimli restoran turistler tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir. Ballycasey Crafts Centre'da bulunan bu restoran, geleneksel İrlanda ve dünya mutfağından yemekler sunmaktadır. Hint yemeklerini denemek isterseniz, B 32B Sky Court'ta yer alan Bollywood Tapınağına uğramalısınız.

Havaalanları

Puerto del Rosario Shannon